www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Chitara cosmarurilor noastre(chitari urate)


teckus
 Share

Recommended Posts

  • Replies 229
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Imi place de tekus. A pus numai chitare spper scumpe acolo :)

Parker sunt chitare interesante insa au un mare defect vizual. Crosa aia care zici ca e lama de cutit. Absolut oribil. Culmea e ca au ceva artisti pe lista de endorseri si sunt privite ca chitare bunicele :)

PS: parker e aia nevopsita

Edited by Cosu
Link to comment
Share on other sites

Haha, apropo, tipul de Savoy (stiti voi, domnul gras cu un fel de afro) sta cu mine pe strada, ma mai ciocnesc de el cand ma duc sa iau paine de la magazinul de la colt.

 

Mai poarta bentita aia pe cap? :) Cred ca si cand doarme o poarta, ultra penibil tipul. :):D:D

Cand il vedeam(pe vremea impuscatului) la tv vedem negru in fata ochilor(si nu din cauza tv-ului alb-negru :) )

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Am gasit si io niste creaturi...

De exemplu chitara in forma de INIMA (ughhhh!) cu 3 griffuri a lu Steve Vai.

post-966-1135891413_thumb.jpg

 

Sau o...chestie...

post-966-1135891539_thumb.jpg (naiba stie cum se poate canta la ea...nici daca ar fi taiata in doua..da...)

 

Sau unul din kitchurile semnate B.C.Rich (nu ca as avea ceva cu firma)

post-966-1135891715_thumb.jpg

 

Mai e o chitara all in one... oare cand o cumperi vine cu scara ajutatoare inclusa, sau tre sa cumperi una de la magazinul mesterului?

post-966-1135892283_thumb.jpg

 

Bai, deci nu se mai termina! Opaaa...avem si foarfece... oare n-o fi incomoda...sau NEFOLOSITOARE? Adica...is that physically possible?!

post-966-1135891953_thumb.jpg

 

Mare-i gradina lui Alah! O sa mai vin cu modele noi, ca am mai vazut destule... Stau si ma intreb, char asa,exista oameni care nau ce sa faca cu banii, sii pisa pe chitari nefolositoare? Cand altii se chinuie sa stranga la ciorap sasi ia o chitara amarata sa cante pe ea... :)

post-966-1135891913_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ah, am mai gasit!

 

Chitara asta e naspa! Nu zic forma, ca n-am nic cu forma de Les Paul (daca nu ma insel)...da ce naiba scrie pe grifff???!!!!

post-966-1135893938_thumb.jpg Si cand te gandesti ca e ESP...

 

Uite inca un ESP... (custom, binenteles)

post-966-1135894022_thumb.jpg Verry kinky...

 

Hai, totusi sa ma iau si de Jackson... :)

post-966-1135894115_thumb.jpg No comment!

 

post-966-1135894161_thumb.jpg La fel...

 

Ce ziceam mai devreme...mare-i gradina lui Alah!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Uite si niste chitari desenate de "maestrul" Floyd Rose ...

 

tri_entr.jpg

 

Acu, mi'e mila de cine va incerca sa foloseasca aia rosie :)

 

BT :) W ... alea de sus ... :) cred ca mai bine as folosi lemne de foc sa cant si pe alea sa le ard !!!

 

cust4.jpg

 

Asta cel putin e originala ...

 

cust7.jpg si cust8.jpg

 

Adica, WTF ? MAAARE lenea asta ...

Edited by vektor
Link to comment
Share on other sites

Guest pingsmile

mai bine zis ca daisy guitars sunt prea cool..:))...emm oricum penibil si roz....what can we say daisy guitar ...rocks.... :):)

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Pe mine sincer ma doare in c*r cum arata o chitara atata timp cat suna . Cand eram mai mic ziceam si eu ca telecasteru e o chitara naspa , pana am pus mana pe una adevarata. Si culmea , dupa ce am probat un ESP KH signature. Vreau sa zic ca Telecasteru ala era CHITARA.Acelasi lucru il credeam si despre Gibson ES 335.

Iar ca si chitara care nu o suport si care intr-adevar as vinde-o pe 2 beri este rahatul de Fender a lui Tom Delonge. Chitara cu o doza si un potentiometru de volum. De fapt la cat de prost canta .... ce mai conteaza scandyra...

Link to comment
Share on other sites

Guest Ildest

Simplu .. cum a dat exemplu @Alex Strat69, nu inseamna neaparat si prost ... sa il luam de exemplu pe ALEXI LAIHO, omul ala e un superchitarist si foloseste o doza si un volum :) .

Link to comment
Share on other sites

Eu nu-s ALEXI LAIHO si nici nu-s mare chitarist, dar chitara visurilor mele nu are decat un hum in bridge si un buton de volum :)

 

Alex ai perfecta dreptate :) Nici mie nu-mi place telecasterul de nici o culoare, dar sunt convins ca suna de rupe.

 

Am fost putin offtopic sa ma scuze autorul topicului :)

Link to comment
Share on other sites

check these out... pe langa astea, chitarele de la steinberger mi se mai par hidoase rau... telecasterul la fel, jaguar, mustang... si in general toate headless.....n'am gasit pana acum nici un model de chitara sau bas headless in care lipsa headstockului sa arate frumos...

post-3086-1160753586_thumb.jpg

post-3086-1160753622_thumb.jpg

post-3086-1160753681_thumb.jpg

post-3086-1160755654_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.