www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Preview Hora


FiveseveN
 Share

Recommended Posts

Nu vreau sa intru prea mult in detalii inainte de a termina proiectul, dar voi incerca sa va raspund la intrebari daca va macina.

Pana atunci am eu o intrebare (sau rugaminte): care din urmatoarele variante vi se pare mai corecta din punct de vedere grafic sau care va atrage mai mult, in general?

 

 

 

Sunt variatiuni pe aceeasi tema—strategia oricum e deja stabilita—dar nu strica niciodata pararea altora, mai ales daca se intampla sa fie in target. Deci, opinions appreciated.

Link to comment
Share on other sites

E singurul care nu pare taiat cu foarfeca.

Asta nu-i neaparat ceva pozitiv :) Observati ca (2) devine imposibil de citit la o distanta de cca. 2 ori mai mica decat (3)? (3) se poate citi chiar si in thumbnail.

Sa nu ma intelegeti gresit, apreciez opiniile, va explic doar de ce unele variante mai practice ar putea fi mai bune decat altele care "arata" bine.

Link to comment
Share on other sites

Guest DoomShadow

Sincer ... fara suparare ... nici unul nu e chiar ok ... incearca sa gasesti variante mai diverse ... cat despre astea in afara de 2 toate is nasoale .

Intra pe www.cooltext.com, sau cauta-ti fonturi calumea pe google si poti sa faci ceva super ... sau poti chiar in paint sau alte graphic tools sa faci cv fain :)

Edited by DoomShadow
Link to comment
Share on other sites

Guest MrJackson

My 2¢:

 

Ideea aleasa de tine are un iz foarte foarte vechi... ar trebui sa lucrezi pentru viitor, nu? E de ajuns ca firma face chitari ca in anii 50 :)

Link to comment
Share on other sites

Intra pe www.cooltext.com, sau cauta-ti fonturi calumea pe google si poti sa faci ceva super ... sau poti chiar in paint sau alte graphic tools sa faci cv fain

 

Mi-ai deschis ochii, omule! Si eu care lucrez de cateva luni si am scris deocamdata 20 de pagini de documentare. Ce fraier sunt! :)

 

@MrJackson: singurele valori pe care le (mai) are brand-ul Hora sunt traditia si "affordability". "Viitorul" are un rol foarte subtil in semantica logo-ului. Oricum, v-am spus, nu pot da multe detalii acum. Veti vedea toata povestea daca binevoieste mr. Bazgan.

Link to comment
Share on other sites

As opta pentru 2 sau 4. Nu mi s-a parut ca 2 ar avea probleme de lizibilitate de la distanta. ora de distinge clar, si oricine se prinde ca ala e h.

Sincer ... fara suparare ... nici unul nu e chiar ok ... incearca sa gasesti variante mai diverse ... cat despre astea in afara de 2 toate is nasoale .

Intra pe www.cooltext.com, sau cauta-ti fonturi calumea pe google si poti sa faci ceva super ... sau poti chiar in paint sau alte graphic tools sa faci cv fain wink.gif

You never cease to amaze me...

Link to comment
Share on other sites

Guest DoomShadow
You never cease to amaze me...

E parerea mea te deranjeaza ceva? :)

Edited by DoomShadow
Link to comment
Share on other sites

Guest DoomShadow

Trebuie sa fi avizat ca sa iti dai seama care poza ii mai potrivita? interesant ... tu ai diploma in asa ceva sa inteleg ... bravo mai :) Ignora-ma daca te deranjeaza persoana mea .............................................. si din moment ce numa pe tine te-a deranjat ce am scris eu mai sus si in alte topicuri inseamna ca problema nu e la mine :) parerea mea ... in locul tau decat sa ii corectez pe alti asi pune mana pe chitara ca nu cred ca esti "avizat" in chitara prietene :)

P.S. Linkul e un exemplu ca mai sunt pe net texte si stiluri ... siteul este de 2 lei :D

P.S. 2 "..." sunt puncte de suspensie iar in regulamentul forumului nu scrie sa nu le folosim :P

Link to comment
Share on other sites

Copii, stati linistiti ca target-ul nu cuprinde oameni care vor sa citeasca ci oameni care vor sa cante.

@DoomShadow: you made my day; voi avea "diploma in asa ceva" pana la sfarsitul anului universitar (chiar daca sunt sigur ca habar n-ai ce implica asta) si oricat de "penal" (for lack of a better word) ar fi sfatul tau, majoritatea romanilor sunt mai degraba aliniati unor astfel de kitsch-uri, deci trebuie sa iau in considerare si asta.

Edited by FiveseveN
Link to comment
Share on other sites

Copii, stati linistiti ca target-ul nu cuprinde oameni care vor sa citeasca ci oameni care vor sa cante.

@DoomShadow: you made my day; voi avea "diploma in asa ceva" pana la sfarsitul anului universitar (chiar daca sunt sigur ca habar n-ai ce implica asta) si oricat de "penal" (for lack of a better word) ar fi sfatul tau, majoritatea romanilor sunt mai degraba aliniati unor astfel de kitsch-uri, deci trebuie sa iau in considerare si asta.

eu as merge pe nr 2.

sincer sa fiu bucuria cum ca firma reghin ar incepe sa produca niste chitari cu care sa fim mandrii international(nu doar sentimental) ar umbri designul logoului,care desigur este important.bafta

Link to comment
Share on other sites

Nu vreau sa intru prea mult in detalii inainte de a termina proiectul, dar voi incerca sa va raspund la intrebari daca va macina.

Pana atunci am eu o intrebare (sau rugaminte): care din urmatoarele variante vi se pare mai corecta din punct de vedere grafic sau care va atrage mai mult, in general?

 

 

 

Sunt variatiuni pe aceeasi tema?strategia oricum e deja stabilita?dar nu strica niciodata pararea altora, mai ales daca se intampla sa fie in target. Deci, opinions appreciated.

 

 

cum am modificat ar fi mai Ok dar niciuna nu are dinamica sunt sterpe ,moarte ..trebuie ceva in genul cum am facut un exemplu .

 

PLUS nu te-ai destainuit unde ai vrea sa folosesti ? Afis , logo, baner, website ........sau o sigla ? O sigla nu neaparat trebuie sa poata fi citita din prima , trebuie sa arate atragator etc..dupa acea au timp sa si citeasca .

Edited by karpi
Link to comment
Share on other sites

Guest DoomShadow

Doamne ... chiar eu am iesit de prost in asta. Einar, da ai dreptate in toate imi cer scuze ca mi-am dat cu parerea te rog frumos sa ma ierti ! si tu FiveseveN ... iarta-ma ca am vrut sa fiu de ajutor dar nu am fost. Sti, uite aici gresec toti Romanii, asa sunt toti ... ei nu accepta sa invete pe alti si nici pe ei, nu sunt toleranti dar vor ca totul sa le vina pe tava. Sa stiti ca nu am stiut ca logourile de mai sus vor fi chiar folosite de firma Hora Reghin. Imi cer inca odata iertare si pentru greselile de ortografie pe care le-am facut, poate eu sunt mai prost si nu imi place sa invat, sunt un incult. Oricum va doresc bafta la toti, sa stiti sa stapaniti chitara bine si tu FiveseveN sper sa gasesti logoul potrivit ! Bbye

Link to comment
Share on other sites

N-are nici o treaba cu toleranta; daca nu ma interesa parerea altora de ce ***** as mai fi deschis thread-ul asta?

Nu te apuci sa-i dai sfaturi medicului, nu? "Parca ar fi mers splina in partea cealalta." "As prefera niste rifampicina in loc de faringosept." Initial si noi faceam 6 ani de facultate, nu c-ar fi asta important, doar romanul s-a nascut designer.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.