www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Metallica In Romania !


Guest Morrison
 Share

Recommended Posts

  • Replies 220
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

cand o sa apara.........cumparati fratilor albumul....nu mai cersiti de pe torrente si alte chestii !!! ca nui frumos :):):)

Link to comment
Share on other sites

Tocmai m-am intors de la Rock Im Park si Metallica au facut un show de zile mari. Exact cum speram sa fie... Sunt convins ca vor face la fel si la Bucuresti deci va asigur ca vor rupe tot :)

 

Am fost si eu la Rock in park, si mi s-a parut foarte boring. Oamenii au intr-adevar experienta de a face show, au un fel deosebit de a interactiona cu publicul. Playlistul mi s-a parut neinspirat, si ca interpretare mi s-au parut iesiti din forma. Hammet greseste solourile la greu, dupa parerea mea in mod inadmisibil.

Am vazut multe trupe acolo, Metallica mi s-a parut cea mai slaba din pct de vedere al calitatii interpretarii.

Nu recomand nimanui sa nu se duca, e o trupa ce merita vazuta macar o data in viata, eu deja i-am vazut de doua ori, imi ajunge.

Link to comment
Share on other sites

dass, showul a fost de zile mari. Ca Hammett face greseli, ca vocea lui Hetfield e slaba, astea sunt noutatile anului 2000. Eram constient de toate astea dupa multele concerte vazute de pe net... Per total show-ul a fost mult peste orice altceva de la acel festival, in primul rand ca sunet (cred ca au fost singurii de au venit cu propriul sunet) si in al doilea rand ca feeling. Mie aproape ca imi tremurau picioarele la Ecstasy of Gold, iar cand am auzit intro-ul de la And Justice For All s-a terminat totul.

 

Se pare ca totusi vorbim din perspective diferite. Eu sunt fan de foarte mult timp si nu i-am vazut live niciodata, Rock Im Park fiind primul meu concert, tu i-ai mai vazut si pesemne ca nu te (mai) omori... Daca luam membrii individual si cum au cantat, ok, le gasim defecte, dar per total ca si show a fost mult peste restul formatiilor, inclusiv RATM (si un fan RATM care a venit cu mine si caruia nu-i place Metallica a confirmat acest lucru). Dar parerile sunt impartite, oricum exagerezi grav cand spui ca Metallica au fost cei mai slabi.

 

Nu ma intelegeti gresit. Mi-au placut si RATM si Queens of The Stone Age si nu am fost dezamagit decat de Offspring. Doar sunetul m-a deranjat la mai tot festivalul.

 

P.S. = Ce am filmat eu la concert. Scurt, doar ca suvenir, daca vreti full cautati altele pe YouTube sau trageti concertul de la Rock Am Ring (cu o seara inainte) ca e pro-shot.

 

 

Edited by Alex
Link to comment
Share on other sites

Sint de acord ca sunetul a fost in general slabut, si ca Metallica au fost peste ca sunet. De asemenea sint de acord ca dpdv al showului Metallica au fost f tari, am spus asta si in primul post. La Offspring am plecat dupa 3 piese, si am fugit la Manic Street Preachers (care au fost super, duceti-va sa ii vedeti la Bestfest).

Insa, parerea mea este ca dpdv al interpretarii, au fost MULT sub ce ma asteptam de la ei. Pe bune, am vazut acolo trupe mult mai mici care au cintat impecabil.

De curiozitate, ai vazut la Club Stage o trupa pe nume Black Tide? Pentru cine nu stie, sint niste pusti cu virste in jur de 18 ani, care cinta un old school trash. M-am uitat la ei la probe amuzat de ce fete aveau, dar dupa prima piesa eu si amicul meu ne uitam unul la celalalt cu gurile cascate.

E vorba de asteptari pina la urma, pe mine Metallica m-au dezamagit. Crede-ma, cind am auzit si soloul de la inceput One gresit, am luat-o frumos spre iesire.

 

La RATM nu comentez, e cu totul alt gen de muzica si de show, Metallica e prin definitie trupa de arena. Sint fan RATM, pentru mine a fost o experienta unica.

 

LE: Acum vad ca ai stat destul de aproape, probabil ca ai perceput altfel energia, eu am stat mai degraba si am "vizionat"

Edited by dass101
Link to comment
Share on other sites

dass : Nu am fost deloc la Club Stage. Am incercat sa intru la Dimmu dar a fost plin. Cum pentru tine RATM a fost o experienta unica, asa a fost si pentru mine Metallica... Eu stiam de defectele lor dinainte, deci nu am fost acolo sa analizez nota cu nota si sa le dau buline negre, eu am fost sa-mi vad trupa favorita cantand live, si au fost MULT PESTE asteptarile mele... Eram constient ca nu vor canta ca in anii '80.

Link to comment
Share on other sites

Am o rugãminte. ªtiu cã ideea e funny ºi cã ar putea trezi replici "interesante"... :)

Dintre cei care s-au hotãrât sã meargã la concert ar fi cineva dornic sã testeze urmãtorul experiment?

 

Luați un ou de gãinã nefiert. Aveți grijã sã rãmânã întreg în timpul concertului.

La sfârºitul concertului îl spargeți! :)

Teoretic (dupã 5 minute) proteina din ou se coaguleazã ca efect al vibrațiilor puternice ale ritmului muzicii rock.

Apoi... spuneți rezultatele experimentului aici...

 

Au auzit undeva experimentul ãsta. Nu voi avea ocazia sã-l testez. Vrea cineva sã încerce?

("Cola + Mentos" am putut sã experimentez acasã... :) )

Link to comment
Share on other sites

Am o rugãminte. ªtiu cã ideea e funny ºi cã ar putea trezi replici "interesante"... :)

Dintre cei care s-au hotãrât sã meargã la concert ar fi cineva dornic sã testeze urmãtorul experiment?

 

Luați un ou de gãinã nefiert. Aveți grijã sã rãmânã întreg în timpul concertului.

La sfârºitul concertului îl spargeți! :)

Teoretic (dupã 5 minute) proteina din ou se coaguleazã ca efect al vibrațiilor puternice ale ritmului muzicii rock.

Apoi... spuneți rezultatele experimentului aici...

 

Au auzit undeva experimentul ãsta. Nu voi avea ocazia sã-l testez. Vrea cineva sã încerce?

("Cola + Mentos" am putut sã experimentez acasã... :) )

 

 

Ce tare, nu imi mai fierb ouale de acum, le rockeresc! Am sa merg cu o duzina!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Se mai pun 1000 de bilete in vanzare. Concluzie = Omor mai mare, gardul dintre A si B mai departe. Ce tara de rahat.

 

Avand in vedere ca va fi omor, nu ne intalnim si noi sa fim multi si invincibili, poate ajungem mai in fata asa :)

 

Eu ma vad cu cativa de pe metclub, plus 2 amici. Daca ne mai intalnim si pe aici poate o punem de o echipa mai mare.

Link to comment
Share on other sites

Guest denise

eu deja m-am saturat de la ora 11 jumatate stau calare pe el ,de la 12 am dat incontinu refrashuri,la un momendat mia aparut pagina si mai erau locuri numa la tribuna cu 250 de lei si cu 180 ,mda de gazon nici poveste ,sincer am ramas doua oara ca nu am luat bilet ,se pare ca ghinionul ma urmareste asa s-a intamplat si la cealalta suplimentare eu totdeauna :) raman pe dinafara;Nu am idee de unde sa fac rost de un bilet gazon B ca altfel nu imi permite buzunaru ce sa fac...sper

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.