www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Placa De Sunet Externa


 Share

Recommended Posts

Vreau o placa de sunet externa cat mai ieftina cu putinta care sa poate sa inregistreze la o calitate acceptabila chitara. Nu vreau ceva gen toneport pentru ca nu am nevoie de efecte, simulari si nu vreau sa dau banii pe asa ceva. Ma intereseaza calitatea inregistrarii sa fie decenta si sa stie sa imi scoata ce intra. adica sa aiba microfonul la "playback" ca actuala mea integrata din laptop se pare ca nu stie asa ceva. Nu vreau neaparat intrare speciala pentru chitara m-oi descurca cu mufele.

Link to comment
Share on other sites

Guest Don MaXxX
Vreau o placa de sunet externa cat mai ieftina cu putinta care sa poate sa inregistreze la o calitate acceptabila chitara. Nu vreau ceva gen toneport pentru ca nu am nevoie de efecte, simulari si nu vreau sa dau banii pe asa ceva. Ma intereseaza calitatea inregistrarii sa fie decenta si sa stie sa imi scoata ce intra. adica sa aiba microfonul la "playback" ca actuala mea integrata din laptop se pare ca nu stie asa ceva. Nu vreau neaparat intrare speciala pentru chitara m-oi descurca cu mufele.

nu stiu ce sfaturi sa-ti dau, dar eu vreau sa cumpar asta http://www.m-audio.com/products/en_us/FireWire410-main.html si sunt in cautare de acelasi lucruri ca si tine. Acum, n-ai precizat un pret maxim

Link to comment
Share on other sites

http://line6.com/toneportgx/

 

de ce nu incerci asa ceva...cred ca intra si in bugetul tau

ar mai fi M-audio fast track USB, da ala cred ca e un pic mai scump.

 

 

Si la intrarea speciala pentru chitara problema nu se rezuma la mufe, mai e vorba si de preamplif, o intrare dedicata pt chitara de la line6,de exemplu, are asa ceva.

Link to comment
Share on other sites

Adica sa monitorizezi. Poti monitoriza si cu placa pe care o ai acum, chiar daca n-are "microfonul la playback", trebuie doar sa bifezi monitorizarea in DAW-ul tau.

Pana la urma tragi din procesor? Daca da ce treaba ai cu intrarea de microfon? Documenteaza-te si gandeste-te bine inainte sa dai bani pe ceva.

Link to comment
Share on other sites

Guest Don MaXxX
m-audio firewire 410 si fast track pro in gama mica de pret

 

personal 410 imi place f mult si are destule facilitati

410 i l-am recomandat si eu dar a zis ca n-are atatia bani..

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Vreau sa-mi iau m-audio fast track usb de aici http://www.avaudiosys.ro dar nu sunt lamurit cum sta treaba cu site-ul sa nu ma trezesc cu pretul dublu fata de cat face placa. Adica taxele postale cat ar fi pentru ceva de genul? Si niste boxe 2.0 sau 2.1 cam la 100-150 de ron care sa mearga cu placa de sunet/chitara ce-mi recomandati? Sarumana de sfaturi so far :)

Link to comment
Share on other sites

Daca gaseste careva ceva bun sa ma anunte si pe mine ca vreau sa trec pe laptop definitiv si imi trebuie ceva calumea cu intrari MIDI, ASIO 2.0, latenta mica, all the good stuff.

 

Tocmai m-am facut cu un TC Electronic Konnekt 8. Are tot ce vrei tu acolo + convertori foarte smecheri si tot felul de bunatati. HIGHLY recommended.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.