www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Cautam Trupe Underground!


Guest NightFly
 Share

Recommended Posts

Guest NightFly

Salutare rockerime!

Vreau sa va anunt ca s-a creat un radio online special pentru voi(moderat de mine) cu tot ce se poate in materie de rock (sunt deschis la noi piese si trupe, daca nu le am deja).

 

Daca aveti inregistrari eligibile (calitate aceptabila, forma pieselor cat de cat coerenta etc) le puteti trimite la mozart_19_81@yahoo.com sau trupanightfly@gmail.com si le difuzam. :)

 

De asemenea in cazul concertelor vostre o sa va facem promo pe post. :) MOKA, PE GRATIS, PE DEGEABA :)

 

Accesati http://194.88.195.64:8128/Space.m3u (se vadeschide automat cu winamp). Daca nu merge dati la Winamp Open URL http://194.88.195.64:8128/Space.m3u si spread the word la toti prietenii vostri. Thanks!

ROCK ON ! :(B);):1st::(

Stefan-NightFly

Link to comment
Share on other sites

Guest NightFly
Daca va ajuta cu ceva v-am facut o inregistrare in zona noastra DNS: radiospace.rgc.ro -> 194.88.195.64

 

 

Multumesc mult de tot, inseamna foarte mult. Vreau sa lucrez pe toate palierele posibile ca muzica pe care o facem Noi cu Totii sa fie cunoscuta. Inca odata multumesc!

 

Multumesc mult de tot, inseamna foarte mult. Vreau sa lucrez pe toate palierele posibile ca muzica pe care o facem Noi cu Totii sa fie cunoscuta. Inca odata multumesc!

 

Tocmai am vazut ceva, va merge numai si numai daca pui tot linkul , adica http://194.88.195.64:8128/Space.m3u pentru ca daca il pui fara numarul de port/Space.m3u deschide serverul unde sunt gazduit (respectiv emisiunea de podcast Ritmul De Weekend). Mersi inca odata!

Link to comment
Share on other sites

Guest NightFly

Mersi tuturor de incurajari, strang trupe acum, ca sa pot umple o ora de underground pe zi.

 

Cu cat apar mai mutle trupe cu cat voi avea ocazia sa maresc spatiul alocat emisiunii in fiecare zi. O sa anunt aici, pe forum cand ii dau drumul.

 

Pana atunci ascultati Space Rock- Non Stop Rockin!

 

ROCK ON!

 

Stefan

Link to comment
Share on other sites

Guest NightFly
Mersi tuturor de incurajari, strang trupe acum, ca sa pot umple o ora de underground pe zi.

 

Cu cat apar mai mutle trupe cu cat voi avea ocazia sa maresc spatiul alocat emisiunii in fiecare zi. O sa anunt aici, pe forum cand ii dau drumul.

 

Pana atunci ascultati Space Rock- Non Stop Rockin!

 

ROCK ON!

 

Stefan

 

 

Okay, am facut prima emisiune, a fost o hotarare pe moment...am avut o audienta mare pt un radio de numai 3 zile: au fost 20 de oameni. Pe multi mai multi in urmatoarele zile, numai cu ajutorul vostru. Astept sugestii la ce ora sa bag emisiune, pana maine ma hotarasc si anunt din timp ca sa fim cat mai multi.

 

ROCK ON Space Rock- Non Stop Rockin!

Link to comment
Share on other sites

Guest NightFly

Okay, so far so good. Am facut emisiunea de cateva ori saptamana trecuta a fost bine, lumea asculta rock. Deocamdata s-au conturat urmatoarele "emisiuni" : Seara Underground, incepand cu ora 19.30 sau 20.00 si Noapte Albastra - unde sunt pana dimineata numai unplugged-uri , versiuni acustice si piese chill, asa, de noapte. De facut o grila de emisiuni am facut, dar am nevoie de oameni sa le implementez (am multe idei, dar sa vedem ce iese). Keep on Rockin' Independently!

So, nu uitati, in fiecare seara de la 19.30 sau 20.00 Seara Underground (daca nu cumva sunt plecat si nu are cine sa imi tina locul)

Link to comment
Share on other sites

Guest NightFly
Cati useri pot asculta simultan? :)

 

Pai momentan nu exista nici o limita, saptamana trecuta, fara anunturi and all that, doar prin word of mouth a fost un stream constant de 20-25 de ascultatori, dar acuma ca am si anuntat totul, asept mai multi.

 

Rock on si va astept!

Edited by NightFly
Link to comment
Share on other sites

Guest NightFly

Okay avem un stream constant de 25 de ascultatori in fiecare seara. Astept trupe noi (nu resping nici un stil, black, hardcore trash and so on - ALL WELCOME!). Ora de underground s-a transforat rapid in Seara Underground.

 

So va astept la ROCK, in fiecare zi la Non-Stop Rockin' , Seara la Underground incepand cu ora 19.30 si Noapte Albastra (incepand cu ora 21.30- unplugged-uri, acustice, chill, funk and so on- de seara:)

 

Space Rock, Keep On Rockin !

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
  • 1 month later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.