www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Trebuie Neaparat Un Anumit ,,look'' Pt Cantatul La Chit?


Guest -Tayu-
 Share

Recommended Posts

Guest -Tayu-

hey xD

1)Stiu ca nu e cel mai inspirat subiect (da e chiar stupid..)...dar am si eu o problema.. Profa' mea de chitara ma pune sa-mi las unghiile de la mana dreapta mai lungi..si cele de la stanga super scurte...Dar problema este ca multi se uita la mine ciudat =)) Nu ma deranjeaza asa tare...dar uneori ma deranjeaza lungimea unghiilor de la mana dreapta.. T_T

Asadar...E neaparat sa ai unghiile de marimi diferite??

 

si 2) (tot profa' mea zice ca..) O fata n-ar trebui sa canta la o chitara electrica..( mai ales ca eu am o moaca de papusica ...si nu exagerez..:) ; )...E chiar asa de important asta? Adica, ea zice ca fetele trebuie sa fie mai feminine bla bla..Dar eu chiar vreau sa ajung foarte buna la chitara electrica..

 

Deeeci..conteaza chiar asa de mult ,,lookul''??

Link to comment
Share on other sites

Guest -Tayu-

da...asa e..da mai e pana o conving pe profa....

Totusi...a intrecut masura pentru ca mi-a zis sa las rocku..fie el si japonez..(ca ascult j-rock nu de alta :))

Si uneori intampin niste probleme...mi se rup unghiile..si un timp cant ca o ,,ciunga'' la chit :)

 

a...de ce am pus replyu asta..ca sa va arat moaca mea de papusa (stricata..)

 

na poftim :

post-10399-1238347977_thumb.jpg

 

PS: am adoptat un stil DECORA...de aia am clamele alea in cap:D ...da nu va luati dupa aparente...ca ascult rock :)

 

oare cum as arata cu o chit electrica in brate? =)) interesant nu?

Link to comment
Share on other sites

Guest DoomShadow

Dean12x.jpg

 

Pentru papusele ca tine :)

 

P.S. Glumeam, sper ca ti-ai dat seama :)

Edited by DoomShadow
Link to comment
Share on other sites

dude.. nimeni nu iti va observa unghiile daca arati ca in poza respectiva :|

 

ontopic: m-am obisnuit sa tin unghiile de la dreapta cu ~1 mm mai lungi decat cele de la stanga. e suficient sa ciupesc corzile si nu stiu daca s-a prins careva; oricum, nu au avut curiozitatea/tupeul sa intrebe

 

btw.. mai ai pe cineva intre prietenii tai care se imbraca asa? :)

Link to comment
Share on other sites

Guest -Tayu-

Pt DoomShadow

 

=)) eu ma gandeam la ceva cu inimioare =)))

mda...de fapt..eu ma gandeam la un gibson les paul studio clasic white....8-> wha....ce mai viseeez :)

sau un Killer KG Hole...

sau un fernandez...

sau la un ESP Hellion >:]

 

mhamaa...la cate ma gandesc..macar o fac =))

 

Pt Murdoc

 

Dah..are si ea un punct de vedere...da parca e prea ,,old school''...

dao-n colo!! sa-mi zica sa nu mai ascul rock??

ma rog...eu nu ma prea iau dupa gura ei cand e vorba de asta...

totusi...cand mi-a zis asta..in gandu meu era ceva de genu: da nu mai tace asta o data? las' ca-i dau eu cu gibsonu in cap =))

prea multa imaginatie..stiu

 

Pt gadjo

 

La mine observa destul de multa lume unghiile ...

Si..da..mai am o prietena..din alt oras..care se imbraca ca mine (scuzati cacofonia.)

Imi place sa fiu originala >:]

*mu ha ha haaa*

Link to comment
Share on other sites

Ok...

 

1. Taie unghiile, si foloseste o pana normala pe care o iei de la orice magazin de muzica... Mai ales daca o sa canti la electrica, n-are rost faza cu unghiile intr-un fel si intr-un fel. Mai bine sa le ai la acelasi nivel, si nivelul e scurt, din motivele pe care le-a zis Vektor: in principiu sa nu te incurci in ele cand canti.

 

2. FFS, ce conteaza cum arati? Poti sa canti? Vrei sa canti? Ok, then, atunci de ce mai stai pe forum? Treci la treaba si nu mai pierde vremea! :)

 

3. Experienta (de parca-i multa a naibii) mi-a dovedit ca profii nu sunt zei pe pamant. Nu trebuie sa-i asculti pe toti, really...

 

4. Ai dreptate, e cam iffy topicul asta, sincer... Pare asa, de atras atentia... Sa ma plesneasca cineva daca ma insel, though.

Edited by ShiverMeSideways
Link to comment
Share on other sites

Ok...

 

 

4. Ai dreptate, e cam iffy topicul asta, sincer... Pare asa, de atras atentia... Sa ma plesneasca cineva daca ma insel, though.

 

pai... e o pustoaica care se se imbraca ciudat si pare ca o intereseaza mai mult lookul decat cum canta, e clar ca vrea sa atraga atentia... tu ce crezi :))... no offence, Tayu

Link to comment
Share on other sites

eu imi rod degetele

am avut unghii destul de lungi la mana dreapta da nu era prea practic

nu ajuta prea mult, chiar incurcau

cat despre chitara electrica nici eu nu is de acord cu fetele care canta la electrica (avand in vedere ce sunete puternice scoate chitara) si mi se pare ciudat sa vrei sa canti muzica de aia pop rock japonez avand in vedere ca nu esti in japonia da in fine detalile nu conteaza daca aia vrei tu sa faci fao :) nu te opreste nimeni

 

din experienta am aflat ca e mai bine sa inveti de unu singur pentru ca esti mai liber(a) nu trebuie sa avansezi decat cand te simti pregatit(a) si etc

am facut si eu ore, unii stiau altii erau varza da am priceput ca daca vrei sa faci ceva bine trebuie sa o faci de unu singur

Link to comment
Share on other sites

Guest Death Poop
Eu unul imi tai unghile de la mana dreapta, fix ca cele de la mana stanga, nu cant cu degetele, doar cu pana, poate pe bass cate o data :) .

 

eu imi tai unghiile (cu unghiera) doar de craciun, paste si revelion

glumeam...

ma bag ca musca'n gard si eu...ahh..au dreptate astia de mai sus...unghiile mai lungi lasate la mana cu virgula cu care canti te ajuta la manevrarea corzilor, daca nu iti convine si crezi ca te dezechilibrezi din cauza ca unghiile de la o mana sunt mai mari decat unghiile de la cealalta mana, ia-ti fingerpicks si te rezolvi. Am facut un test-drive la niste chitabusarii de alea si mi se par incomode, dar arati amuzant cu ele - zici ca esti edward scrissors-hands.

cat despre profesoara ta de chitara...pe de-o intoarsa, are dreptate..cred, pe de-alta intoarsa, nu are deloc dreptate: daca nu ii place rock-ul, sa isi bage castile cu manele/populara/ce mai asculta ea si sa se afunde cu capul in W.C. :)

ideea e ca nu trebe' un anumit look in chitarit sau altceva, poti canta si dezbracata, daca te face sa te simti bine (mai stiu eu de'n astia) :)

cheerz!

Link to comment
Share on other sites

Guest -Tayu-
pai... e o pustoaica care se se imbraca ciudat si pare ca o intereseaza mai mult lookul decat cum canta, e clar ca vrea sa atraga atentia... tu ce crezi :))... no offence, Tayu

 

.....ok..1) nu-i un pic discriminare?? ma refer la cum ma imbrac (ciudat)...ok! sunt diferita...si?? nu-i crima ca ies din tipar..

2) chestia cu.. ,,o intereseaza mai mult lookul decat cum canta''..a..fost, au. zau, ma intereseaza ambele la fel de mult..si cred ca e un pic in exces aceasta ,,dragoste pt. felul in care arat'' (eu sunt de parere ca daca te iubesti pe tine insuti, si lumea te va iubi..deci..C'est la vie! )..asta poate pt. ca inainte de chitara, nu prea aveam alte hobbyuri decat chestii minore, printre care si ,,designul''...experimentam pe mine diferite stiluri, si..cum sa zic...s-a tiparit in mine si nu voi scapa de el prea curand..

 

si o ultima chestie, n-o luati ca pe un ,,offfff'' (interjectia ma refer) din partea mea..si merci mult pt. idei si sugestii, daca doriti, puteti inchide topicul, pt. ca m-am lamurit.. :)

 

Off topic---

- Thax guys..xD a loot...ca ati avut timp sa-mi raspundeti xD

sa stiti ca am citit fiecare fiecare cuvintel :D

:))nah..i'm a nice..thing :D

---

so... Merci again ^^

Edited by -Tayu-
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.