www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Cine A Bagat Bani In Fetele Astea?


apocalipsa
 Share

Recommended Posts

Ați vãzut faza de la 3:20, nu? Cum naiba sa canți ținând degetul mare aºa..in jos? Am incercat mai devreme ºi mi se pare imposibil :)

Tare mã tem ca fãtuca......nu prea.... :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 124
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

M-am speriat cand am citit primele commenturi...nu ma asteptam ca pe un forum de muzicieni sa fie commenturi de genu "sunt ok, suna bine, etc" Tipa de la "pupitru" nu face nimic....face scratch direct pe plate, fara nici un disc...cat despre tipele de la chitara...sunt varza...uitati-va si voi la vreun interviu cu ele...abia sunt in stare sa-si deosebeasca fata de fund. Sunt produse de Costi Ionita, si la fel ca toate trupele lui tinere sunt doar o forma fara nici un fel de substanta (un coleg de facultate activa intr-o astfel de trupa deci stiu despre ce e vorba). Am auzit de la cineva din Constanta ca s-a ocupat un baiat din ct de ele (nu vreau sa zic cine ca poate nu e foarte mandru de asta) ca sa le aduca cat de cat la un nivel la care sa poata mima cantatul pe scena, ca sa se sincronizeze vag cu playbackul. Faptul ca au succes in Romania spune multe, dar nimic din ce nu ar trebui sa stim deja...

Link to comment
Share on other sites

M-am speriat cand am citit primele commenturi...nu ma asteptam ca pe un forum de muzicieni sa fie commenturi de genu "sunt ok, suna bine, etc" Tipa de la "pupitru" nu face nimic....face scratch direct pe plate, fara nici un disc...cat despre tipele de la chitara...sunt varza...uitati-va si voi la vreun interviu cu ele...abia sunt in stare sa-si deosebeasca fata de fund. Sunt produse de Costi Ionita, si la fel ca toate trupele lui tinere sunt doar o forma fara nici un fel de substanta (un coleg de facultate activa intr-o astfel de trupa deci stiu despre ce e vorba). Am auzit de la cineva din Constanta ca s-a ocupat un baiat din ct de ele (nu vreau sa zic cine ca poate nu e foarte mandru de asta) ca sa le aduca cat de cat la un nivel la care sa poata mima cantatul pe scena, ca sa se sincronizeze vag cu playbackul. Faptul ca au succes in Romania spune multe, dar nimic din ce nu ar trebui sa stim deja...

 

Cu alte cuvinte tipele is de forma :), doar vocalu care cica chiar canta si are voce, plus ca aia arata si bine de numa numa.

Link to comment
Share on other sites

as baga si io niste bani in fatucele astea , ca vad ca merge treaba , dar in timp..... :)

.....in rest la tehnica (cum ati punctat si voi de altfel :) ) se vede si cu ochelari de soare ca stau foarte bine :D .

Poi daca s-ar apuca acuma de invata, doar au bani, si poate fiecare din ele sa isi plateasca orele de chitara, placa, bla bla bla, si s-ar pune calumea pe treaba, ar iesi ceva ok :). Numa daca vor ele...:P

Edited by Chaos_AD
Link to comment
Share on other sites

Piesa "Dear Mama" suna surprinzator de bine. Am inteles ca vocalista scrie versurile.

Videoclipul este modest, la limita vizionabilului.

Daca discurile se vand, piesele sunt difuzate si concertele curg in valuri inseamna ca obiectivul a fost indeplinit.

Restul sunt carcoteli. :)

Edited by Guest
Link to comment
Share on other sites

Blaxy Girls sucks! Piesele lor sunt genul de piese care le asculti o data...de 2 ori, si iti plac. Dar de la a 3-a oara in sus, incep sa te sacaie...iti stau pe creier, te enerveaza...si tot asa ajungi sa le urasti. E foarte nasol sa auzi pe telefon la un ladar cantand blaxy girls, si apoi pe una care rage despre dragoste. Mai nasol e ca nu poti face nimic sa te desparti de mediul cocalaresc in care ti se intampla asa ceva...

Edited by Sloby
Link to comment
Share on other sites

Guest Rayvann

Vad ca si-au mai tras un rand de scule sa se asorteze cu imbracamintea :)

Schecter C-1 classic, cu floricele pe grif, de ce nu ma mira

Link to comment
Share on other sites

Guest szekely
pe dracu...le-au impumutat pt un video nou.

 

hahahaha asta e buna !!! cand am auzit melodia imi si am citit ca cica e rock imi vinea sa bag surubelnita in ecran !!!!

e penibil ingrozitor horibil penal nonta zero nici macar nu stie sa tina chitara in mana , ink si mama stie so tina in mana ca am invato io !!! sau poate vrea sa creeze stil propriu ka si jimi hendrix care canta pe coarda mi cu degetul mare ! DA NU LE ESTE RUSINE ?? cum se simt kand vad sute de chitaristi si muzicieni mai buni decat ele chiar si la o scoala de muzika care nu or cantat niciodata live si ar fi visul lor sa o faca si nemernicele astea ce nici macar si fac minimul de efort sa dea un pic bine intrun playback au atata succes, sa se lase !!!!!!!! toate colegele mele de la cant coral (unde cantam in cor) canta mai excellent si canta live !! si clasa intaia de la scoala de muzika adik copii de sapte ani care fac chitara am 40 cunoscuti de 7 anisori de la scoala ce fac chitara si canta !!!! kiar canta !! k la examene nu isi tine telefonul iun buzunar si baga o melodia si se face ca canta !! baaaahhhh we laaammmeee fatal, ma doare inima sa vad asa ceva !!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

piu drace! :) ascultam satisfacut Cannibal Corpse - Necropedophile cand am dat play si am vazut o adunatura de kinderi, totusi facand aluzie la melodia mea si ce imagini erau acolo ma duce cu gandul direct la necropedofilie

Maine, in cadrul emisiunii Happy hour de la ProTV, va avea loc premiera noului clip Blaxy Girls "Dear Mama". :)

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=qC9pnlkXv2Y

Link to comment
Share on other sites

E chiar fain videoclipu' (fara sunet si ascultand ceva rock mai greu :) ) . Incercati ( bine , e valabil la multe alte videoclipuri sau tv in general ) .

 

Subscriu si eu la indemnul acestui realist!!!!

 

Adica ce putea sa iasa din imagine de metal dur, versuri de Andre si intrepretare de serbare scolara?

 

Faina definitzie! Man, m-ai distrat copios la faza asta!!!!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.