www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Deep Purple


horica
 Share

Recommended Posts

Guest Baumwolle
De fapt nu voiau sa se pricopseasca cu asa panarama de tobar :)

 

 

Ai grija, George, s-ar putea sa-ti pui o gramada de pusti in cap. :)

Link to comment
Share on other sites

Ai grija, George, s-ar putea sa-ti pui o gramada de pusti in cap. :)

Da !!! :)

In curand se va umple topicu' cu "bai, ce-aveti cu Lars" :P

Si eu sunt fan Metallica,

dar m-am intrebat pt o secunda ce ar cauta Lars cu Deep Purple ...

mai stiti : s-o fi tras de par cu Metallica :D

Sau poate vrea omul doar sa se distreze ! :)

Link to comment
Share on other sites

[gluma proasta]

cine sunt si mosii astia rablagiti?...astia n-au auzit de 'tallica; auzi, anonimii astia care canta lalaieli ieftine il refuza pe fuckin' lars ulrich from 'tallica, cel mai bun tobar de pe fata pamantului.... yeah, long live lars.

[/gluma proasta]

 

acum vorbind serios... lars ulrich e la grupa minca pe langa standardele deep purple, ar fi fost absurd sa cante cu el.

 

defapt mie, ca fan deep purple, mi se pare absurd sa faca un reunionin in care sa nu apara oricare dintre ian paice, roger glover, jhon lord, ritchie blackmore sau ian gillan

 

astept cu nerabdare momentul in care gillan si blackmore isi rezolva problemele si se face un turneu (care include si romania) cu deep purple-ul consacrat.

Link to comment
Share on other sites

[gluma proasta]

cine sunt si mosii astia rablagiti?...astia n-au auzit de 'tallica; auzi, anonimii astia care canta lalaieli ieftine il refuza pe fuckin' lars ulrich from 'tallica, cel mai bun tobar de pe fata pamantului.... yeah, long live lars.

[/gluma proasta]

 

acum vorbind serios... lars ulrich e la grupa minca pe langa standardele deep purple, ar fi fost absurd sa cante cu el.

 

defapt mie, ca fan deep purple, mi se pare absurd sa faca un reunionin in care sa nu apara oricare dintre ian paice, roger glover, jhon lord, ritchie blackmore sau ian gillan

 

astept cu nerabdare momentul in care gillan si blackmore isi rezolva problemele si se face un turneu (care include si romania) cu deep purple-ul consacrat.

da, gillan + blackmore + jon lord + glover + paice sunt probabil cel mai bun combo vazut in muzica rock.... da au imbatranit si blackmore se pare ca a dat-o pe alte plaiuri muzicale :)

Link to comment
Share on other sites

da, gillan + blackmore + jon lord + glover + paice sunt probabil cel mai bun combo vazut in muzica rock.... da au imbatranit si blackmore se pare ca a dat-o pe alte plaiuri muzicale :)

 

oricum, dupa parerea mea, blackmore, pe orice pune mana se transforma in aur! :)

Edited by StratMan
Link to comment
Share on other sites

replica mea era cat se poate de sarcastica.

 

......doar nu ai crezut ca a mea nu a fost.

 

Eu nu am spus ca ar fi o idee buna prezenta lui ulrich cu deep purple , de fapt mi se pare chiar o idee foarte proasta si e evident pentru oricine ca asa ceva nu ar fi posibil si nici nu va fi posibil pt. ca nu se va realiza . Si bineinteles ca un reunion ar trebui sa fie cu membrii trupei respective si aici lipsesc cativa dintre cei exponentiali .

Ulrich poate fi condamnat pt. alte lucruri ( care sunt cunoscute de toata lumea , ce mai the guy's a jerk ) , insa faptul ca a vrut sa cante cu o trupa care ii place nu mi se pare unul dintre ele si nu cred ca ar trebui luat ca un afront .

Link to comment
Share on other sites

......doar nu ai crezut ca a mea nu a fost.

 

Eu nu am spus ca ar fi o idee buna prezenta lui ulrich cu deep purple , de fapt mi se pare chiar o idee foarte proasta si e evident pentru oricine ca asa ceva nu ar fi posibil si nici nu va fi posibil pt. ca nu se va realiza . Si bineinteles ca un reunion ar trebui sa fie cu membrii trupei respective si aici lipsesc cativa dintre cei exponentiali .

Ulrich poate fi condamnat pt. alte lucruri ( care sunt cunoscute de toata lumea , ce mai the guy's a jerk ) , insa faptul ca a vrut sa cante cu o trupa care ii place nu mi se pare unul dintre ele si nu cred ca ar trebui luat ca un afront .

interesant e faptul ca ulrich in schimb a dat la tobe pt cantecu lu Mercyful Fate-Return Of The Vampire(cu King Diamond la voce, un om care merita tot respectul, si asta bineinteles, inainte de "incidentele" st. anger si napster) :)

 

acuma sper ca faza lui de acum cateva luni, cand a declarat ceva de genu ca ar vrea ca viitorul album Metallica sa fie lansat pe net inseamna ca el si colegii lui si-au dat seama ca atunci cand au dat in judecata napster era de fapt o lupta cu morile de vant si au reusit doar sa se faca de rasu lumii(a doua sau a treia oara). asta sau vrea SI MAI MULTI bani si a gasit o metoda sa ii faca prin lansarea pe www... :)

 

dar bine, asta nu e thread de Lars Ulrich asa ca acum o sa zic doar ca Deep Purple fara Gillan la voce mi s-ar parea cam ciudat.. acuma bine daca e alt vocal bun nu ar fi o problema.

 

EDIT sa nu fie Coverdale si o sa fiu fericit :)

Edited by Cursedone
Link to comment
Share on other sites

Guest PhenomenOn
interesant e faptul ca ulrich in schimb a dat la tobe pt cantecu lu Mercyful Fate-Return Of The Vampire(cu King Diamond la voce, un om care merita tot respectul, si asta bineinteles, inainte de "incidentele" st. anger si napster) :P

 

acuma sper ca faza lui de acum cateva luni, cand a declarat ceva de genu ca ar vrea ca viitorul album Metallica sa fie lansat pe net inseamna ca el si colegii lui si-au dat seama ca atunci cand au dat in judecata napster era de fapt o lupta cu morile de vant si au reusit doar sa se faca de rasu lumii(a doua sau a treia oara). asta sau vrea SI MAI MULTI bani si a gasit o metoda sa ii faca prin lansarea pe www... :D

 

dar bine, asta nu e thread de Lars Ulrich asa ca acum o sa zic doar ca Deep Purple fara Gillan la voce mi s-ar parea cam ciudat.. acuma bine daca e alt vocal bun nu ar fi o problema.

 

EDIT sa nu fie Coverdale si o sa fiu fericit :D

 

Lasa ca-i bun Coverdale!!!!! Daca Ian Gillan face Deep Purple fara Blackmore, atunci si Blackmore poate sa faca Deep Purple fara Gillan :) ... (Stormbringer e preferatul meu album Deep Purple :) ) Si sunt fac Whitesnake :)

Link to comment
Share on other sites

Guest PhenomenOn
Lasa ca-i bun Coverdale!!!!! Daca Ian Gillan face Deep Purple fara Blackmore, atunci si Blackmore poate sa faca Deep Purple fara Gillan :) ... (Stormbringer e preferatul meu album Deep Purple :) ) Si sunt fac Whitesnake :)

 

fan*

Link to comment
Share on other sites

Eu n-am stiut ca mama lui Ritchie Blackmore este tiganca. :)

 

 

deosebit de interesant. :)

 

Gillan shmilan... Blackmore cu the old Rainbow (sau macar cu Coverdale) si nu cu nevasta lui, Candy Noapte si instrumente bizare... si apoi sa vezi ROCK!

chiar daca sunt un mare fan blackmore, sa stii ca si cu candy noapte, ritchie face minuni! :)

Edited by StratMan
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.