www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Photo

Echipament

• Please log in to reply
97 replies to this topic

#91 FiveseveN

FiveseveN
  • Nume:Mihai Florea

Posted 15 May 2011 - 01:19 PM

am vazut ceva nemaintalnit de mine pana acum......are si driver care e pozitionat in mijlocul unuia dintre difuri, adica prin el.

Difuzoarele concentrice se folosesc încã de prin anii '40 (v. Tannoy și alții). Dacã ții sã faci o incintã cât mai compactã sunt o soluție bunã.
Mai sunt și alte configurații similare, precum cele cu con parazit (whizzer): http://en.wikipedia....l-range_speaker

ip_sig.gif

#92 Stefan Gordin

Stefan Gordin
  • Nume:Stefan Gordin

Posted 11 June 2011 - 07:20 AM

A testat cineva un Aria STB-PJ? sau un Aria in general? Multumesc.

Eu am STB-PJ.E ok dar daca vrei ceva mai bun si cam la acelasi pret iti recomand Ibanezuri, MC music aproape numa de astea are, preturi asemanatoare.

#93 pops

pops

Posted 14 November 2012 - 12:07 AM

si eu sunt tare curios cum suna rs-ul ala de la tc electronic, sper sa prind unul pe mana...

#94 Velicu Radu

Velicu Radu
  • Interests:telemeaua de balena
  • Nume:Radu
  • Trupa:am

Posted 31 December 2012 - 08:46 AM

Salut tuturor. Sunt nou pe aici si nu stiu daca postez unde trebuie dar as dori si eu o parere despre un bass :epiphone toby delux 4. Dupa ceva timp de cantat la bass si probat diferiti bassi m-am hotarat sa imi achizitionez si eu unul. Ce am gasit pe aici in mica publicitate care mi-a atras atentia a fost acest bass care se si incadreaza in bugetul meu. As vrea sa aud niste pareri despre aceest bass dpdv al contructiei, finisajelor, tonului, daca e in stare sa isi faca prezenta intr-un mix bogat. Ma intereseaza un bass care sa iasa in evidenta ,sa fie deschis si sa se auda clar. Nu ma atrage sunetul infundat de fundal. si despre acel tone expresor daca puteti sa imi dati o parere. Este un element util sau e pus sa iti ia ochii? De asemenea sunt curios de sustainul bassului. Am inteles ca este foarte usor dar bridgeu este asezat direct pe corp. Are ceva sustain sau se "taie" repede? Ma scuzati daca am postat intr-un loc gresit si va multumesc pentru viitoarele raspunsuri.
O zi buna!
LE: inca o intrebare: exista epi toby deluxe pe culoarea alpine white? din ce am vazut pe net toate care sunt albe sunt standar iar pe siteul producatorului deluxe are doar culori semitransparente

Edited by Velicu Radu, 31 December 2012 - 09:40 AM.

#95 George M.

George M.

Basist în strungãrie și strungar în muzichie.

• Veteran
  • PipPipPipPipPip
  • 2068 posts
  • Interests:Muzica, ingineria si viata in general.
  • Nume:George Maxim
  • Trupa:Fara Zahar

Posted 03 January 2013 - 01:29 PM

Te vad destul de interesat de acest instrument, adica, n-am observat sa aduci in discutie si alt bas. In acest caz, cred ca cel mai potrivit este sa faci un efort si sa te duci pana la vanzator sa-l testezi. Cere imagini detaliate cu ce anume te intereseaza sa vezi si daca iti place, atunci se merita sa te deplasezi.

Verifica si aici.

Pentru o vizualizare corectă, clic dreapta pe imagine, apoi clic pe "Vezi imaginea".

Micro-dictionar_zps133d5c91.png

#96 Crypto

Crypto

Posted 22 October 2013 - 01:35 PM

my bass rig, acum trebuie sa-mi iau si un bass sa-l completez.

Attached Thumbnails

• IMG_4485.JPG
  • IMG_4486.JPG

Echipamente de vanzare

- Dean ML Black Gold   |  Grosmann Custom Shop 27" Xanty II Baritone
- Fractal Axe FX Ultra | ROCKTRON HUSH IICX Noise Gate/Reducer | Behringer Denoiser
- DV Mark Maragold Greg Howe Signature Full tube head | Laney LX412A | Randall RA412 XL Celestion V30
- Keeley Katana Clean Boost | Carl Martin Rock Drive | Korg Pitchblack+
- Rocktron Hush The Pedal | Ibanez FZ7 Fuzz | EHX Small Stone Phaser
- Sennheiser HD-7 On-Ear Headset | Presonus HD7 casti studio
- HANTUG Floyd Rose Big Brass Block 32mm | Obiectiv Canon 17-85 IS F4-5.6 IS USM | Smartwatch Fitbit Force
- Microsoft Surface Pro 3 | Unitate PC i7 2700K 16GB Vengeance | Google Nexus 7 | Nokia Lumia 520 | Google ChromeCast

#97 bassplayer

bassplayer
  • Nume:Florin Buga
  • Trupa:DOAR ATâT

Posted 23 October 2013 - 01:26 PM

Yamaha BB G5A cu doze MEC active

Fender Rumble 350
Fender Rumble 112 cabinet 250W
Yorkville BC115 cabinet 300 W

Attached Thumbnails

• IMG-20131009-00018.jpg
  • 530020_357012934379486_1013085856_n.jpg

Edited by bassplayer, 23 October 2013 - 01:28 PM.

#98 Ilucz Vlad

Ilucz Vlad

Posted 21 April 2014 - 11:21 PM

salut, am o mare problema existentiala: in momentul de fata am un Fender Rumble 350 ca amplificator. ca bass am un Ibanez icb250ex. am postat chiar aici pe rgc (in rubrica potrivita, bineinteles) ca as dori sa il vand dar accept si unele schimburi. mi s-a oferit un chimb un un Warwick Rockbass Streamer. ce am vazut pe net, modelul respectiv de bass avea doua doze, acesta cica este ceva varianta limitata din 2007 cu o singura doza dubla. mie mi se pare ca ibanezul nu se prea impaca cu amplificatorul meu fender, de aceea as fi tentat sa fac schimbul. nu am mai cantat de o vreme, din motive personale, de aceea skillurile si cunostiintele mele la capitolul intrumente sunt cam ruginite, de aceea as avea nevoie de asistenta, pareri din partea oricui este destul de dragut sa imi ofere 5 minute, sa imi zica parerea.

astept raspunsuri, multumesc anticipat

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users