www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Pt Cei Cu Studio


Recommended Posts

ma intereseaza un vst pt drums..cat mai acustic.am incearcat BFD, Ezdrummer,Addictive Drums si tot nu suna cum imi doresc..parca n-au destule coa*e. ce imi recomandati?

Cum doresti tu este o imagine sonora ce se "confectioneaza" de un profesionist in studio .din materialul inregistrat corespunzator.

 

La programele drumsynth trebuie sa ai biblioteca de drumkit de unde alegi care tip de garnitura o doresti ( ca si timbru).

Trabuie sa ai sample=tonbank cu bateristi de genul dorit in tempourile dorite ( BPM)

In fiecare garnitura cu sampleurui dinamice ai sunete inregistrate de la mangaiat tobele pana la spart fetele si rupt batul de toba .

dar sunt doar inregistrate corect ,de aici pana la sunetul final e cale luunga.

 

Mai asculta ce si cum suna pe discuri sa vezi cum suna de fapt tobele .

Link to comment
Share on other sites

OW mi se pare mai prost decat cele 3 pachete de la Platinum Samples - e cam la acelasi nivel cu Superior.

(parerea mea)

 

https://www.platinumsamples.com

Cele 256 de layere confera un realism mult mai ridicat decat celelalte (+ faptul ca tipii care au inregistrat tobele au un pic mai mult habar - comparativ cu alte kituri - in ceea ce priveste inregistratul si studiourile)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Guest Izzy Waan
ma intereseaza un vst pt drums..cat mai acustic.am incearcat BFD, Ezdrummer,Addictive Drums si tot nu suna cum imi doresc..parca n-au destule coa*e. ce imi recomandati?

eu zic tot EZ Drummer dar sa stii ca ce vrei tu nu se obtine doar cu niste tobe bune..... o sa-ti mai trebuiasca si un compressor, doua, un EQ, un Exciter ( daca e cazul ) si astea trebuiesc aplicate cu grija, nu din topor..... it's a long way to the top if you wanna rock'n'roll..... :)

Edited by Izzy Waan
Link to comment
Share on other sites

Guest Izzy Waan
Exciter pe tobe? Sa fim seriosi.

Cat despre compresie pe tobe, depinde de stil si mai ales de ureche.

Inca sustin ca cu EZ Drummer nu va face mare branza (mie cel putin mi se pare ca suna prost).

Citeste aici si nu mai fii asa serios.....

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.