www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Bc Rich Warlock Bk Bronce Ii


meyhnach
 Share

Recommended Posts

as vrea sa stiu ce parere aveti despre chitara asta ca nu prea gasesc cine stie ce informatii.as vrea sami-o cumpar..e destul de ieftina si pare buna.voi ce ziceti? merita? http://www.thomann.de/gb/bc_rich_warlock_bk_bronce_ii.htm

O chitara cu sustain bun, pe ea poti sa canti heavy in special si chiar ceva mai puternic,la pretul asta ...e mai buna decat multe alte chitari la acelasi pret si chiar un pic mai scumpe.

Spor la cumparaturi.

Link to comment
Share on other sites

la banii pe care ii platesti pe ea...se merita :)

Parerea mea.

(a nu se intselege ca e stralucita)

Dozele de la ea le gasesti si la chitarile B.C.RIch pana in 600euro.

Confirm...am B.C.Rich speedloader NJ Virgin si una idem NJ Beast, au aceleasi doze,chitarile fac cam 600euro/buc.

Edited by BCRich
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 months later...
Guest denise

hei,am remarcat si eu chitara aceasta dar oare merge k chitara ritmica??? ,vad ca este destul de acceptabila k pret si ca suna de inebunesti :) am vazut clipul de pe youtube si am ramas cu gura cascata :) as dori sa stiu daca e asa cum cred eu ca este cat de cat buna pentru un concert live si sa sune ok pe scena,iar mai apoi daca stiti un amp bun la ea si pe la ce pret si apropo la 149 de euro ce taxe se mai adauga pina in romania ca siteul am vazut ca este nemtesc ,respect :)

Link to comment
Share on other sites

Nu e pentru cantari live -parerea mea-(are doze bunicele fata de celelate marci de serie...dar nu asta e totul la o chitara).

Ma faci sa fac misto de tine,parca imi ceri asta,ce cantari live vrei tu cand intrebi daca merge si pe ritmica? :)

Trebuia sa stii asta avand in vedere ca prestezi live si umblii pe scene :)

Un sfat: Te rog eu,nu iti cumpara chitara BC Rich e super nasoala!!!Toate modelele indiferent de pret sunt varza!

Link to comment
Share on other sites

Nu e pentru cantari live -parerea mea-(are doze bunicele fata de celelate marci de serie...dar nu asta e totul la o chitara).

Ma faci sa fac misto de tine,parca imi ceri asta,ce cantari live vrei tu cand intrebi daca merge si pe ritmica? :)

Trebuia sa stii asta avand in vedere ca prestezi live si umblii pe scene :)

Un sfat: Te rog eu,nu iti cumpara chitara BC Rich e super nasoala!!!Toate modelele indiferent de pret sunt varza!

 

Sarcasm la faza ca toate sunt naspa indiferent de pret?

Link to comment
Share on other sites

Guest ExTrode
hei,am remarcat si eu chitara aceasta dar oare merge k chitara ritmica??? ,vad ca este destul de acceptabila k pret si ca suna de inebunesti :D am vazut clipul de pe youtube si am ramas cu gura cascata :) as dori sa stiu daca e asa cum cred eu ca este cat de cat buna pentru un concert live si sa sune ok pe scena,iar mai apoi daca stiti un amp bun la ea si pe la ce pret si apropo la 149 de euro ce taxe se mai adauga pina in romania ca siteul am vazut ca este nemtesc ,respect :)

si eu am ramas cu gura cascata la ce ai scris tu :)

Link to comment
Share on other sites

Sarcasm la faza ca toate sunt naspa indiferent de pret?

 

Tu ce crezi? :)

EU sunt fan chitari naspha, mai ales marca asta!

 

Restul lasa-i sa se pacaleasca,Denise, tu sa nu iei chitari BC Rich ca sunt dezastru! Te rog eu!

 

 

P.S.Nu am nimic cu tine,Denise,dar coboara putin nasul de acolo de sus,pune mana pe o chitara si treci la studiat,muzica Rock nu e asa de usoara cum crezi. Chitara nu e un instrument de decor in gatul tau pe o scena. CHiar nu vreau sa vad un BC Rich la TEO show sau Maruta...ca s-a dus dracului imaginea ei (cel putin in Romania)de chitara de metale grele

Edited by BCRich
Link to comment
Share on other sites

Si acum putina proza ....

 

P.S.Nu am nimic cu tine,Denise,dar coboara putin nasul de acolo de sus,pune mana pe o chitara si treci la studiat,muzica Rock nu e asa de usoara cum crezi. Chitara nu e un instrument de decor in gatul tau pe o scena. CHiar nu vreau sa vad un BC Rich la TEO show sau Maruta...ca s-a dus dracului imaginea ei (cel putin in Romania)de chitara de metale grele

 

Daca se intampla asta, imi iau toporul (rich-ul) proaspat slefuit, voi aduna toata suferinta umana (scot statia pe bloc) si voi urla in dulcele stil al Sfantului Intuneric ( cant din Slayer ) pana se va cutremura pamantul din rarunchi .... iar in final .... toti se vor pleca, intr-o umila aprobare, in fata sunetului metalic , recunoscand odata si pentru totdeauna, ca .... BC Rich .... este .... si va fi intodeauna .... o marca de chitare .... pentru metale grele.

 

Acum cred, ca toata lumea e de acord, cu ridicarea in centrul orasului, a unei statui, inchinata marcii Bc Rich.

Edited by uneven.pieces
Link to comment
Share on other sites

P.S.Nu am nimic cu tine,Denise,dar coboara putin nasul de acolo de sus,pune mana pe o chitara si treci la studiat,muzica Rock nu e asa de usoara cum crezi. Chitara nu e un instrument de decor in gatul tau pe o scena.

Da Adi are dreptate . plus ca mai intai inveti pe ce ai ...o acustica pe acasa etc etc apoi te orientezi tu la chitari de genul Bc Rich . Investitia care o faci intr-o astfel de chitara poti sa o faci intr-un profesor de chitara , si dupa parerea mea cel putin vei fi mai avantajata ca stii sa canti la chitara si nu ai un bc rich . Apoi dupa ce vei realiza ca stii sa canti poti sa-ti iei ce vrei tu . :)

Link to comment
Share on other sites

Eu nu stiu cum suna chitara asta in realitate, nu am pus mana pe ea, nu probat-o. In clipurile de pe youtube suna binisor pt metal, defapt suna bine, pt ca un tip care isi ia B.c. Rich sigur nu vrea sa cante pe ea blues, jazz sau alte chestii soft.

Oricum, nu e prea stralucita, suna asa pt ca e bagata intr-un amp bun poate mai e si vreo pedala si impreuna ajung la un sunet bunicel.

Sunt 100% sigur ca e mai buna decat alte chitari din zona aia de pret.

 

 

Sfat pt cei care intra pe forumul asta si cer pareri despre chitari cu forme mai "ciudate".

N-o face-ti!!!

 

Majoritatea de aici nu agreaza formele "ciudate" si nici muzica cantata pe ea, o sa spuna ca e de rahat chitara, e din placaj, and so on...

 

Daca vreti sa va cumparati o chitara, luati-o, pur si simplu. Cu timpu o sa-ti dai seama ce iti mai lipseste si cand o sa-ti iei a doua chitara sigur o sa stii ce sa alegi.

O spun din propria experienta.

 

 

Imi cer scuze pt a doua jumatate a postului care e si nu e offtopic.

Link to comment
Share on other sites

Sfat pt cei care intra pe forumul asta si cer pareri despre chitari cu forme mai "ciudate".

N-o face-ti!!!

 

Majoritatea de aici nu agreaza formele "ciudate" si nici muzica cantata pe ea, o sa spuna ca e de rahat chitara, e din placaj, and so on...

 

Daca vreti sa va cumparati o chitara, luati-o, pur si simplu. Cu timpu o sa-ti dai seama ce iti mai lipseste si cand o sa-ti iei a doua chitara sigur o sa stii ce sa alegi.

O spun din propria experienta.

 

 

Imi cer scuze pt a doua jumatate a postului care e si nu e offtopic.

 

Un sfat bun, n-am ce zice :) ... vezi ca sunt si chitari cu forme normale si construite din placaj. Eu zic ca una e sa isi dea cu parerea un om care canta de 15 ani prin trupe decat un pusti care a auzit de amplificatoare, chitari si alte gadget-uri pe net sau pe la concerte. Vedeti-va lungul nasului si postati pareri pertinente.

Link to comment
Share on other sites

Eu nu stiu cum suna chitara asta in realitate, nu am pus mana pe ea, nu probat-o. In clipurile de pe youtube suna binisor pt metal, defapt suna bine, pt ca un tip care isi ia B.c. Rich sigur nu vrea sa cante pe ea blues, jazz sau alte chestii soft.

Oricum, nu e prea stralucita, suna asa pt ca e bagata intr-un amp bun poate mai e si vreo pedala si impreuna ajung la un sunet bunicel.

Sunt 100% sigur ca e mai buna decat alte chitari din zona aia de pret.

 

 

Sfat pt cei care intra pe forumul asta si cer pareri despre chitari cu forme mai "ciudate".

N-o face-ti!!!

 

Majoritatea de aici nu agreaza formele "ciudate" si nici muzica cantata pe ea, o sa spuna ca e de rahat chitara, e din placaj, and so on...

 

Daca vreti sa va cumparati o chitara, luati-o, pur si simplu. Cu timpu o sa-ti dai seama ce iti mai lipseste si cand o sa-ti iei a doua chitara sigur o sa stii ce sa alegi.

O spun din propria experienta.

 

 

Imi cer scuze pt a doua jumatate a postului care e si nu e offtopic.

 

Nu stiu la cine te-ai referit si nici nu esti pe langa ideea topicului care acum are legatura cu un altul in care fetitza de mai sus s-a lasat de R&B si vrea sa aduca ceva nou in muzica Rock(asta a fost exprimarea ei)...Ea cu chitara.(ce noutate,nu mai zic ca ea e deja pe scena,cred ca si acum e :) )

De aici sarcasmul meu.

Nu recomand chitarile ieftine, oricum pentru ca sunt facute exact de banii pe care ii platesti.

Chiar si la BC Rich ...bronce e o serie pentru copii,incepatori sau cadouri pentru zile de nastere.(lemn prost,finisaj destul de grosolan,reglare greoaie)

Nu trebuie sa cumperi 100 de chitari ca sa realizezi ce are una in plus fata de alta,e deajuns sa citesti pe forum.

Eu am trecut prin asta ca nu am avut accesul la informatie si nici nu se gaseau chitari.

 

Scara mea de evolutie ar fi cam asa:

-Reghin(noua)

-Gipson(copie fender strat...asa scria pe ea nu cu "B"din fabrica-am scris eu apoi Ibanez :)

-BC Rich warlock(un noroc chior pe capul meu, USA,handmade,la second hand)

-dupa 10 ani... restul acu 2-3 ani(BC RIch speedloader Virgin NJ+BC Rich speedloader Beast NJ+Washburn Dime333)

 

Efecte...nici nu vrei sa stii ce panarami am avut ca acuma ma amuza cand ma gandesc :D

 

Forma o alege fiecare cum vrea...eu am cumparat chitara Washburn Dime 333 de la un lautar,pe loc sa nu mai cante cu ea,mi s-a parut o blasfemie la adresa lui Dimebag...manele si lautarie pe Washburn333! AM inebunit instantaneu!

SUnt dus cu capul asa ca nu imi trebuie mult :)

 

P.S.Ai dreptate cu faza: ,,Sunt 100% sigur ca e mai buna decat alte chitari din zona aia de pret" dar nu inseamna ca e buna.

Edited by BCRich
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.