www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Romani La Dean Guitar Shedder Search


mario_d
 Share

Recommended Posts

Deschid un nou topic pentru ca se ingroasa gluma :) si vreau sa incerc sa va mobilizez.

 

In cateva cuvinte, despre ce este vorba in propozitie:

 

1. Pana in 31 octombrie oricine poate trimite un video pentru concurs.

2. Primi 25 cu cele mai mari medii (aici e putin vag pentru ca organizatorii zic ceva de genul "cele mai mari medii si cele mai multe voturi" deci...) intra in faza a 2-a unde un juriu compus din cateva nume mari din industria muzicala aleg 6 finalisti. http://www.deanguitars.com/shredder/contestdetails.php

3. Cei de la Dean Guitars au ultimul cuvant si desemneaza locurile 1, 2 si 3 dintre cei 6.

 

Iar acum cele doua lucruri pentru care vreau sa va mobilizez:

 

1. Concursu are o problema destul de grava de conceptie. Se poate vota de la 1 la 11 ceea ce inseamna ca cineva cu multi prieten dispusi sa dea 1 la concurenta poate produce efecte majore. Eu am patit de 3 ori sa ajung intr-o seara din top 10 pana pe locul 40 dar am reusit sa revin iar prietenul Vladimir Pocorschi a reusit performanta ca din top 10 azi dimineata sa iasa din top 100!

Solutia e una simpla: cu cat cineva are mai multe voturi cu atat este mai putin vulnerabil la astfel de atacuri, o nota mica data de un "concurenta" influentand mai putin media.

Asa ca:

http://deanguitars.com/shredder/viewProfile.php?id=1556

si

http://www.deanguitars.com/shredder/viewProfile.php?id=1908

As vrea sa vad ca puneti mana si votati. Suntem vreo 7000 iar primii clasati nu au mai mult de 3000 de voturi dupa estimarile mele. Putem face diferenta.

Deapre autorii atacurilor... dupa ora la care au avut loc si modificarile in clasament suspectez niste sudamericani din top 10 dar....

 

 

2. As vrea sa vad mai multi romani care participa. Chiar daca nu castigam, un astfel de concurs are meritul de a ne arata putin lumii. Multi dintre voi pot aparea in top 100 si cu putin ajutor chiar in top 25. In top sunt o multime de sarbi, croati, turci, sudamericani. Daca ei pot, putem si noi. Hai sa punem Romania pe harta!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 67
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Guest arosulescu

te-am votat...nu ca te cunosc ci pentru ca mi s-a parut ca suni cel mai bine ..vb serios... (nici nu stiam de vladimir ...am sa il ascult si pe el )

 

daca as avea o camera de filmat zau ca m-as baga...

Edited by arosulescu
Link to comment
Share on other sites

te-am votat...nu ca te cunosc ci pentru ca mi s-a parut ca suni cel mai bine ..vb serios... (nici nu stiam de vladimir ...am sa il ascult si pe el )

 

daca as avea o camera de filmat zau ca m-as baga...

io zic sa faci repede rost de una :) si mai sunt o gramada de oameni de pe forumul asta care sunt capabili sa faca o figura frumoasa la asa un concurs ( lukeblue, monyo, gabytz, stradivarius etc )

Link to comment
Share on other sites

eu zic sa ne bazam pe http://deanguitars.com/shredder/viewProfile.php?id=1556 daca vrem sa il aducem undeva sus daca jumate voteaza cu unu si restul cu celalalt :) cine stie hai schimbati ip-ul si votati intruna :)

 

mi-a palcut, best :)

Poti sa votezi pe oricine doar o data. Asa ca e ok sa il votezi si pe Mario si pe Vladimir.

Link to comment
Share on other sites

Tin sa va multumesc celor ce ne-au votat.M-as bucura sa vad si alti romani in top.Cine stie?Poate facem o finala rgc :)

Concursul nu e simplu de loc,sunt multi grei acolo la care transpir doar auzindu-i,dar asta nu inseamna ca nu ii putem face si noi sa transpire :)

Asa ca sariti la inscrieri greilor

Edited by mario_d
Link to comment
Share on other sites

Guest pasarel

bai eu v-am votat pe ambii, nu pentru ca va cunosc, nu pentru ca imi place muzica voastra [nu imi place mie shred-ul in general, e doar opinia mea] ci pentru ca sunt PATRIOT! :)  hai cu spam-ul grav pe forumuri d-astea computer games, softpedia, faceti siteuri si faceti seo spam crunt, chestii de genul :):)

ba ce moment d-ala de Hai sa dam mana cu mana, cei cu inima romana..

Link to comment
Share on other sites

Guest Superman

locul 4 acum

 

go go marius

 

 

vad ca poti vota de mai multe ori dar o singura data o persoana dati cu 1 la cei care sutn inaintea lui marius.

Link to comment
Share on other sites

Am votat si io (sper ca nu'i pre tarziu). Oricum cam naspa genu' ala de aliante-sub-ratting de care vorbea Marius...

 

Nu e prea tarziu. Concursul tine pana in 31 octombrie asa ca se mai pot intampla multe. Fiti pe aproape, raspanditi vestea, executati un spam responsabil, puneti-va statusuri corespunzatoare la mess... iar daca misca in front prietenii sudamericani (sau altii) go for the kill!!!ninja.gifdeath.gif Urmaresc de vreo 2 saptamani concursul si Marius are dreptate. Sunt miscari ciudate prin top 100 si sunt cativa care sunt mai vesnici decat highlander in top 10 in timp ce chitaristi de exceptie din aceeasi liga cu Marius respect.gifrulez.gif (Daniele Gottardo, Chris Feener, ...) sunt sub top 50.

Link to comment
Share on other sites

Votat 11 Marius! :)

 

P.S. : OMG cum sa fie ala cu capu-n coltzuri inaintea lui Marius? ( Matt Rach ) ..... daca tot erau sa fie in top staruri youtube mai bine era Gustavo Guerra, macar el stie si altceva inafara de Canon :) .

 

"ala cu capu-n colturi" looool!!!!. Esti dus cu pluta!

Apropo de Canon in D, ia de aici:

http://uniculsandel.wordpress.com/2008/06/...-pana-la-capat/

e de pe "blogu'" meu preluat de pe youtube. Am ras vreo 2 zile cand am gasit clipul!

 

By the way, vezi ca ai incurcat coloanele. Marius e sub Matt la "Most often rated" dar e pe 3 la "Highest Average Rating", adika aia care conteaza, unde Matt e pe 22.

 

Gustavo Guerra nu participa, dupa cate stiu eu. In schmb Andy James, alt star pe youtube, castigatorul concursului lui Greg Howe, participa dar nu e in nici macar top 100 la "Highest Average Rating"!!! Nu e moale concursul.

 

Si nu uita de Vladimir Pocorschi care e pe 13!!!

Link to comment
Share on other sites

Votat pe ai nostri !!! eu am mai facut o chemare in aceasta problema .

 

Nu ma mai bag la asa ceva , chiar acum doua luni am "piedut" un contest ptr un Gibson LP ( hehe )

 

Normal ca a castigat ceva cunostinta a unui admin al site-ului , nici macar nu l-am putut sanctiona ca nu sunt cu

"plata" si fara taxa nu am drepturi delpine asa ca nu pot lua parte la "chat" si discutii pe forumul siteului .( si asta dupa ca cu cativa "fara taxa" sustinem in viata o sectiune intreaga ,dar asa e in capitalism.

 

Unde nu voteaza publicul sau muzicanti de pe site se fac manipulatii peste tot in lume .Se fac multe marsavii.

 

Ca si observatie sau un sfat ptr chitaristi nostri .

 

Aveti UN INTREG MINUT ,

tebuie sa aiba o forma cea ce cantati ,aici trebuie sa incapa:

Intro , Tema ,Improvizatie si Coda

 

Am auzit guitar contest de 30'' ce aveau toate acestea si erau fantastice , am incercat si eu si dupa 5 zile am renuntat , hehe .Este greu sa faci toate cele ce trebuie ca forma in 30 secunde , dar cu multa munca ajungi sa concentrezi esenta .

 

Publicul si pieteni voteaza dar daca asculta si un profesionist nici nu baga in seama un shred gratuit .

 

Este important ca pana la urma sa te bage in seama un profi , cativa de pe AP au fost angajati la diferit firme sa mixez si sa creeze /compuna muizica cu salarii bunicele ( probabil).

 

Am ascultat vazut cateva din cele postate pe acest contest unele tehnic nu sunt grozave da ca si forma si "tematica" sunt reusite .

Link to comment
Share on other sites

Votat pe ai nostri !!! eu am mai facut o chemare in aceasta problema .

...

Ca si observatie sau un sfat ptr chitaristi nostri .

Aveti UN INTREG MINUT ,

tebuie sa aiba o forma cea ce cantati ,aici trebuie sa incapa:

Intro , Tema ,Improvizatie si Coda

...

Publicul si pieteni voteaza dar daca asculta si un profesionist nici nu baga in seama un shred gratuit .

...

Am ascultat vazut cateva din cele postate pe acest contest unele tehnic nu sunt grozave da ca si forma si "tematica" sunt reusite .

 

True!!!

 

Trecand peste "votati-i pe ai nostri!" (done that...de vreo 5 ori :) ) ati avut rabdare sa ascultati sai alti concurenti? Care vi se par cei mai buni?

 

Favoritii mei:

 

Marius Pop Mai are sens sa zic de ce? Doar atat: e pe merit!!! respect.gif

 

Paco Cestero Auuuu!!! Aveti rabdare pana dupa secunda 20.

 

Thiago Trinsi Elegant si foarte placut de urmarit.

 

Muris Varajic Bun manelistu' :) Mai putin gherla de la secunda 25. Da cine o aude? unsure.gif

 

David Wallimann Pacat de fatza aia wacko.gif

 

Daniele Gottardo Finalist la Guitar Idol

 

Chris Feener Finalist la Guitar Idol

 

Marc Playle blink.gif Finalist la Guitar Idol

 

Pareri?

Link to comment
Share on other sites

True!!!

 

Trecand peste "votati-i pe ai nostri!" (done that...de vreo 5 ori :) ) ati avut rabdare sa ascultati sai alti concurenti? Care vi se par cei mai buni?

 

Favoritii mei:

 

Marius Pop Mai are sens sa zic de ce? Doar atat: e pe merit!!! respect.gif

 

Paco Cestero Auuuu!!! Aveti rabdare pana dupa secunda 20.

 

Thiago Trinsi Elegant si foarte placut de urmarit.

 

Muris Varajic Bun manelistu' :) Mai putin gherla de la secunda 25. Da cine o aude? unsure.gif

 

David Wallimann Pacat de fatza aia wacko.gif

 

Daniele Gottardo Finalist la Guitar Idol

 

Chris Feener Finalist la Guitar Idol

 

Marc Playle blink.gif Finalist la Guitar Idol

 

Pareri?

mie cel mai mult imi place Alberto Quijano López.E amuzant gagiul.Cred ca la el in tara sunt multe cluburi de net,asta referitor la pozitia lui in top 20.Oricum Paco Cestero e chiar misto de tot la fel si Muris Varajic.La Varajic pacat de micutza greseala.Sunt sigur ca a tras mai multe variante,chai mai corecte decat cea postata,insa aici mi se pare ca a avut feel fain.Daniele Gottaro e fantastic si mai sunt care mi-au placut dar vad ca au disparut din top 100

Link to comment
Share on other sites

mie cel mai mult imi place Alberto Quijano López.E amuzant gagiul.Cred ca la el in tara sunt multe cluburi de net,asta referitor la pozitia lui in top 20.

 

 

Tare de tot gagiu'!!! Eu zic sa te predai! Cu asa concurenta nu ai nici o sansa. blink.gif

Ai vazut ca a schimbat chitara cand a ajuns la partea in care o baga in gura in gura? Intr-adevar, faza aia se poate face doar cu o chitara dezinfectata... in Columbia nu te primesc astia in cluburile de net daca ai herpes wacko.gif ... :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.