www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

arosulescu


Guest arosulescu
 Share

Recommended Posts

  • Replies 86
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Guest arosulescu

Lasa bre nu fi suparat :) .

Da psihedelic ai ajuns :) ... nu ca nu mi-ar placea :) .

suna bine sau mai bine zis mie imi suna bine

mai ai ?

 

DA MAI AM... MA BUCUR CA ITI PLACE... PAI SIGUR CA SUNT ENERVAT DE TOT FELU DE COPCHII SINISTRI CARE NU -SI MAI VAD DE LUNGU NASULUI...NIMENI NU LE ZICE ABSOLUT NIMIC...

Edited by arosulescu
Link to comment
Share on other sites

O AIUREALA

http://forums.rgc.ro/index.php?act=Attach&...st&id=16122

MAI FRATELE MEU ALB....DE CE TRE SA FACETI OBSERVATII IDIOATE???? nu va simtiti bine pana nu jicniti ????????? de unde atata rautate mai nene? daca nu s-a stiut exprima omu mai bine ... dar mi-a transmis gandurile sale asa cum a putut el ... care **** mea e problema?????

 

nu stiu ce sa mai zic dar va rog eu ... pe pagina asta....nu stiu cum ii zice in limbaj de specialitate... nu mai veniti cu observatii absolut impertinente ... MA DERANJEAZA ....

 

1. Nu sunt fratele tau alb.

 

2. Daca pt tine a face obervație la o greºeli (nu e ceva izolat) de genul ãla (pp ca autorul nu are 5 ani - Domne feri, nu am absolut nimic cu el) e o OBSERVAÞIE IDIOATÃ, atunci nu mã mai mirã nimic. Poți chiar sã ºi încurajezi analfabetismul. Cârna-ți plãcuț-i în continuare!

 

3. Dacã tu iei o asemenea observație drept jignire, iarãºi nu mai am nicio pretenție. EU am jignit? Cu ce mã rog?

 

4. Ok, înțeleg cã te bucuri cã ai primit un feedback, dar problema era cu totul alta aici.

 

5. Nu am înțeles exact pe cine faci tu "copchii siniºtri" ºi cine este cel care jigneºte de fapt. Dar fie, vedem paiul de la alții ºi nu bârna de la noi.

 

PS: Mii de scuze de off-topic, sã ºtii cã apreciez sincer ce faci, dar se pare cã ți-a sãrit țandãra aiurea ºi nu ai înțeles exact ce ºi cum. Dacã pânã ºi sã vorbim ºi sã scriem corect româneºte este o jignire, atunci... nu mia am ce adãuga. Succes în continuare cu muzica! :)

Link to comment
Share on other sites

Eu nu cred ca daca atunci cand scrii ceva din greaseala greseti textu asta inseamna ca nu stii sa scrii . Oricine face greseli ,mai ales daca scrie repede si ... nu inteleg care e problema ... faceam dictare in clasa 1 nu acuma ... Mai bine sa faci greseli decat sa scrii tot felu de englezisme corcite si alte alea ...

Link to comment
Share on other sites

Guest arosulescu

hai ca-am incheiat .. ca sa va treaca la toti mai na una

 

imi leg numele unor piese de anumiti oameni de la care am invatat cate ceva asa ca, iata modestul meu tribut

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Guest arosulescu

ca tot veni vorba de colaborari, zic io ca e bine sa-o aduc aici si pe cea cu MARIUS POP ( un alt prieten la care tin foarte mult) ... tre sa fac cumva sa ii aduc pe astia doi laolalta .. si cu mine zece care-i si intrece .. poate o punem de un album sau macar de un g3

Edited by arosulescu
Link to comment
Share on other sites

Guest arosulescu

.

 

ei bine ... nu ne mai auzim pana la anu , asa ca , retragandu-ma pt cateva saptamani nu imi ramane decat sa va aduc toate urarile cele mai bune.

Edited by arosulescu
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Guest arosulescu

art...tu stii foarte bine ca putem vorbi ca de aia avem gura, important e totusi sa pastram un ton decent ceea ce in cazul tau nu ma pot plange.

 

ce sa zic m-am tot gandit la ce mi-ai zis ... cred ca nu esti tu departe de adevar. Mi-ar fi fost mult mai usor sa vin cu o chitara cu coarde de plastic sau .. acustica si sa fac o chestie cumintica si ... din film... incep sa alerg dupa niste idei si mai putin dupa perfectiunea punerii in acord a elementelor ritmico-armonico-melodice sau cele legate de timbru si ton. caut si io pe dracu...

Link to comment
Share on other sites

 

 

Piesa excelenta , vocea, pian , text ,

.Ce nu inteleg cum se poate sa faci o piesa asa frumoasa , cantata cu gust si cu simtz si apoi ....

Daca ai putea ramane numai la stilul Jeff Beck .Fara "Electric Gypsy Kings " .....o mai refaci nu?

Am observat ca te grabesti sa termini cate o idee ,tema, parca ca sa scapi de ea...cand e vorba de chitara .

Edited by karpi
Link to comment
Share on other sites

Guest arosulescu

ups ... da se prea poate sa am o carenta din pt asta de vedere( al grabei) ... nu pot sa refac nimic, ca piesa nu e mea si nu am track urile... bine mai e o problema... mie imi place de aia ii spuneam lui art ca asta e treaba cu gustu omului... adica fiti siguri ca daca nu mi-ar fi placut ce am facut ori o schimbam la momentul respectiv ori nu o postam... apreciez critica

Link to comment
Share on other sites

Guest arosulescu

in legatura cu a ramane la stilul lui beck... ce sa zic as fi, cred , mai fericit daca as putea spune despre un erou din asta ca e the one and only pt mine... atunci ar fi simplu ca as incerca sa ma ghidez dupa el dar, toti baietii astia imi plac tare mult si incerc ( fara sa vreau ) sa ii aduc pe toti la un numitor comun in persoana mea..... deziderat nu gluma ... nu ? bine-nteles ca nu e cu putina asa ceva dar ... ceva in subconstientu meu incearca asta ... motiv pt care nu pot ramane cantonat sau tributar unu stil sau unui chitarist...

Link to comment
Share on other sites

Dupa cum am mai spus , mie imi place, totusi ar fi o chestie (care nu o face sa-mi placa mai putin) cantati cam in acelasi registru si cam acelasi lucru (vorbesc de chitara si voce) astel vocea se confunda cu chitara uneori (parerea mea neavizata), lucrurile se chimba cand sari cu o octava... dar ca si experiment il gasesc foarte interesant. Acuma poate asta ati si vrut ,sa se impleteasca vocea cu chitara...

Link to comment
Share on other sites

Guest arosulescu

a.... nu stiu ce sa zic ... adica nu am gandit asa ... eu sunt foarte instinctiv - ca tot veni vorba de critica constructiva- si atunci ma fura valu si mai bat campii uneori ...probabil de aici se trag micile nemultumiri , daca le putem numi asa, ale colegilor de mai sus. Um instrumentist cu experienta simte cand cineva canta mai mult din instinct decat din stiinta. Deci nu am gandit nimic in sensul impletirii vocii cu chitara sau altceva. Genu asta de muzica si felul acesta de a canta la chitara - ma refer la piesa norei - pentru mine sunt un brain storming muzical ... motiv pt care nu sunt prea calculat ... imi dau drumu si atat. Fapt ce poate fi sanctionat uneori ... repet putem vorbi despre lucrurile acestea ... daca mai intru in oarece tribulatiuni cu anumiti colegi de pe forum nu o fac cu ranchiuna si nu inseamna ca nu putem vorbi despre orice.

Link to comment
Share on other sites

cum spune si @Muky aud si eu , cred ca in primul rand este prea tare chitara , fata de restul .

 

Daca o pui mai in background , cu un ton mai inchis ( sa nu bazaie distorsul , cu potmetrul de ton la max sa tai inaltele ) ayuncea daca timingul este bun nu deranjeaza nici daca ai cate un bridge mai shred .

 

Intr-adevar partile unde esti pe joase cu chitara si aduce a contramelodie cu violoncel acolo subliniaza si ajuta si piase si vocea ,la unele parti cu inalte mascheaza vocea si cam suna ca din alta piesa , si poate si din cauza ca are prea multe inalte in ton si e putin tare.

Link to comment
Share on other sites

nu-i nimic , si eu asa fac ...cum ma prinde noaptea si nu mai pot canta , mixez pieasa cu linia de chitara ce o am. Din ce am .aleg din ultimele versiuni ce-i mai aceptabil.........SI.." las ca data viitoare ".....apoi data viitoare cant complect alt gen ....dar torusi se aduna experienta...incet dar sigur...hehe

Link to comment
Share on other sites

Poate in loc de shred 80s (ca ton si stil) pt piesa asta ar fi mai nimerit un clean frumos de fender care sa functioneze ca si contramelodie la pian, fara sa iasa in fata ca un solo pr-zis. Ceva gen Sail To The Moon de la Radiohead, e acolo ceva foarte asemanator ca idee, cu un pian si o voce si o chitara clean care se intrepatrunde. Zic si io.

Link to comment
Share on other sites

Guest arosulescu

nu e rea ideea ta ... si mie imi place tonu se tele sau strat ( nu imi plac ele ca si aspect ) dar de unde sa il iau... cred ca daca as fi avut un strat as fi incercat cu el mai abitir dar tot cu distors... tonu de clean ar fi fost cumintel si comod asa cum am mai zis.... vreau sa experimentez ... tonul cu distors este greu de temperat mai ales in contextul respectiv ... pian, violoncel, voce feminina vs chit electrica cu distors...vorba lui art ... ca nuca in perete dar tocmai asta e misto ... daca reusesti sa le temperezi esti mare...( nu a fost cazul meu dar nu ma las ... eu nu ma las niciodata) nu mai stiu nici io ce vreau de fapt

Link to comment
Share on other sites

Eu surprind cam tot... Despre "dementa" vorbind... crezi ca nu mi-am dat seama ce simti? Hehehehehe... M-am invatat sa recunosc starea de spirit atunci cand ascult o piesa. Pacat ca te-ai dat asa de tare la volum, esti mult mai tare decat vocea aceea superba.

 

Btw, sa stii ca am ascultat piesa asta de foarte multe ori (cel putin 15). Am si salvat-o. Pentru un demo e foarte buna. Eu stiu ca tu stii unde sunt problemele ei...

Imi place ca e ca e cantata cu nervi, cu ura chiar. Celelalte sunt mai cuminti in comparatie cu asta. O problema doar: poate data viitoare te adaptezi mai mult la cerintele piesei sau ale trupei cu care canti.

Link to comment
Share on other sites

Guest arosulescu

ok inteles...

 

e despre volumul chitarii .. asa e .. am o problema... o frustrare ... am cantat foarte mult timp intr-un band unde nu se preta o chitara data mai tare si de atunci am tendinta sa ma dau foarte tare ... ( imi si place f***-i...hehe)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.