www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Forma Preferata


CernoBill
 Share

Cea mai sexxxy chitara:D  

138 members have voted

  1. 1. Care este forma voastra preferata de chitara?

    • Stratocaster
      63
    • Telecaster
      23
    • Jaguar
      5
    • Les Paul
      56
    • SG
      9
    • ES
      4
    • Explorer
      17
    • V
      19
    • Altele (mentionati)
      17


Recommended Posts

Am introdus in poll formele consacrate de chitare...Puteti alege mai multe :) Pentru altele, m-am gandit la Warlock, Thunderbird si alte bazaconii.Chiar sunt curios pe care le preferati :(

Pentru mine, formele de Stratocaster sunt formele perfecte pentru chitara :)

Noroci :)

Edited by CernoBill
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 62
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

1. Explorer (desi am votat LP ptr ca aia am :) )

2. Les Paul

3. RR

4. BC Rich Stealth (de preferabil Chuck Signature) :)

5. V (preferabil James Hetfield Signature la ESP, maaan, those are good looking guitars :))

5. SG

 

De explorer m-am indragostit din mania ptr metallica, la fel si de signature-urile lui la ESP, totusi Les Paul mi se pare o chitara extrem de frumoasa si de versatila :(

De RR mi-a placut de cand l-am vazut pe Alexi Laiho cantant pe asa ceva in videoclipul de la Every time I Die, si era super cool, si el si piesa si tehnica..si evident ca si ghitara, la fel arata si Kirk Hammet cand canta Sad But True cu un RR prin 91-92 B)

BC Rich Stealth, well evident ca Chuck Schuldiner si-o lasat amprenta asupra mea, prin muzica si tehnica ....RIP...

Cand l-am vazut pe Angus Young cum canta Highway to Hell am zis: "maaaaan, that's a cool guitar" si asa si este, ptr anul in care o fost lansata era ceva uimitor de "out there, somewhere in the future" si asa si este....arata bine, dar depinde si in mainile cui sta

Si cred ca asta-i general valabil ptr orice ghitara, toate arata bine dar depinde si de ghitarist, ce carisma are si cat de bine se impleteste imaginea lui cu look-ul ghitarii...

Si un Les Paul e cool, dar in mainile unuia ca Jimmy Page, Slash sau altzii de teapa lor...

si un Start e super fain...dar mai ales cand e intors pe stanga si o canta un Jimmy si anume acel Hendrix, sau cand e rupta pe scena de un Curt Cobain..

 

...Toate-s faine dar depinde si de look-ul celui care-o canta

 

Peace

Edited by Les7
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.