www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Madcoil - Ambient, Orchestral, Electronic


Metabog
 Share

Recommended Posts

Aha, deci asta e moda la noi, IDM - breakcore. (tot apar chestii de genul asta)

Desi nu imi place genul, 6/10 pentru ca stiu cum suna chestiile OK din categoria asta.

 

PS: nicio treaba cu ambient, weird (ce-o fi aia) sau noise.

 

Track-ul pe care l-am pus nu e din toate categoriile pe care le-am enumerat, ci mai degraba e doar IDM. Am enumerat pentru ca in threadul asta vreau sa pun piesele pe care nu pot sa le incadrez in genurile pe care le abordez in general, de-aia i-am dat alt nume decat Purity. O sa vina si ambient si altele.

 

Also, nu exista nici un mod "ok" sau "bun" de a face ceva in genul asta, daca vreau sa inregistrez un caine care latra si pe urma sa il trec printr-un bit-crusher si sa numesc aia o piesa, it's up to me. Nu-ti place, don't listen. E ca si cand ai spune ca e un singur mod corect de a zbiera ca animalul cand esti beat. Sa vina pe urma altii la fel de beti si sa zica "Stiu cum suna tipetele ok, deci 6/10 pentru tipatul ala". E aceeasi chestie. Aici o sa pun doar ciudatenii si experimente de sunet, nici nu e nevoie sa le consideri muzica. Daca vrea sa pun o piesa care nu are absolut nici un sunet in ea, good for me. :)

 

Recunosc ca nu am extrem de multa experienta cu genul, dar abordez asa cum cred eu ca e mai bine.

Edited by Metabog
Link to comment
Share on other sites

Guest hututui

mie mi-a placut bucata, stai linistit, experimenteaza in continuare...asa ai simtit, asa ai facut.

eu nu pot sa inteleg (si sper sa nu supar pe nimeni), oare chiar nu se satura lumea de aceleasi chestii, repetate mereu, sub alte forme, if u know what i mean?

 

bravo metabog, ai curaj si imaginatie, keep going, i'll be watching you :)

Link to comment
Share on other sites

De acord cu colegul dinainte.....E bine ca incerci altceva.....

Personal sunt chiar curios de piesele de ambient care spui ca le vei pune......

Si chiar faza cu latratu de caine ..... :) ( e o chestie din asta in piesa dogs de la pink floyd , chiar ai impresia ca is niste caini care latra pe afara pe undeva ).....bina asta ca o gluma

Nici mie nu-mi place breakcore , dar la bucata respectiva mi se pare ok chiar faptul ca nu e 100% breakcore sau cum s-o fi numind.....

Baga ambient :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
  • 1 month later...

Pun aici piesa dinainte, dar acum cu niste voce, si numita Two Suns.

 

O sa mai fac niste mastering/mixing maine ca parca are prea mult bass si vocea un pic cam sibilanta, dar deocamdata asta este.

 

edit: bleargh. Am scos-o, sunt total nemultumit de cum suna si relativ nervos pentru ca suna mult mai bine pana am editat-o in Pro-Tools. O sa o pun maine probabil. Am lucrat o gramada de ore si mai mult am stricat-o. :)

 

Nu-mi place sa lucrez in alt studio decat al meu.

Edited by Metabog
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 months later...
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.