www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Cea Mai Buna Chitara Pentru Un Incepator


Guest WildChild
 Share

Recommended Posts

Guest WildChild

Salut, sunt nou pe rgc si as vrea sa va adresez o intrebare, care ar fi cea mai buna chitara pentru un incepator de preferat de pe guitarshop.ro, muzica preferata de mine este in general tot ce tine de metal si inca ceva sunt limitat la un buget de 1200 RON :) .

 

Sper sa veniti cu pareri

Link to comment
Share on other sites

salut...amplificator ai...? mai mult ca sigur iti va trebui si asa ceva, si ma gandesc ca unu' mic, cam de 15W, iti va fi de ajuns la inceput, pentru a putea repeta acasa :)

apoi, chitara iti recomand sa fie una cu bridge fix, ca sa nu ai probleme cu vibrato si alte magarii. in plus, nici nu prea iti trebe asa ceva la metal :)

Link to comment
Share on other sites

apoi, chitara iti recomand sa fie una cu bridge fix, ca sa nu ai probleme cu vibrato si alte magarii. in plus, nici nu prea iti trebe asa ceva la metal :)

 

Glumesti, nu?

 

Cat despre chitara, Jackson all the way. Eu am un JS20 si e o chitara foarte ok la pretul ei. Grif comod(foarte subtire, rapid), doze high-output(din pacate la gain/distors prea mare au putina microfonie), finish foarte bun.

Link to comment
Share on other sites

:)

..."am eu chitara"..."da amp ai?nu ai nevoie"

 

Da niste pedale sigur o sa iti trebuiasca,o sala de repetitie sau oameni in formatie? :)

Exact ca in reclama aia cand ala cumpara un catel si vanzatorul ii insira jucarii..etc si o zgarda foarte mare..."o sa creasca!" :)

 

 

P.S.Scuze daca am deranjat pe cineva,dar m-am distrat copios :D

 

salut...amplificator ai...? mai mult ca sigur iti va trebui si asa ceva, si ma gandesc ca unu' mic, cam de 15W, iti va fi de ajuns la inceput, pentru a putea repeta acasa ;)

apoi, chitara iti recomand sa fie una cu bridge fix, ca sa nu ai probleme cu vibrato si alte magarii. in plus, nici nu prea iti trebe asa ceva la metal :D

 

:D tu glumesti? (ca sa repet si eu)

sper...

Edited by Fictum
Link to comment
Share on other sites

cea mai buna chitara pt un incepator e aia care si-o permite :)

sa fiu si mai serios ,cea mai buna chitara pt un incepator e una acustica.. iar dupa ce invata bine acordurile si le schimba fara probleme + mana dreapta(sau stanga pt stangaci) sa si-o controleze f bine pt ritmuri , atunci poate sa-si cumpere chitara electrica..parerea mea :)

Link to comment
Share on other sites

+1 ptr mosh craciun

acum uite cateva pareri dar trebuie sa le probezi cu mana ta , sau daca nu cu cineva care se pricepe cat de cat

http://www.mcmusic.ro/product_view.php?Bra...dProductID=1025

http://www.mcmusic.ro/product_view.php?Bra...dProductID=1135

http://www.guitarshop.ro/produs.php?pid=23

http://www.guitarshop.ro/produs.php?pid=610 ( si vezi si altele de la dean , in zona aia de pret )

Edited by Demos
Link to comment
Share on other sites

+1 ptr mosh craciun

acum uite cateva pareri dar trebuie sa le probezi cu mana ta , sau daca nu cu cineva care se pricepe cat de cat

 

acum daca e incepator nu prea are cum sa-si dea seama care e mai buna sau mai proasta(sau poate ca da)...mai bine sa mearga cu cineva care stie meserie si cu banu in buzunar sa nu faca 2a drumuri.. si inca o chestie..nu-ti la ibanezuri ieftine ca nu-s cum trebe..de fapt toate chitarile ieftine is cum is.. mai bine iti gasesti o chitara second hand mult mai buna decat una noua la un pret poate mai mare si mult mai proasta.asta a fost din nou parerea mea..

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.