www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Melodii cantate de noi #2


cearny
 Share

Recommended Posts

  • Replies 1.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Traiti-ar acordeonu ala nou Libanez...

 

Merci! (L)Ibanez GSA 60, nu e nemaipomenita, dar fata de junghiul pe care cantam, asta e chiar chitara!

Si, iote o proba!

Alien_song.mp3

Edited by nico
Link to comment
Share on other sites

Pentru prima data pe acest forum postez si eu un picut de chitara facuta cu manutza mea ... :) hmmm .. una din ele ... nu-i pacaleala ... jur!

Multumesc lui Felix ca mi-a sarit in ajutor cu o doza pentru chitara.

Stiu .. ma fac de ras ...dar ... macar sa mi-o iau si eu la critici. Suna rau dar se putea si mai rau ...

 

micshichel2238_Cu_chitara_Pe_bune_In_lupta_cu_metronomul_Lupta_pierduta.mp3

micshichel2238_Across_the_Universe_cover_Beatles.mp3

Link to comment
Share on other sites

Nu mult mai bine Geiger .. mai ales ca sunt un LUP ceva mai batran ...

 

Un Om sa-ti traiasca noua chitara ... cel putin asa am inteles ... dupa cum se aude cred ca am inteles bine .. frumoase piesele postate.

 

Esti chiar rau mai cearny ... adica rock ... ce mai ... hai pune toata piesa .. pleazzzzz

 

Multumesc Baumwolle ... dar nu prea am inteles cu dusmanii ... hmmm .. am asa ceva? Ups ...

 

Moisoiu lasa ca nu astepti de mai mult timp ca mine ...

Link to comment
Share on other sites

Guest leo2pop

Pentru prima data pe acest forum postez si eu un picut de chitara facuta cu manutza mea ... :) hmmm .. una din ele ... nu-i pacaleala ... jur!

.............

Stiu .. ma fac de ras ...dar ... macar sa mi-o iau si eu la critici. Suna rau dar se putea si mai rau ...

 

Nicidecum... :) mie mi-a placut ceea ce am auzit [tot nu cred ca o sa te critice nimeni de rau]. Honestly!

Incep eu: prea mult hiss!!!

Mai baga.... si pe cind o continuare la "Middle of town"?

Link to comment
Share on other sites

Guest spyked88

dacă vrea să facă cineva vocea în locul meu, e binevenit...

 

a, şi să nu uit... o mică fotografie ataşată melodiei se găseşte aici. Nu de alta, dar sunt sigur că cel puţin o persoană se va uita la ea (deşi eu sper să fie mai multe :) ).

spyked_on_the_edge.mp3

Link to comment
Share on other sites

Guest Baumwolle

Uf, uf...cam tarziu...

 

Nico, incep cu tine pentru ca, pe langa obisnuitele laude, am si niste critici...Stiu ca nu sunt in masura sa te critic, dar...Fii mai atent cand canti, ca ai mici greseli si e pacat... In ceea ce priveste "On the Night", felicitari! :)

 

Geiger, din pacate n-am putut lua piesa "Lupul" :( ... "L0L" este interesanta...insa in mod clar neterminata...Mai lucreaz-o...

 

Dmc...nu am nimic de spus in privinta piesei tale...e perfecta....Keep it up! :)

 

Bibi, foarte frumos, ca de obicei...Totusi, as fi preferat un ton putin mai plin si un fus mai discret... :)

 

Tibi, bravo!Ar fi mers aici un distors dry...Pe cand niste versuri? B)

 

Hututui, sunt sigur ca Steve ar fi tare mandru de tine...If you get the idea... ;)

Link to comment
Share on other sites

Guest miriapod

spyked.. tot ascult de ceva vreme 'on the edge' (repeat repeat repeat).. and it's stuck to my brain. good job.. partea de chitara mi se pare impecabila (cel putin urechii mele profane).. iar vocea.. ai anumite inflexiuni grozave, mai ales :) la "oh god i've sinned (...) I won't do that anymore". bun bun.

ascult-o pe mama and stop drinkin :)

Link to comment
Share on other sites

da stiu, da' asculta melodia :)

:) saracu' Bibi .. aseara la concertul de jazz s-a luat sunetistul de el ... a zis ceva in genul "da' ce bei atata pepsi .. de banii astia beam doi litrii de benzina" :(

 

Cosu eu beau cam zece cani de cafea pe zi/noapte ... B) probabil din cauza asta piesele mele sunt mai lungi :)

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.