www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Pedale Efect Home-made


Recommended Posts

Guest Vaasgtrst

CADOU: in limita montajelor existente, cine ia o cutie cu switch (corespunzatoare montajului respectiv), primeste placuta montata cu piese GRATIS, daca e disponibila!

Dupa cum vedeti, majoritatea cutiilor sunt deja cu etichete, vopsite, gaurite, si daca n-aveti ceva impotriva logo-ului meu, sunt gata de montaj!

Ma concentrez in special pe amplificatoare, pedalele nu prea ma mai satisfac :), si am sa renunt o vreme la a mai face asa ceva.

 

Salutare, as dori sa stiu daca mai este "pe stoc" o carcasa pentru Dr. boogie si placuta cu piese pentru ea. Multumesc!

Link to comment
Share on other sites

Mai am asa:

- cutia cu eticheta si gauri date, switch si placuta cu piese, nemontata/netestata, pentru MXR Dynacomp - 70 lei

- un MXR EnvelopeFilter pedala completa - 200 lei

- cutie + switch + montaj testat, pentru un Green Ringer Octave - 70 lei

- (posibil) MXR Dynacomp pedala completa - 200 lei

- (posibil) Rebote Delay 2.5 pedala completa - 200 lei.

- Tube Driver aproape complet, fara lampa si transformator - 120 lei

 

In rest, mai sunt cutii si switch-uri, la cerere pot furniza bonus impreuna cu ele piese pentru diverse montaje (CI-uri mai speciale, CA3080E, JRC4558D, PT2399, tranzistori J201, BS250 etc.), mai am si pot-uri reverse log de 500k pentru MXR-uri etc. Intrebati, poate am piesele care va trebuie.

Link to comment
Share on other sites

Mai am asa:

- cutia cu eticheta si gauri date, switch si placuta cu piese, nemontata/netestata, pentru MXR Dynacomp - 70 lei

- un MXR EnvelopeFilter pedala completa - 200 lei

- cutie + switch + montaj testat, pentru un Green Ringer Octave - 70 lei

- (posibil) MXR Dynacomp pedala completa - 200 lei

- (posibil) Rebote Delay 2.5 pedala completa - 200 lei.

- Tube Driver aproape complet, fara lampa si transformator - 120 lei

 

In rest, mai sunt cutii si switch-uri, la cerere pot furniza bonus impreuna cu ele piese pentru diverse montaje (CI-uri mai speciale, CA3080E, JRC4558D, PT2399, tranzistori J201, BS250 etc.), mai am si pot-uri reverse log de 500k pentru MXR-uri etc. Intrebati, poate am piesele care va trebuie.

 

 

 

in afara de ce ati enumerat aici mai aveti cutii nevopsite?

Link to comment
Share on other sites

Mai am asa:

- un MXR EnvelopeFilter pedala completa - 200 lei

- cutie + switch + montaj testat, pentru un Green Ringer Octave - 70 lei

- MXR Dynacomp pedala completa - 200 lei

- (posibil) Rebote Delay 2.5 pedala completa - 200 lei.

- Tube Driver aproape complet, fara lampa si transformator - 120 lei

In rest, mai sunt cutii si switch-uri, la cerere pot furniza bonus impreuna cu ele piese pentru diverse montaje (CI-uri mai speciale, CA3080E, JRC4558D, PT2399, tranzistori J201, BS250 etc.), mai am si pot-uri reverse log de 500k pentru MXR-uri etc. Intrebati, poate am piesele care va trebuie.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Mai am de vanzare:- un MXR EnvelopeFilter pedala completa - 150 lei

- cutie + switch + montaj testat, pentru un Green Ringer Octave - 70 lei

- Tube Driver aproape complet, fara lampa si transformator - 100 lei

-kit MXR Dynacomp aproape complet (nefinalizat in cutie, montajul lipit integral) - 120 lei

In rest, mai sunt cutii (vopsite, gaurite etc.) si switch-uri, 60 lei set, 50 de lei de la doua buc in sus. La cerere pot furniza bonus impreuna cu ele piese pentru diverse montaje (CI-uri mai speciale, CA3080E, JRC4558D, PT2399, tranzistori J201, BS250 etc.)

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Mai sunt de dat:

 

- un MXR EnvelopeFilter pedala completa - 140 lei

- cutie + switch + montaj testat, pentru un Green Ringer Octave - 60 lei

- Tube Driver complet, dar nefinalizat - 150 lei

- kit MXR Dynacomp aproape complet (nefinalizat in cutie, montajul lipit integral) - 100 lei

In rest, mai sunt cutii (vopsite, gaurite etc.) si switch-uri, 60 lei set, 50 de lei de la doua buc in sus. La cerere pot furniza bonus impreuna cu ele piese pentru diverse montaje (CI-uri mai speciale, CA3080E, JRC4558D, PT2399, tranzistori J201, BS250 etc.)

 

Nu mai fac pedale decat in cazuri exceptionale, un overdrive/booster pentru a mari posibilitatile unui amp fara gain mare, etc.

Edited by pfr
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Mai sunt de dat:

 

- un MXR EnvelopeFilter pedala completa - 140 lei

- cutie + switch + montaj testat, pentru un Green Ringer Octave - 60 lei

- Tube Driver complet, dar nefinalizat - 150 lei

- kit MXR Dynacomp aproape complet (nefinalizat in cutie, montajul lipit integral) - 100 lei

In rest, mai sunt cutii (vopsite, gaurite etc.) si switch-uri, 60 lei set, 50 de lei de la doua buc in sus. La cerere pot furniza bonus impreuna cu ele piese pentru diverse montaje (CI-uri mai speciale, CA3080E, JRC4558D, PT2399, tranzistori J201, BS250 etc.)

 

Nu mai fac pedale decat in cazuri exceptionale, un overdrive/booster pentru a mari posibilitatile unui amp fara gain mare, etc.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Mai sunt de dat:

 

- un MXR EnvelopeFilter pedala completa

- cutie + switch + montaj testat, pentru un Green Ringer Octave

- Tube Driver complet, dar nefinalizat

- kit MXR Dynacomp aproape complet (nefinalizat in cutie, montajul lipit integral)

In rest, mai sunt cutii (vopsite, gaurite etc.) si switch-uri, 60 lei set, 50 de lei de la doua buc in sus. La cerere pot furniza bonus impreuna cu ele piese pentru diverse montaje (CI-uri mai speciale, CA3080E, JRC4558D, PT2399, tranzistori J201, BS250 etc.)

 

Nu mai fac pedale decat in cazuri exceptionale, un overdrive/booster pentru a mari posibilitatile unui amp fara gain mare, etc.

 

Mai sunt unele din astea, la preturi de producator.

Un fel de Up, sa nu se inchida topicul. :)

Edited by pfr
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 months later...

Remember :) ... mai uitam prin content-ul meu, si am vazut ca au trecut 5 ani de cand am postat pe RGC prima pedala pe care o facusem, un BigMuff, care e si acum functional in posesia cuiva din Bucuresti, modernizata intre timp, dar in aceeasi carcasa si acelasi montaj ...

http://forums.rgc.ro/topic/9988-pedale-home-made/page__view__findpost__p__116596

Mai tarziu am venit cu ideea sa fac spre vanzare pedale, apoi au fost kiturile de amplificatoare pe tuburi, prin 2008... apoi amplificatoarele pe sasiu ... :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Sa inteleg ca v-ati lasat de treaba asta? Am descoperit tarziu topicul asta si mi-ar fi placut o colaborare ampla pt ca sunt fascinat de constructia unui sunet deosebit si personal. Din pacate intru destul de rar aici, mai mult pt ca am vazut ca la multe posturi lumea prefera sa se certe sau sa posteze ironii ieftine.

Edited by adore
Link to comment
Share on other sites

Sa inteleg ca v-ati lasat de treaba asta? Am descoperit tarziu topicul asta si mi-ar fi placut o colaborare ampla pt ca sunt fascinat de constructia unui sunet deosebit si personal. Din pacate intru destul de rar aici, mai mult pt ca am vazut ca la multe posturi lumea prefera sa se certe sau sa posteze ironii ieftine.

 

Din pacate acum am vazut mesajul asta ... nu stiu de ce n-am primit pe mail notificare de post in acest topic, ca parca aveam asa ceva setat ...

M-am lasat de unele, de altele nu ... ne putem si reapuca, daca trebuie, nu-i problema. :)

Da-mi un semn pe mail, si discutam.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

De vanzare urmatoarele pedale din poza, dupa cum urmeaza:

- Rebote Delay 2.5, MXR Noisegate, EH Small Clone Chorus, DOD 280 Compressor, Neoctavia OctaveUp! - toate sunt cu circuitul complet in ele, dar nu au functionat bine din prima, nu ma mai intereseaza sa le repar, asa ca le dau cum sunt, se pot depana usor de catre cine are rabdare. Unele sunt cu componente care nu se gasesc decat afara, plus ca sunt realizate complet, asa ca pretul de 50 de lei fiecare cred ca e bun.

- un A/B Switch, o carcasa de TS808 si inca una tot de Rebote Delay, gaurite, etichetate si cu switch, la pret de 35 lei fiecare.

post-3928-0-16753800-1345054030_thumb.jpg

 

Mai am de dat 5 buc. switch-uri momentary 1PDT ca cel din poza, noi-noute, aveam un plan cu ele de un switch digital, dar a cazut, asa ca le dau cu 10 lei fiecare. Sunt fara retinere, atentie!

post-3928-0-19580800-1345054873_thumb.pngpost-3928-0-95146800-1345054887_thumb.png

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 4 weeks later...

De vanzare urmatoarele pedale din poza, dupa cum urmeaza:

- Rebote Delay 2.5, MXR Noisegate, EH Small Clone Chorus, DOD 280 Compressor, Neoctavia OctaveUp! - toate sunt cu circuitul complet in ele, dar nu au functionat bine din prima, nu ma mai intereseaza sa le repar, asa ca le dau cum sunt, se pot depana usor de catre cine are rabdare. Unele sunt cu componente care nu se gasesc decat afara, plus ca sunt realizate complet, asa ca pretul de 50 de lei fiecare cred ca e bun.

- un A/B Switch, o carcasa de TS808 si inca una tot de Rebote Delay, gaurite, etichetate si cu switch, la pret de 35 lei fiecare.

post-3928-0-16753800-1345054030_thumb.jpg

 

Mai am de dat 5 buc. switch-uri momentary 1PDT ca cel din poza, noi-noute, aveam un plan cu ele de un switch digital, dar a cazut, asa ca le dau cu 10 lei fiecare. Sunt fara retinere, atentie!

post-3928-0-19580800-1345054873_thumb.pngpost-3928-0-95146800-1345054887_thumb.png

 

Integrate noi CA3080E - 10 lei/buc, respectiv PT2399 - 15 lei/buc

 

Potentiometre RevLog 500k (tip C) - 12 lei/buc

Edited by pfr
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

De vanzare urmatoarele pedale din poza, dupa cum urmeaza:

 

- EH Small Clone Chorus, Neoctavia OctaveUp, Ibanez TS808 - toate sunt cu circuitul complet in ele, cu tot cu switch-urile 3PDT dar nu au functionat bine din prima, nu ma mai intereseaza sa le repar, asa ca le dau cum sunt, se pot depana usor de catre cine are rabdare. Unele sunt cu componente care nu se gasesc decat afara, plus ca sunt realizate complet, pretul e de 40 de lei fiecare.

 

- DOD 280 Compressor, nu are switch, are doar montajul - 20 de lei.

 

post-3928-0-82510100-1363767089_thumb.jpg post-3928-0-26450600-1363767100_thumb.jpg

 

Mai am de dat 5 buc. switch-uri momentary 1PDT ca cel din poza, noi-noute, aveam un plan cu ele de un switch digital, dar a cazut, asa ca le dau cu 8 lei fiecare. Sunt fara retinere, atentie!

 

Integrate noi CA3080E - 10 lei/buc, respectiv PT2399 - 15 lei/buc

 

Potentiometre RevLog 500k (tip C) - 12 lei/buc

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.