www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Feedback la Aniversarea de Un An de RGC


Guest maky
 Share

Recommended Posts

Guest Legacy RULEZ

Ehhh.... Super atmosfera! Chiar shi cu tot fumul shi cu toate problemele....

 

La prima formatie nu am fost, asa ca nu pot sa imi zic parerea, dar HB e extraordinar, mai ales bateristul shi VOCALUL !! AAH DA, VOCALUL!!!! Ai o voce belea , omule! Shi yo te credeam mai mult rapper cand ai urcat pe scena. You proved me WRONG! Bravo!

 

Bineinteles ca Legacy mi-a placut cel mai mult fiind fan mai vechi shi, in plus, prieten bun cu Ovidiu (vocalul) shi cu Sabin (bass); shi voi zice ca Ovidiu imi place mai mult :) !

 

La Jam nu am putut sa mai stau dar oricum... BRAVO! 10 pt initiativa!

Link to comment
Share on other sites

o singura obiectie am: de ce a fost duminica si nu sambata? :) intr-un fel trebe sa-mi cer iertare ca nu am stat la "magiun sesion" macar ca spectator/backing vocals... dar serviciul cateodata nu iarta, si mai trebuie sa te mai si tii pe picioare in fata pacientilor... offfffffffff

in rest, totul aproape la superlativ! nu ma asteptam sa vad trupe tinere de pe aici cu un sunet asa de bine condensat. chiar si debutantii de la Straight Shot si-au scos "parleala" cu Smoke on the water ala. ce sa mai zic de HB (cu cearny briliant la ritmica si cu vocalul cu plamani de titan!) si de Legacy (surpriza absoluta pentru mine!) - cu tipul ala "mare" si la propriu si la figurat, pacat ca nu era mai tare chitara lui pe mixaj.

mi-a placut atmosfera, desi era loc si de mai bine. am (re)cunoscut cativa oameni ai forumului in "skin & bones" (ca sa paraphrasez pe unu de mai sus), am discutat de una de alta, am strans maini si am ciocnit sticle de bere, am ragusit (si nu sunt singurul), parca doar timpul a fost prea scurt.

sper ca la editia urmatoare sa identific/cunosc mai multi colegi de forum si poate ma voi integra si eu in borcanu' cu magiun, cine stie?

numai bine tuturor, felicitari organizatorilor si interpretilor pentru efortul depus! la mai mare! :):):(

Link to comment
Share on other sites

Ma bucur foarte mult ca v-ati simtit bine si vreau sa va multumesc pentru ca ati venit in numar atat de mare si pentru modul in care ati participat la eveniment. Imi cer scuze pentru intarzieri si pentru micile neplaceri de pe parcurs. Vreau sa le multumesc si celor din Big Mamou, in special sunetistului care a reusit sa faca un sunet destul de bun intr-un timp foarte scurt, pentru multi "cantatori" si pe niste scule pe care abia le primise in ziua respectiva. N-o sa fac review-uri la formatii ca nu prea imi permit, dar vreau sa mentionez ca mi-au placut foarte mult Straight Shot si Legacy si le multumesc si lor foarte mult ca au decis sa ia parte la aniversarea RGC. Ce pot sa spun... M-am simtit excelent atat pe scena cat si in calitate de spectator. Sper sa repetam figura cat de curand.

 

bravo mah...v-ati distrat de minune..am si io o intrebare...la H.B....care-i chitara solo?..Adi sau Cearny.. :)

 

Nu e unul din noi chitara solo, facem cu schimbul, uneori avem amandoi solo pe aceeasi melodie. Maiden style :)

Link to comment
Share on other sites

Guest p_aciulea

nice pics, imi pare rau ca nu am apucat sa ajung si eu. data viitoare poate ajung cine stie, eh, bine ca v-ati distrat voi, ca si io m-am simtit bine chiar daca nu am fost acolo :(B):):):)

Link to comment
Share on other sites

Guest caracatita

o singura obiectie am: de ce a fost duminica si nu sambata? :) intr-un fel trebe sa-mi cer iertare ca nu am stat la "magiun sesion" macar ca spectator/backing vocals... dar serviciul cateodata nu iarta, si mai trebuie sa te mai si tii pe picioare in fata pacientilor... offfffffffff

 

bine cu greva ca altfel n tiram si noi la 10 , :)

Link to comment
Share on other sites

salutare din nou...

am rugamintea sa ma lamureasca si pe mine cineva cine sunt baietii din pozele astea, ca sa ii stiu si eu si sa le pot cauta piesele pe forum, daca au postat ceva.

unul e cel cu parul cretz a la Slash (dar parca avea tricou cu Iron Maiden, cand l-o fi schimbat? :) ), altul e pustanu' cu un super Squier Strat, iar celalalt omul cu "Gibson" rosu...

multumesc anticipat!

post-425-1131629773_thumb.jpg

post-425-1131629785_thumb.jpg

post-425-1131629805_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

multam fain celor care m-au luminat...

@malex: nu cred ca e cazul sa dai cu acid... si ai vazut ca am pus ghilimele, ce rost aveau, huh?... nu aveam pretentia ca stiu precis ce ghitara e... nu asta era problema, oricum.

 

Felixane, imi pare rau ca ai luat-o asa... eu in general (99% din cazuri) fac mijto. Nu dau cu acid, ca nu-s in masura sa judec pe nimeni.

Deci, ma amuzam si eu de dialog :)

Anyway, scuze daca v-am ofensat cu ceva ... si-mi pare rau ca n-am apucat sa stam de vorba la RGC (te-am vazut p-acolo, dar era tare aglomerat s-ajung la tine)

 

Bafta

 

PS Mai mult m-a amuzat raspunsul lui Glass care a vrut sa te lamureasca da' i-a scapat deshtu' pe botoane

PPS Bine ca nu era Tender chitara aia :)

Edited by malex
Link to comment
Share on other sites

@malex: ok, I got it... nu m-ai suparat, faza e ca stiu de gluma, si eu trebe sa recunosc ca nu ma pricep la chitari, asta e, am o janghina de Reghin (cred) si atat. cat despre intalnirea RGC, si mie imi pare rau ca nu am stat de vorba cu mai multi membri acolo. :)

Link to comment
Share on other sites

unul e cel cu parul cretz a la Slash (dar parca avea tricou cu Iron Maiden, cand l-o fi schimbat? :) )

 

salut :)

 

cantam metallica si am zis sami schimb tricou` in cinstea evenimentului

 

n`am postat creatii proprii inca pe forum

motiv : inca mai am (mult) de studiat :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Guest spyked88

Reînvii topicul ăsta fiindcă am făcut rost (cu o întârziere de câteva luni :) ) de un set de poze... mai bine mai târziu decât niciodată. Majoritatea pozelor sunt destul de întunecate, dar mă gândeam că ar fi frumos din partea mea să le pun totuşi aici. La următoarea aniversare o să încerc să fac rost de fotografii ceva mai repede, aparatul nu a fost al meu şi de aici şi întârzierea nesimţit de mare.

post-160-1137856263_thumb.jpg

post-160-1137856270_thumb.jpg

post-160-1137856274_thumb.jpg

post-160-1137856280_thumb.jpg

post-160-1137856285_thumb.jpg

RGC_mamou_6_noiembrie.zip

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.