www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Anunturile publicitare


Guest Raskolnikov
 Share

Vrei ca posturile de la "Mica Publicitate" sa apara la view new posts?  

53 members have voted

  1. 1. ....

    • DA
      37
    • NU
      16


Recommended Posts

Guest Raskolnikov

Exista vreo metoda prin care sa pot vedea noile topicuri cu exceptia celor de mica publicitate?

Nu vreu sa cumpar si nici sa vand nimic, iar jumatate din posturi sunt de genul asta.

Daca este un topic interesant tot timpul ajunge pe pagina 2, 3 din cauza anunturilor publicitare.

E cam enervant.

Link to comment
Share on other sites

Exista vreo metoda prin care sa pot vedea noile topicuri cu exceptia celor de mica publicitate?

Nu vreu sa cumpar si nici sa vand nimic, iar jumatate din posturi sunt de genul asta.

Daca este un topic interesant tot timpul ajunge pe pagina 2, 3 din cauza anunturilor publicitare.

E cam enervant.

 

Nu inteleg ce vrei sa zici prin asta. Anunturile de publicitate sunt postate doar intr-o categorie speciala. Nu vad cum ar putea pune pe pagina 2,3... celelalte anunturi legate de... teorie sau discutii despre echipament.

Link to comment
Share on other sites

Guest Raskolnikov

Cred ca Raskolnikov se refera la butonul View New Pots.

Momentan nu cunosc o solutie pentru rezolvarea problemei.

 

Da, la asta ma refeream, dar daca numai eu am problema asta...... forget it

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Guest Raskolnikov

Dorinta ti-a fost indeplinita :) tarziu dar ...

Acum topicurile de la publicitate nu mai apar nici pe portal ( http://www.rgc.ro ) si nici la view new posts.

Pam pam

 

Merci! E mai bine acum, mai aerisit.

Link to comment
Share on other sites

mai ai putin si le scoti de tot

si o sa ramaneti 10 membri activi

ajungea daca le scoteai de la New Topics

si nu de la Subiecte active azi

Edited by midnight rider
Link to comment
Share on other sites

cosu din punct de vedere al "marketingului" 40% din vizualizari sunt bazate pe aria publicitara(lucru kre va face reclama si va baga in nus ce topuri am vazut pe acolo) crezi k asta e datorata discutziilor interesante de aici ? :) nu cred . k vrei tu k asta sa fie un forum in adevaratul sens al cuvantului ... n-ai sa reusesti.. mi se pare gresit ceea ce ai facut pentru k in felul asta... scoate si topicurile kre isi fac totzi reclama la trupe k ma "incurca" pe mine cand intru pe forum si nu pot sa vad anunturile publicitare ..get my point ? si asa...mai bine scotzi de tot sectia "Subiecte active azi" si toate vor fi la categoria sa.si aranjate frumos ..mi se pare mai corect asa.

 

 

 

 

aa..si nu nu e frumos sa dai click pe aria publicitara..pt k un produs kre nu poate nu s'a vandut s'a dus in jus cu 2-3 pagini iar omu kre intra nu se mai duce pana acolo .. si asa mai da si el din cand in cand un up . . iar daca face un topic nou cu acelasi produs..il stergetzi ..

Link to comment
Share on other sites

Si mie mi se pare aiurea miscarea... pt ca acum apar numai topicuri de genu "mi-a cazut pana in chitara" ... mi se pare la fel de importanta sectia publicitara ca si alte lucruri de pe acest forum. si mi se pare corect si ce zice Eugen D...

Link to comment
Share on other sites

Si eu cred ca e o initiativa nereusita.

Desi il apreciez pe Raskolnikov si intr-un fel ii inteleg punctul de vedere, el in Canada, daca am inteles bine, deci e firesc sa nu-l intereseze mica publicitate.

Dar mie mi se pare cel putin la fel de interesanta ca si restul topicurilor. Desi n-am vandut si cumparat inca nimic aici, pot sa-mi fac o imagine asupra pietei si preturilor de la noi.

Adevarul e ca oricum majoritatea topicurilor nu sunt prea interesante, cel putin nu pentru toata lumea, iar un topic cu adevarat interesant, pe care toata lumea il considera ca atare, se mentine oricum la "suprafata" datorita reply-urilor.

In general pentru schimbari de genul asta poate ar fi mai nimerit un sondaj de opinie, ceva, inainte.

Link to comment
Share on other sites

Guest _Theo_

mi se pare aiurea...omu care vinde, de unde stie daca a fost sau nu postat? trebuie sa stea sa rascoleasca in tot forumu sa-si gaseasca threadu? la fel si in cazul cumparatorileor...nu le mai sar anunturule in ochi. nu e deloc o initiativa buna

Link to comment
Share on other sites

mi se pare aiurea...omu care vinde, de unde stie daca a fost sau nu postat? trebuie sa stea sa rascoleasca in tot forumu sa-si gaseasca threadu? la fel si in cazul cumparatorileor...nu le mai sar anunturule in ochi. nu e deloc o initiativa buna

 

subscriu la cele afirmate de need_weed

Link to comment
Share on other sites

Guest Raskolnikov

Cand am deschis topicul eu ma gandeam la un filtru sau o optiune care sa o faca fiecare membru in parte cand intra pe "view new posts" si nu la scoaterea totala.Dealtfel nici nu am insistat dupa cum se poate vedea mai sus.

Acum daca Cosu a redus anunturile publicitare nu cred a facut-o numai de dragul meu. Imi inchipui ca incearca sa pastreze scopul principal al forumului care nu este totusi cel comercial.

Nu am nimic impotriva anunturilor de vanzare/cumparare, dar cum spunea si Cosu nu inteleg vehementa. Fiecare are opinia sa, binenteles, eu nu cred ca o sa mai ramana doar 10 membri daca se scot total anunturile. Insa mi se pare dea dreptul jignitor sa spui ca RGC nu este un "forum in sensul adevarat al cuvantului", cum spune Eugen D. care ne explica prin teoria marketingului (Eugen roaga un cunoscut student la ASE sa-ti spuna ce inseamna marketing) cum ca, vezi doamne, RGC este in topuri doar pentru ca baietii si-au vandut/cumparat chitara, dozele sau placa de sunet de pe forum.

Link to comment
Share on other sites

Guest leo2pop

Trebuie sa mentionez din capul locului caci.... si eu ma uit cu placere si interes la Mica Publicitate si chiar m-am folosit si am incheiat doua afaceri prin "ea", dar...

Subscriu la cele spuse de Raskolnikov !

...si sint de acord cu faptul ca a disparut din "main stream", dar asta nu ma opreste sa o urmaresc cu usurinta in continuare!

Am o propunere pentru administratori:

Nu este posibil sa puneti un "buton" pe pagina principala, la sectiunea "Site Navigation" cu "Mica publicitate"?

Cred ca atunci s-ar rezolva toate problemele!!! :)

Edited by leo2pop
Link to comment
Share on other sites

Guest leo2pop

:) Mie mi se pare foarte bine asa cum ati rezolvat-o acum. In definitiv e tot "aia"! Nu? Ce mi-e ca apas o data, ce mi-e ca apas de doua, sau trei ori pe mai multe butoane ca sa aflu ce vreau. Tre' numai sa ai bunavointa.

@ administratori

V-am mai spus-o in trecut... democratia de multe ori nu e buna si nu e bine inteleasa. RGC, cred ca mai intai e "jucaria" voastra si apoi a noastra. Trebuie faceti ce vreti cu ea si ce decideti voi acolo - cu timpul se va vedea, daca a fost bine, sau nu. Sigur ca e bine sa afli si diverse alte pareri si citeodata chiar sa tineti cont de ele - dar asta numai voi hotariti ce, cum ...cit ...unde... etc.

Da pe de alta parte, daca ati face diverse referendumuri, din cind in cind - iar ar fi bine, ca sa stiti voi ce si in ce directie sa o luati... etc.

Doar propuneti!!! [cine merge la drum, bine - cine nu, nu!] :)

Cred ca decit sa aveti 1800 membrii degeaba - mai bine 180 activi.

Parerea mea!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.