www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Metallica In Romania !


Guest Morrison
 Share

Recommended Posts

  • Replies 220
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Stie cineva pe stadionul din Cotroceni cam ce distanta este intre Peluza si locul unde va fi amplasata scena, vreau sa ma decid unde iau bilet si nu vreau chiar in zona A. Ma gandeam la Gazon B sau peluza. Care ati mai fost la concerte pe acest stadion va rog dati detalii cam unde ar fi OK, dar nu foarte in fata. Mersi.

Link to comment
Share on other sites

Eu am fost la Cotroceni la peluze, la Deep Purple, trebuie sa caut biletul sa-ti spun exact unde am stat, cert este ca eram fix in celalalt capat de stadion, si scaune pe langa scena nu erau, deci recomand gazon pentru ca de la tribune abia vezi scena, vezi formatia "mica" tare si trebuie sa te uiti la monitoare, si decat asa mai bine cumperi un DVD cu ei live si gata.

 

P.S. = Uitandu-ma la poza de pe myticket, am impresia ca scena e altfel amplasata acum..

Edited by Alex
Link to comment
Share on other sites

Mersi, am mai intrebat si eu intr-o parte si in alta si am inteles de la un coleg care a fost tot la Deep Purple, ca e cel mai OK in zona GAZON B, o sa trec zilele astea pe la Diverta sa vad daca au primit, poate la Cluj ajung mai greu beletele.

Link to comment
Share on other sites

Adi, vorbesti serios ? Eu azi pe la 12 am avut treaba pe langa Mall Vitan, si am zis sa trec pe la Diverta. Era gol, am luat un bilet la Gazon A si am plecat. Am anulat comanda online...

O intrebare n00b-ish. E voie cu tigari? ma gandesc ca tigari implica mai mult brichete decat chibrituri si poate opreste Deaconu si meciul asta.

Link to comment
Share on other sites

Adi, vorbesti serios ? Eu azi pe la 12 am avut treaba pe langa Mall Vitan, si am zis sa trec pe la Diverta. Era gol, am luat un bilet la Gazon A si am plecat. Am anulat comanda online...

 

Yep, era ditamai coada in Unirea. La un moment dat incepusem sa-mi fac griji vazand oamenii din fata mea iesind cu teancuri de bilete :)

 

@ambrozie: Fiind in aer liber probabil e voie cu tigari. Dar nu va luati la voi brichete scumpe ca e posibil sa vi le confiste. Pe mine m-au usurat de una la concertul Helloween din cauza ca era din metal. Pe de alta parte, Helloween a fost in sala...

Edited by Adi
Link to comment
Share on other sites

Adi, inseamna ca eu am avut noroc. Oricum eu comandasem si online, si va sfatuiesc pe toti la concertele mari sa luati online imediat, si apoi sa cautati si in Diverta. Just to be safe.

 

P.S. = S-au terminat biletele la Gazon A.. Un amic de-al meu a ramas pe langa si imi pare rau ca nu i-am luat eu ieri :)

P.S. 2 = 50% din Gazon B e vandut. Pesemne ca saptamana asta se termina multe bilete :)

 

Daca ramane cineva cu un bilet in plus la A, pm me.

Edited by Alex
Link to comment
Share on other sites

stateam si ma gandeam aseara daca nu era mai bine totusi sa imi comand la B nu la A...adica ma gandesc ca la B e 100ron si la A e 180ron si pe aia din B nu ii opreste nimeni sa vina in A daca au loc [sau ii opreste??]

 

oricum stau si imi astept biletu :) a comandat cineva de pe myticket in weekend? sunt curios daca a venit :)

 

PS: Alex eu sar putea sa raman cu un bilet la A in plus. iam comandat si lu tata unu dar nu stiu daca se intoarce in tzara pana atunci. daca nu faci rost pana aflu eu e al tau :) in fine nu iti face sperante...tata in mod normal sar intoarce pana in 15 iulie...dar nu e nimic sigur

Edited by metal_messiah
Link to comment
Share on other sites

stateam si ma gandeam aseara daca nu era mai bine totusi sa imi comand la B nu la A...adica ma gandesc ca la B e 100ron si la A e 180ron si pe aia din B nu ii opreste nimeni sa vina in A daca au loc [sau ii opreste??]

Din ce umbla vorba pe-aici gazon A deja e sold out, ceea ce ar insemna ca ei si-au calculat oarecum cam cati oameni ar incapea pe gazon A incat sa nu se stea chiar ca sardinele. Si bine ar fi sa fie cineva care sa-i opreasca pe cei care pleaca din B in A, nu ca sunt eu cu "tovarasi, stati linistiti la locurili voastri", da` ajunge sa gandeasca o mana de oameni asa si se ajunge la "ia hai ba, ce, io-s mai prost? si daca ne strangem incapem toti", dar pana la urma trebuie sa demonstram un dram de civilizatie. Totusi vara cu asa concerte nu cred sa mai fi fost in Romania, mai bine am profita intr-un mod decent de ea, ca poate o sa mai avem si altele.

Link to comment
Share on other sites

stateam si ma gandeam aseara daca nu era mai bine totusi sa imi comand la B nu la A...adica ma gandesc ca la B e 100ron si la A e 180ron si pe aia din B nu ii opreste nimeni sa vina in A daca au loc [sau ii opreste??]

 

La Muse au fost garduri si paza care au urmarit sa se respecte care cine unde.imi imaginez ca si aici se va proceda la fel.

Link to comment
Share on other sites

La Muse au fost garduri si paza care au urmarit sa se respecte care cine unde.imi imaginez ca si aici se va proceda la fel.

... iar eu cunosc un omulet care la Muse a migrat de la B la A. Nu stiu ce fac jandarmii sau ce-o fi pe acolo daca se gasesc mai multi oameni care se gandesc ca daca ne strangem, incapem cu totii. De aia evit eu concertele, bine, pe asta nu-l ratez.

Link to comment
Share on other sites

... iar eu cunosc un omulet care la Muse a migrat de la B la A. Nu stiu ce fac jandarmii sau ce-o fi pe acolo daca se gasesc mai multi oameni care se gandesc ca daca ne strangem, incapem cu totii. De aia evit eu concertele, bine, pe asta nu-l ratez.

 

 

nu vorbim de exceptii, te asigur ca o migrare in masa ar fi fost receptionata de catre paznici si s-ar fi facut ceva.

 

eu am intrat pe gratis dar am preferat sa stau chiar langa gardul despartitor dintre a si b se auzea si vedea cel mai bine de acolo

Link to comment
Share on other sites

Tocmai vad ca a reaparut optiunea Gazon A la Metallica pe myticket.ro. Sariti :)

 

Dar a disparut candva aceasta optiune de pe site? Ieri, cel putin pana la ora 13:00, erau pe site bilete in Gazon A. Eu am fost ieri dimineata la Diverta si nu mai aveau bilete in Gazon A. Am intrat pe myticket.ro si mi-am comandat bilet in Gazon A de acolo. Plata s-a efectuat iar comanda este acum "in procesare". Sper sa nu intervina ceva si sa ma anunte ca de fapt nu mai au bilete.

Link to comment
Share on other sites

Are cineva la indemana un playlist de la vreun concert recent? aseara bantuiam pe dc si am vazut un Sweden live 2007 fara Harvester of Sorrow, Wherever I May Roam si One. Sincer Harvester e printre preferatele mele. Am rabdare pana in iulie, dar ma gandesc ca playlistul e cam acelasi :)

Link to comment
Share on other sites

De curand din Mexic :

 

Ecstacy of Gold

The Call of Ktulu

Creepin' Death

Unforgiven II

New Song

Welcome Home

Hit The Lights

Unnamed Feeling

Master of Puppets

Nothing Else Matters

New Song

Orion

One

Motorbreath

Enter Sandman

 

Fixxxer

Blackend

Fade To Black

 

Last Caress

Seek & Destroy

 

Si unul de pe la sfarsitul lui 2007 :

 

Ecstacy of Gold

NEW SONG 1

NEW SONG 2

For Whom the Bell Tolls

Sanitarium

Blackened

....and Justice for All

Eye of the Beholder/Frayed Ends of Sanity Medley

Shortest Straw

Harvester of Sorrow

 

NEW SONG 3

Master of Puppets

Four Horseman

Unforgiven

Sad But True

Drum Solo/Bass Solo/Guitar Solo

Nothing Else Matters (James Accoustic Solo)

 

Orion

Dyers Eve

Creeping Death

 

Al doilea e :) !!! AJFA !!!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.