www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Cine A Bagat Bani In Fetele Astea?


apocalipsa
 Share

Recommended Posts

Guest Rayvann
Bãi, nu face?i mijto de chitara mea, da? :) Cã o face tanti aia de râs e altã treabã. :)

 

Sa nu ne fie cu suparare... mult timp am visat la chitara respectiva, de aceea sunt asa de acru.

 

pe dracu...le-au impumutat pt un video nou.

 

Cred ca e doar vorba de ego. De ce sa cantam pe scanduri de 1000 ron cand avem bani garla? Daca astea la al treilea video (care va fi un rock extrem banueisc :) ) nu apar cu zidul de cabinete marshall in spate, sa-mi ziceti mie cutu.

Edited by Rayvann
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 124
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

sunt inregistrari de la cerbul de aur cand canta live fetele astea si din cate am inteles o parte din ele au si studii muzicale... pacat de ele ca tre sa cante asa ceva....

nu-i chiar asa rau pe cum pare! oricum... bravo lor. au succes? au...!

Ãla e live doar în visele lor frumoase. :) Doar vocea e, bre! Restul e mp3. :)

Link to comment
Share on other sites

sunt inregistrari de la cerbul de aur cand canta live fetele astea si din cate am inteles o parte din ele au si studii muzicale... pacat de ele ca tre sa cante asa ceva....

nu-i chiar asa rau pe cum pare! oricum... bravo lor. au succes? au...!

se pare ca au unitate wireless la chitara... care e si invizibila pe deasupra! i gotta get me one of those! :)

Link to comment
Share on other sites

Habar n-am daca sunt in stare sa cante live piesele astea...dar daca da tot respectul. Fara sa exagerez 30-40% din trupele care canta rock sau pseudo-rock in cluburile din bucuresti suna mai prost decat fatucile astea (la toate capitolele de la compozitie pana la interpretare si prezenta scenica). Ca sa nu spun ca la capitolul female rock singer categoria entry-level nu prea am auzit voci care sa ma dea pe spate in ultimul timp.

 

In rest ce citesc pe aici sunt doar carcoteli ieftine si invidii puerile.

Si mie imi provoaca o greata imensa personajul Costi Ionita ...dar ce vina au fetitele astea ca nu abordeaza genul black-metal? Daca o sa ramana in finala pentru Eurovision nu le sustineti?

Link to comment
Share on other sites

Guest NecroticCH

Mie-mi place melodia (mã refer la aia din primul post, nu la ultima, cã n-o ºtiu ºi nici n-am avut rãbdare s-o ascult. ªi nici cealaltã în românã, fiind prea lentã). Nu-mi pasã dacã nu ºtiu live sau la chitarã, mai mult îmi pasã de produsu' final, cã l-au dat pe piațã sã se audã. Însã e Costi Ionițã ("regele manelelor") ãla care le-a lansat? vãleu.

 

PS: youtube e de kcat. Nu mã lasã sã intru pe videoul ãla cu piesa aia cu "mama" (e ultima?) din cauza regiunii. Probabil tre' sã caut pe alt site, dar mai încolo.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

mie imi place blaxy girls;

au fost locuri in care clar, au cantat live :)

suna foarte bine

TOATE au voci frumoase, acesta e punctul forte a lor;

 

o TRUPA, se numeshte TRUPA,

cand are macar 2 albume scoase pe piata !

 

Pana atunci, n-avem ce face decat sa la uram numai bine si succes ;

 

aaa...

si sa ne rugam ca se vor indrepta mai spre rock, decat spre dance...ma rog

 

:)

respect pt fete :)

Link to comment
Share on other sites

Eu zic ca e un inceput. Prost nu canta si prefer sa le vad promovate p'astea decat pe distinsul domn Salam.

 

LE: http://www.youtube.com/watch?v=c0rLsZ_AqmQ...feature=related

E inca necizelata puicutza , dar are un potential imens

Edited by not_so_special
Link to comment
Share on other sites

Poate e autotune pe la mijlocul potentialului; sau poate ca nu si tipa chiar e talentata (in ultimul timp am devenit sceptic in privinta vocalistilor romani)

In alta ordine de idei, da, o fi la nivelul Tokyo Hotel (care mie nu imi place), dar pentru Romania e bine, pentru ca 1. e un inceput 2. in mainstream nu o sa fie prea curand ce vreti voi 3. suna bine pentru ceva romanesc SI cu destinatie mainstream (i.e. multi care nu stiau piesa si au auzit-o prima data credeau ca e ceva din afara).

Oricum, bafta voua tehnicilor cu solistica, poate cand o sa iesiti din dormitor o sa auziti si alta muzica.

Link to comment
Share on other sites

Guest Brainwasher Vlad
Eu zic ca e un inceput. Prost nu canta si prefer sa le vad promovate p'astea decat pe distinsul domn Salam.

 

LE: http://www.youtube.com/watch?v=c0rLsZ_AqmQ...feature=related

E inca necizelata puicutza , dar are un potential imens

 

 

hmmm...alt video facut slideshow ?

1. ce e in mana nu e minciuna...ce vezi este

2. sa presupunem prin absurd ca ea canta ( se observa ca nu ) ....pacat ca are talent...si nu il foloseste in trupa....asta e prostie deja

3. blaxy girls ( BLACK SEA GIRLS ) ....uau....ce nume de trupa ingenios...fetele marii :)) muma paduri nu vrea? :))

4. cum sa iti placa o trupa la nivelul acesta cand vorbesti cu prietenii tai in baruri si tipi la ala cu calculatoru' : " baga ba sepultura/kreator/annihilator....etc. !!! " ...si asculti dastea? ins. ca esti un big faker ( poser ) si te mai crezi metalist si roacer cu o fundatie muzicala de neclatinat ...pfff....dati refresh

5. asta e 100000% muzica comerciala ( vezi : fanclub Anticomercial - interesanta discutie ) asculti muzica comerciala? esti la fel de patetic ca ele.....

 

:) PEACE !!!

 

PS: nu a fost o trimitere pt tine (not_so_special )...ci pt toti

 

A...si mai zicea cineva ca alea nu sunt sculele lor....newsflash...SUNT....aia are schecteru' si vocalista are fender stratocaster 56'(surse sigure) dar cred ca a facut si ea ca aia din ZZ top...cu puf pe chitara....iar finantatorul este Costi Ionita....defapt nu doar chitaristele si-au schimbat chitarile...ci toate si-au schimbat tot...pana si make-up ul

Link to comment
Share on other sites

Puteti sa zambiti malitios dar fata asta are potential vocal peste Britney Spears... si atunci de ce sa nu aiba parte de popularitate la fel? Ca suntem romani? Daca scoate unul capu' il tragem de picioare in jos? Nu cred ca e natie pe lumea asta sa fie mai clevetitoare ca romanii...Le-ati vazut pe tembelele alea de la Indiggo? Voce ioc...dar au beneficiat de o popularitate incredibila. Mie personal mi se rupe ca ia Costi(tza) Ionita banii de pe ele. In fond el le-a facut cunoscute. Insa m-as bucura fantastic sa stiu ca o trupa (de fete) romaneasca au succes international. Ca deh, noi "suntem romani", cei care au inventat proverbe de genu "nimeni nu e profet in tara lui". De ce Iris si Holograf n-au rupt gura targului in afara? Pai in materie de rock doar la noi sunt "guru" afara sunt rookie...in rockul international nu e loc. Dar in dance si pop DAAAAAAAA.

 

Sunt perfect de acord cu postul lui Susceptor. La fel am 2 colege de birou cand au auzit piesa la radio au crezut ca e ceva diva de afara. Mainstreamul dicteaza ce se cere pe piata, nu RGC, nu o mana de chitaristi + aspiranti.

 

Igorr spoken.

Link to comment
Share on other sites

Guest PhenomenOn
hmmm...alt video facut slideshow ?

1. ce e in mana nu e minciuna...ce vezi este

2. sa presupunem prin absurd ca ea canta ( se observa ca nu ) ....pacat ca are talent...si nu il foloseste in trupa....asta e prostie deja

3. blaxy girls ( BLACK SEA GIRLS ) ....uau....ce nume de trupa ingenios...fetele marii :) ) muma paduri nu vrea? :D )

4. cum sa iti placa o trupa la nivelul acesta cand vorbesti cu prietenii tai in baruri si tipi la ala cu calculatoru' : " baga ba sepultura/kreator/annihilator....etc. !!! " ...si asculti dastea? ins. ca esti un big faker ( poser ) si te mai crezi metalist si roacer cu o fundatie muzicala de neclatinat ...pfff....dati refresh

5. asta e 100000% muzica comerciala ( vezi : fanclub Anticomercial - interesanta discutie ) asculti muzica comerciala? esti la fel de patetic ca ele.....

 

:) PEACE !!!

 

PS: nu a fost o trimitere pt tine (not_so_special )...ci pt toti

 

A...si mai zicea cineva ca alea nu sunt sculele lor....newsflash...SUNT....aia are schecteru' si vocalista are fender stratocaster 56'(surse sigure) dar cred ca a facut si ea ca aia din ZZ top...cu puf pe chitara....iar finantatorul este Costi Ionita....defapt nu doar chitaristele si-au schimbat chitarile...ci toate si-au schimbat tot...pana si make-up ul

 

care-i problema ta?? Nu-mi spune ca n-ai vrea sa fii ca ele de cunoscute

Patetice nu sunt ele, sunt cei care le asculte, pentru ele doar respect, piesele seamana foarte mult intre ele, dar nah nu-s eu in masura sa le critic :) ... Si ma bucur ca Costi Ionita si-a dat seama ca viitorul este spre rock si asta e bine... sa speram ca lucrurile vor evolua

Edited by PhenomenOn
Link to comment
Share on other sites

Guest Brainwasher Vlad

ele o sa aibe turneu in rusia si anglia....20 de concerte , 2500 euro / concert ....sa te lamuresc tovarashu apocalipsa :)

 

care-i problema ta?? Nu-mi spune ca n-ai vrea sa fii ca ele de cunoscute

Patetice nu sunt ele, sunt cei care le asculte, pentru ele doar respect, piesele seamana foarte mult intre ele, dar nah nu-s eu in masura sa le critic :) ... Si ma bucur ca Costi Ionita si-a dat seama ca viitorul este spre rock si asta e bine... sa speram ca lucrurile vor evolua

 

 

hai sa iti zic o chestie tare? vrei ? zi vrei?!

 

NEWSFLASH

 

NU...NU VREAU....nu vreau sa fiu o curva(poate la propriu, poate la figurat,nu ai de unde sa stii cum sunt ele) muzicala ( care o face pt faima si bani )

Link to comment
Share on other sites

care-i problema ta?? Nu-mi spune ca n-ai vrea sa fii ca ele de cunoscute

Patetice nu sunt ele, sunt cei care le asculte, pentru ele doar respect, piesele seamana foarte mult intre ele, dar nah nu-s eu in masura sa le critic :) ... Si ma bucur ca Costi Ionita si-a dat seama ca viitorul este spre rock si asta e bine... sa speram ca lucrurile vor evolua

Uite dude, eu n-as vrea sa fiu ca ele d ,,cunoscuta" :) Prefer sa am 3-4 fani, oameni care sa aiba ureche si sa aprecieze shred/neoclassical, decat 50000 da surzi ca mortul :)

 

Costi Ionita nu si-a dat seama de nimic.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.