www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Epiphone Lp Standard Vs Lp Standard Plus


Guest blackraven
 Share

Recommended Posts

Guest blackraven

Care este diferenta intre aceste doua modele? http://www.thomann.de/gb/epiphone_les_paul_standard.htm si http://www.thomann.de/gb/epiphone_les_paul...ry_sunburst.htm .

 

Eu ma gandesc de ceva vreme sa imi cumpar un Epi LP si am dat peste Standard-ul. Si mi-a placut. Pretul este ft ok. Dar acum va intreb pe voi: merita? Ce imi puteti spune despre chitara?

Link to comment
Share on other sites

Guest Don MaXxX
Care este diferenta intre aceste doua modele? http://www.thomann.de/gb/epiphone_les_paul_standard.htm si http://www.thomann.de/gb/epiphone_les_paul...ry_sunburst.htm .

 

Eu ma gandesc de ceva vreme sa imi cumpar un Epi LP si am dat peste Standard-ul. Si mi-a placut. Pretul este ft ok. Dar acum va intreb pe voi: merita? Ce imi puteti spune despre chitara?

 

cum ti-a placut? ai cantat pe ea?

Link to comment
Share on other sites

diferenta intre modelele epiphone este doar estetica.

modelele "de top" sunt probabil mai atent setate, dar hardware-ul este acelasi.

am avut si eu un epi lp standard si era foarte ok. ia-ti modelul standard...e cel mai ok raportat la pret, si nu are nimic in minus fata de standard plus si custom

Edited by barbarossa
Link to comment
Share on other sites

Guest Don MaXxX
incearca si un gibson BFG... nu se stie niciodata :)

BFG-ul nu e o decizie rea, dar e 888E, dublu decat Epiphoanele alea.

Link to comment
Share on other sites

Guest Don MaXxX
decat bfg, mai bine epiphone elitist

ai dreptate, dar suntem cam off-topic, nu crezi?

 

ON: Vad ca iti plac metalele, ai putea incerca si chitarile astea noi de la Epiphone, Futura. Sunt echipate cu doze EMG si au un design frumusel

Edited by Don MaXxX
Link to comment
Share on other sites

ai dreptate, dar suntem cam off-topic, nu crezi?

 

ON: Vad ca iti plac metalele, ai putea incerca si chitarile astea noi de la Epiphone, Futura. Sunt echipate cu doze EMG si au un design frumusel

 

 

acuma fiecare are gusturile sale...dar sincer,acuma ca a venit vorba de 'futura',arata foarte...ciudat...bizar habar nam,is urate :)

Link to comment
Share on other sites

Guest blackraven

Nu, nu am cantat pe ea. Mi-a placut cum arata. Oricum ideea de a imi cumpara unul e abia la inceput si tonul LP e tonul meu preferat . Am facut rost de catalogul de la Epiphone - Muzica si vad ca au. O sa intreb si cam cat ar fi si daca ar putea sa aduca unul de proba.

 

E cineva pe forum care are asa ceva? Daca da, l-as ruga sa isi spuna parerea despre aceasta chitara.

 

Multumesc pt info.

Edited by blackraven
Link to comment
Share on other sites

Guest Don MaXxX
Nu, nu am cantat pe ea. Mi-a placut cum arata. Oricum ideea de a imi cumpara unul e abia la inceput. Am facut rost de catalogul de la Epiphone - Muzica si vad ca au. O sa intreb si cam cat ar fi si daca ar putea sa aduca unul de proba.

 

E cineva pe forum care are asa ceva? Daca da, l-as ruga sa isi spuna parerea despre aceasta chitara.

 

Multumesc pt info.

 

eu nu am, dar am cantat pe una, custom, ceva mai scumpa decat ce ti-ai propus tu, dar am inteles ca diferenta e doar la partea estetica. Mi-a placut, am cantat 1 ora-1 ora si ceva pe ea, eu zic ca merita fiecare eurocent.

 

Side-obs: ma bucur ca te-ai orientat spre o chitara mai serioasa si ai renuntat la jucaria aia de GRG :)

Link to comment
Share on other sites

Vino si incearca !!!! doar asa o sa stii ce cumperi.A,si aia de la Muzica aduc direct......de la mine :)

@ Don Maxx : la custom mai sunt si alte diferente decat parea estetica,si nici dozele Nu suNt la fel

Link to comment
Share on other sites

cine n-a pus mana pe bfg mai bine sa taca!...am probat vreo 5 bfg-uri...bfg sunt infecte pe bune! cred ca sunt cele mai penibile chitare gibson

 

Eu am probat 2 si mi-au placut. Doar ca nu vroiam neaparat soundul clasic gibson. Daca esti asa intransigent Gibson s-a gindit si la tine cu seria Historic Reissue.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest Superman
Nu, nu am cantat pe ea. Mi-a placut cum arata. Oricum ideea de a imi cumpara unul e abia la inceput si tonul LP e tonul meu preferat . Am facut rost de catalogul de la Epiphone - Muzica si vad ca au. O sa intreb si cam cat ar fi si daca ar putea sa aduca unul de proba.

 

E cineva pe forum care are asa ceva? Daca da, l-as ruga sa isi spuna parerea despre aceasta chitara.

 

Multumesc pt info.

 

www.guitarshop.ro sau mai bine spus in bucuresti pe langa victoriei langa muzica si mai aproape de senia pe o strada vis a vis de o biserica parca duce spre eroilor sa ii puna cineva o harta orice pnm te duci si probezi chitara acolo iti palce nu iti place ce e atat de greu? aia e universitatea?:-/

 

http://www.harmony-central.com/ProductImag...e/000007964.jpg

 

waaaaaaaaaa astia chiar ca si-au batut joc de chitara asta tebuie sa incerc unu :)))

Link to comment
Share on other sites

am cantat de multe ori pe un custom al unui prieten...si e foarte misto.acum si-a pus emg active si e si mai ok:)este foarte ushoara la mana... sustain f bun:)are tot ce-i trebuie:)nu am cantat insa pestandard:)daca sunt diferente mici atunci e bine:)

 

superman@.....mai pune si tu un punct...o virgula pe acolo:))))))))))))))))

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.