www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Propunere De Categorie


apocalipsa
 Share

Recommended Posts

Sunt pusti care se pot descurca mai bine decat unul mai in varsta, mai ales generatiile astea care vin, sunt din ce in ce mai bune, pentru ca au acces la informatii de timpuriu. A, daca pe tine te deranjeaza sa canti cu unul mai mic, caruia abia i se vede nasul din tobe, asta-i altceva! Mie nu mi se pare totusi fondata o astfel de "propunere", iar topicul asta nu isi are rostul. :)

Link to comment
Share on other sites

cu nimik. e ca la siteurile pt adulti. diferenta ar fi ca aici tre sa stii dinainte cine posteaza un anunt (de ex nu voi intra din principiu pe un anunt de caut instrumentisti la categoria under 16 sa zicem pt ca stiu ca nu am ce gasi acolo). sper ca am fost destul de explicit. si oricum propunerea era pt admini. nu pt useri. bafta si nu va mai psiholizati atata. e doar o propunere la urma urmei.

Edited by apocalipsa
Link to comment
Share on other sites

e o propunere dar la urma urmei si kkk doar propuneau eradicarea negrilor,hitler pe a raselor impure etc.e bine sa iti masori propunerile,ptr ca se mai gasesc diversi oameni care sa se simta ofensati,lezati.uite o "parere",daca putem sa dam propuneri,fara sa lezam.mi se pare ca se freaca prea mult menta pe forumul acesta de instrumentisti in ale chitarei,cu aspecte ce tin de orice altceva mai putin cantatul la chitara.daca un forumist posteaza un anuntz,intri in vorba cu el,si intr-un final dupa ce eventual ai platit 45 de eurocenti,pe o convorbire lunga si plicticoasa afli ca are sub 16,ca eu unu nu stiu ce inseamna under 16,mdeh romanash,atunci il stigmatizezi si ii spui ca nu vrei sa ai de-a face cu el.nah,zic si eu,doar o parere,nu te psihotiza te rog,dan.servus,mihnea.

Edited by gibsonman
Link to comment
Share on other sites

e o propunere dar la urma urmei si kkk doar propuneau eradicarea negrilor,hitler pe a raselor impure etc.e bine sa iti masori propunerile,ptr ca se mai gasesc diversi oameni care sa se simta ofensati,lezati.uite o "parere",daca putem sa dam propuneri,fara sa lezam.mi se pare ca se freaca prea mult menta pe forumul acesta de instrumentisti in ale chitarei,cu aspecte ce tin de orice altceva mai putin cantatul la chitara.daca un forumist posteaza un anuntz,intri in vorba cu el,si intr-un final dupa ce eventual ai platit 45 de eurocenti,pe o convorbire lunga si plicticoasa afli ca are sub 16,ca eu unu nu stiu ce inseamna under 16,mdeh romanash,atunci il stigmatizezi si ii spui ca nu vrei sa ai de-a face cu el.nah,zic si eu,doar o parere,nu te psihotiza te rog,dan.servus,mihnea.

 

propunerea mea viza strict eficienta cautarii in categorii. si parerea mea strict geniala e ca e mai utila decat restul de frecat menta care se propaga logaritmic pacilea. iar pana la extremele mai sus mentionate e cale lunga si prea multi neuroni. hai sa nu o luam prin abanos cand la noi creste porumb si soia. numai bine si respecte! :)

Link to comment
Share on other sites

servus dan,motivul ptr care te-am luat prin abanos,este ca e frumos,daca iti place porumbul ramai la el,de gustibus et coloribus non disputandum.dar asemeni acelor teorii cu neuroni multi;fi fara griji ai cel putin cateva miliarde,deci poti pierde cateva mii in aceasta polemica,rezultatul e,in cu totul alta proportie acelasi.ca ai lezat o categorie de participanti la forum,participanti cu drepturi egale cu ale tale.si inca ceva.daca era o propunere menita unui admin,de ce sa o faci public?de ce nu prin pm unuia din admini?am observat ca ai aceasta dorinta de a atrage atentia asupra ta,prin fie postari ca asta de mai sus,fie mai ascutite un pic.sincer,chiar nu iti inteleg scopul general in aceste cugetari publice.si refuz sa ma angrenez in frecatul mentei,doar ca eram in pauza de ceai,si imi place cu un pic de menta.tu ce scuza ai?cu aceleasi urari de bine si respecte,mihnea.

Link to comment
Share on other sites

eu am aceeasi scuza ca si tine. ca sa nu ma repet :)

 

uite chiar poate dai o idee unui admin daca nu tuturor cum sa nu mai frece menta si de ce e mai util sa no mai frece? crezi ca conteaza? crezi ca vreun user se va pune pe treaba brusc? interesant e ca frecatul mentei tine in viata acest forum (dar asta e o parere strict personala si o vom dezbate in episodul urmator).

Link to comment
Share on other sites

total deacord cu tine.momentan asta tine in viata forumul.dar nu mai are nici o legatura cu RGC.de ce nu il intitulam cum am frecat menta.eu stiu ceea ce incerci,si stiu ca si prin publicitate/atentie negativa,ceva are de castigat,dar acum ce are RGC de castigat prin mentinerea artificiala in viata?nu am ce idee sa dau,ptr ca nu am acest interes.defapt intreg forumul si-a pierdut farmecul,odata cu pierdutul scopului.e inutil.asa forum ptr batut campii,exista,cu miile.si romanesti,si straineze,si extra galactice.ah,si ca sa fim ontopic,intr-un topic ne ontopic cu forumul,in revistele de profil din us si uk,nu exista aceasta departajare pe care tu o doresti.ptr mine,ceaiul e gata si ma duc sa il beau.nu am incercat decat sa iti expun punctul meu de vedere.e inutil ceea ce faci,atat timp cat nu e legat de muzica.defapt tot de pe rgc e inutil daca nu are legatura cu muzica.si cum e intr-un declin total,nujtu din lipsa de interes?habar n-am,totul e rotativ,probabil ca la un moment dat,isi va regasi scopul initial.asemeni threadului cu cel mai bun chitarist,se cearta aia de cat? de 2 ani?cum poti sa cantaresti ceva ce nu are greutate.sau mai exact,in arta,e ca si in viata,e ca si cand ai incerca sa compari durerea sau dragostea a doi oameni diferiti.ptr fiecare inseamna altfel,si ptr fiecare e o traire deosebita.fie ea dureroasa au ba.nu poti "cantari" anumite lucruri.dar,cu cine sa vbesti?aia se cearta ca orbii,ca defapt in toate domeniile de activitate ale noastre.observ ca suntem ghidati de invidie,ura,dorinta de atentie,vezi mai sus,nerusinare si absurditate.nimic bun nu iese din asta.si uite asa mi s-a racit ceaiul,conform tie,ar trebui sa ma apuc sa frec menta,ptr unul nou,nu?hehe,lipsit de rost.toate bune si seara buna,mihnea.

Link to comment
Share on other sites

Daca cei ce posteaza anunturi ar da detalii complete (locatie, grupa de varsta, experienta, influente etc.) totul ar fi mult mai simplu. :)

 

Pe principiul "under 16" am putea face si o sectiune "over 50". Poate unii dintre noi nu isi doresc sa cante in Corul Veteranilor. :)

Edited by Guest
Link to comment
Share on other sites

total deacord cu tine.momentan asta tine in viata forumul.dar nu mai are nici o legatura cu RGC.de ce nu il intitulam cum am frecat menta.eu stiu ceea ce incerci,si stiu ca si prin publicitate/atentie negativa,ceva are de castigat,dar acum ce are RGC de castigat prin mentinerea artificiala in viata?nu am ce idee sa dau,ptr ca nu am acest interes.defapt intreg forumul si-a pierdut farmecul,odata cu pierdutul scopului.e inutil.asa forum ptr batut campii,exista,cu miile.si romanesti,si straineze,si extra galactice.ah,si ca sa fim ontopic,intr-un topic ne ontopic cu forumul,in revistele de profil din us si uk,nu exista aceasta departajare pe care tu o doresti.ptr mine,ceaiul e gata si ma duc sa il beau.nu am incercat decat sa iti expun punctul meu de vedere.e inutil ceea ce faci,atat timp cat nu e legat de muzica.defapt tot de pe rgc e inutil daca nu are legatura cu muzica.si cum e intr-un declin total,nujtu din lipsa de interes?habar n-am,totul e rotativ,probabil ca la un moment dat,isi va regasi scopul initial.asemeni threadului cu cel mai bun chitarist,se cearta aia de cat? de 2 ani?cum poti sa cantaresti ceva ce nu are greutate.sau mai exact,in arta,e ca si in viata,e ca si cand ai incerca sa compari durerea sau dragostea a doi oameni diferiti.ptr fiecare inseamna altfel,si ptr fiecare e o traire deosebita.fie ea dureroasa au ba.nu poti "cantari" anumite lucruri.dar,cu cine sa vbesti?aia se cearta ca orbii,ca defapt in toate domeniile de activitate ale noastre.observ ca suntem ghidati de invidie,ura,dorinta de atentie,vezi mai sus,nerusinare si absurditate.nimic bun nu iese din asta.si uite asa mi s-a racit ceaiul,conform tie,ar trebui sa ma apuc sa frec menta,ptr unul nou,nu?hehe,lipsit de rost.toate bune si seara buna,mihnea.

Mihnea, ce s-a intamplat?! Am incercat sa inteleg ce ai spus mai sus, dar vad numai puncte! :) Parerea mea este ca un admin sa intervina cat mai curand, inainte sa se ajunga iar la un flame. De asemenea, parerea mea este ca initiatorul acestui topic, apocaliptic, e un pic prea copilaros in gandire, poate din cauza asta nu doreste sa aiba de a face cu juvenilii. :)

Draga apocalipsa, te rog sa nu mai postezi asa ceva, sau macar sa gandesti de doua ori inainte sa o faci, iar daca nu poti (pe moment), sa lasi pe altcineva sa o faca. Am mai citit din topicurile tale, si sincer, cred ca au fost cateva in care mi-ai placut. N-are rost sa continuam un asa topic, why can't we be friends?! :)

 

LE: Mihnea, e buna aia cu "greutatea" :D

Link to comment
Share on other sites

Guest Baumwolle
Daca cei ce posteaza anunturi ar da detalii complete (locatie, grupa de varsta, experienta, influente etc.) totul ar fi mult mai simplu. :)

 

Parerea mea e ca ti-ai primit raspunsul. Mi se pare de bun simt sa dai toate detaliile intr-un anunt.

Link to comment
Share on other sites

conteaza varsta.un "coleg"forumist m-a pus sa fac poze,detalii,zilnic vorbeam pe mess,am sunat tot pe banii mei de mai multe ori,doua saptamani m-a tinut cu vorba,dar tati nu a dat banii pentru instrumentul de mai multe sute de euro,alocatia nu ajungea.copii care se distreaza ,intra in discutii de plictiseala,sau numai sa creada lumea ca sunt marii chitaristi,mint ca au scule tarii etc,cum putem depista ca sa nu luam teapa?

Link to comment
Share on other sites

1) Despartirea pe categorii de varsta/culoare/educatie/marime la pantof nu e un lucru bun. Nu cred ca vom face asta prea curand.

2) @miki: in viitor vom introduce un mecanism de rating per user. In felul asta vei stii cine e serios si cine nu. Momentan nu vreau sa fac asta din motive de compatibilitate cu viitoare versiune de forum.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.