www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Video Proba Parker P-38 Si Pana Rgc Neagra


Recommended Posts

salut, cum scrie pe titlu cateva idei video pe bt duel 92 folosind parker p-38 si pana neagra de la cosu RGC, o pana de calitate foarte buna din latex stil dunlop, parker are o playbiliti de rupe (este la vanzare pe rgc la mica publicitate, promisesem mai demult un video la baieti..). Ce sa mai, calitate audio si video este cam jalicutza dar atat pot cu conostine pe care le am, Karpi o sa ma traga de urechiuta iaras :) . visionare placuta si merci.

Link to comment
Share on other sites

Guest arosulescu

Bravo... e fain clipul ...am observat in plan secund ca studiezi de zor.... :)

 

Esti pe drumul bun.

 

ps e foarte misto chitara aia ...nu o da ....

Edited by arosulescu
Link to comment
Share on other sites

Frumos , si suna bine chitara si cea ce canti .

 

 

Intr-adevar abea mi-am dat seama ca BT-ul e cel de la Duel_92 , hehe.

 

BT-ul este sarac in armonice e greu de mixat peste un sunet cu armonice prea multe chiar si in mixer dar mai "acustic" cu ecoul camerei.

 

Ar trebuii tras sunetul separat in prin placa de sunet si dupa inregistrare se mixeaza cu BT-ul .

Edited by karpi
Link to comment
Share on other sites

Salut baieti, merci mult de comment. Nu e nimic senzational, este un tema studiat cu cateva likuri de moment si cateva benduri in stil vandalay si bolly.

Catelusa este iubire vieti mele, cand cant cu clean la volum aceptabil se uita la mine linistita si da din coda, cand do pe distors cu volum mai mare, ca in zazul la video de mai deasupra nu prea se bucura, de fapt cand am terminat de tras, adica dupa a 7 oara, a facut pipi langa amplificator :) nu cred ca este un semn de apreciere :):)

Karpi, da, video este tras direct cu videocamera agatata de calculator, nu are niciun fel de edit, se simte de fapt, mi a zis cineva ca trebuie sa trag separat audio dar sincer nam incercat inca (nu de altceva, dar nu stiu dupoa acea sal bag pe video :D:D ) . Am mixer, microfoane, de toate, dar sincer imi vine sa plang ca am vandut podul xtlive, am probat cu toate scule sa scot un sunet de doamne ajuta si sincer nam reusit, sunt inca ignorant rao la din astea, cu setari, cu microfonare si cu editare pe calc. Am dat apelu pe net daca cineva se pricepe contracost as face un mini curs de baza sa invat cate ceva, cred ca o sa te deranjez pe PM daca ai un pic de timp. merci la toti pentru sfaturi si critice, in familia musaro sunt binevenite oricand. numai bine

Link to comment
Share on other sites

Salut baieti, merci mult de comment. Nu e nimic senzational, este un tema studiat cu cateva likuri de moment si cateva benduri in stil vandalay si bolly.

Catelusa este iubire vieti mele, cand cant cu clean la volum aceptabil se uita la mine linistita si da din coda, cand do pe distors cu volum mai mare, ca in zazul la video de mai deasupra nu prea se bucura, de fapt cand am terminat de tras, adica dupa a 7 oara, a facut pipi langa amplificator :) nu cred ca este un semn de apreciere :):)

Karpi, da, video este tras direct cu videocamera agatata de calculator, nu are niciun fel de edit, se simte de fapt, mi a zis cineva ca trebuie sa trag separat audio dar sincer nam incercat inca (nu de altceva, dar nu stiu dupoa acea sal bag pe video :D:D ) . Am mixer, microfoane, de toate, dar sincer imi vine sa plang ca am vandut podul xtlive, am probat cu toate scule sa scot un sunet de doamne ajuta si sincer nam reusit, sunt inca ignorant rao la din astea, cu setari, cu microfonare si cu editare pe calc. Am dat apelu pe net daca cineva se pricepe contracost as face un mini curs de baza sa invat cate ceva, cred ca o sa te deranjez pe PM daca ai un pic de timp. merci la toti pentru sfaturi si critice, in familia musaro sunt binevenite oricand. numai bine

Unele camere video au posibilitatea de a se cupla microfon extern , sau semnal dintr-un mixer.Daca se pune microfonul extern aproape de statie ( de difuzor ) nu mai ai ecoul camerei .Daca pui BT-ul printr-un mixer si reglezi volumul se va inregistra direct pe sunetul videocamerei aprox mixat .Bineinteles trebuie sa asculti cu casac sa nu s auda sunetul BT-ului prin microfon si camera ,sau trebuie foarte bine reglat pe o statie si tot asa cu un microfon captat de aproape.Daca este tras de aproape ecoul camerei este mult mai mic decat sunetul de la difuzor si nu deranjeaza atat .

 

Asa ptr video demo este OK mai toti asa trag si pun pe youtube .dar daca vrei sa sune curat trebuie tras separat in PC , si cu camera la fel .Apoi luand ca si sincron inregistrarea sunetului de pe videocamera se sincronizeaza intr-un editor video ce are posibilitati de mixaj sunet extern plus au si reglaj EQ si poate si alte plugin-uri.

Link to comment
Share on other sites

Unele camere video au posibilitatea de a se cupla microfon extern , sau semnal dintr-un mixer.Daca se pune microfonul extern aproape de statie ( de difuzor ) nu mai ai ecoul camerei .Daca pui BT-ul printr-un mixer si reglezi volumul se va inregistra direct pe sunetul videocamerei aprox mixat .Bineinteles trebuie sa asculti cu casac sa nu s auda sunetul BT-ului prin microfon si camera ,sau trebuie foarte bine reglat pe o statie si tot asa cu un microfon captat de aproape.Daca este tras de aproape ecoul camerei este mult mai mic decat sunetul de la difuzor si nu deranjeaza atat .

 

Asa ptr video demo este OK mai toti asa trag si pun pe youtube .dar daca vrei sa sune curat trebuie tras separat in PC , si cu camera la fel .Apoi luand ca si sincron inregistrarea sunetului de pe videocamera se sincronizeaza intr-un editor video ce are posibilitati de mixaj sunet extern plus au si reglaj EQ si poate si alte plugin-uri.

Foarte fain suna Adriano, bravo! :)

 

Arpi, la fel fac si eu prin casti de fiecare data, dar inca nu am incercat sa suprapun, sa merg in paralel recording in Cool Edit si camera.Problema e ca nu stiu cat are video-ul de pe camera ca si bitrate si hz...si e cam problematic ca nu se pupa, ca si faza cu recording peste daca ai 48khz si 96khz( mi-ai rezolvat tu odata problema asta). Mie mi se pare ca suna mai frumos si natural daca pui mike-u la 40-50 cm decat foarte aproape de dif, z`good sa prinda putin naturaletea sunetului care e prezent in camera :D nu cel blasted direct d la difuzor in apropiere, care e cam crud, dar asta prefer eu :)

 

Felicitari iar Adriano :) 5 stars; ti-am mai zis ca imi place enorm chitara :D

Edited by Razvan S.
Link to comment
Share on other sites

Merci mult baieti, prea amabili!! eu :)

Chitara cum am spus si pe anunt la vanzari este Superba, de la video nu se vede bine dar si lemnul este esagerat de frumos, pickguard pare alb dar de fapt este perlat, Hardware este totul de calitate si sunburstul acel este foarte frumos (zici ca este un telecaster cu forma de parker de fapt) eu mam indragostit la prima vedere...nah, cred ca ma rasgandesc pana la urma! :)

Karpi, mam uitat la videocamera si nu are iesire pentru microfonu extern. Este un panasonic nv-gs21

o sa incerc varianta cu mixeru. merci mult! numai bine!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.