www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Workshop Evidence Audio, Lehle Si Laboga In Bucuresti!


Guest mibu
 Share

Recommended Posts

salautare prieteni!

 

am in plan sa vin la bucuresti cu un workshop, marti 4 decembrie, de la ora 18, la big mamoo, ca un preambul la seara de blues session a lui cyfer (session la care voi participa cu placere...). la workshop voi prezenta cablurile high-end Evidence Audio, cateva switchere Lehle si ampurile si boxele Laboga. interesant ar fi sa veniti cu chitarele si cablurile voastre, ca sa puteti auzi pe viu diferenta...

 

as vrea sa stiu acum daca sunteti interesati sa participati la asa ceva!...

 

 

 

afisworkshop.jpg

 

IMG_0618.jpg

Edited by mibu
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 64
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

hei, cristi, nu te necaji - eu probabil voi veni cu vreo zi-doua inainte, asa ca sigur vor mai exista posibilitati sa ne intalnim cat mai multi...

Link to comment
Share on other sites

Multa bafta Mircea! Recomand oricui sa mearga si sa testeze produsele in cauza, dupa cum stiti eu folosesc produse Laboga de peste un an si le recomand/le-am recomandat tuturor celor ce cauta un sound echilibrat si profesional.

 

Motivul principal insa pentru care imi pare rau ca nu voi fi prezent e ca nu-l voi vedea pe Mircea cantand. Cei care nu au avut norocul sa-l vada pana acum le spun cu mana pe inima ca nu-l vor uita asa repede :)

Link to comment
Share on other sites

Am sa vin si io sa-l ascult pe Mircea,ca nu l-am auzit din tinerete,si sa ascult ampurile Laboga,caci la Frankfurt era prea mare galagie ca sa imi fac o parere clara.cablurile nu ma mai prea intereseaza,iar Lehle nu ma intereseaza deloc, :) sunt user Lehle din 2004 :)

Link to comment
Share on other sites

rareshule, floare rara,

lehle a upgradat iara!

asa ca musai sa incerci,

ca altfel totu-i terci...

 

pe bune, trebuie sa testezi noile platine Lehle! sunt super-upgradate si chiar merita "efortul"!

 

cat despre sa cantam impreuna ceva blues, asta nu-i de ici - de colo! abia astept!!!!

Link to comment
Share on other sites

rareshule, floare rara,

lehle a upgradat iara!

asa ca musai sa incerci,

ca altfel totu-i terci...

 

pe bune, trebuie sa testezi noile platine Lehle! sunt super-upgradate si chiar merita "efortul"!

 

cat despre sa cantam impreuna ceva blues, asta nu-i de ici - de colo! abia astept!!!!

Ca la sezatoare ...hehe ,upgradata

 

Hai La Boga Hai La Mibu

S'auzi Cablu sa prinzi shpilu "

 

Mari reduceri de Sarbatori

 

 

Reclama-i sufletu comertului

Link to comment
Share on other sites

arpi, draga, nu sunt nici un fel de reduceri de sarbatori, din pacate...

 

este vorba doar de posibilitatea forumistilor de a incerca si a-si face o parere singuri despre sculele in discutie (posibilitate pe care, din pacate, tu ai ratat-o lamentabil in timisoara...). nu trebuie sa cumpere nimeni nimic si, pe de alta parte, faptul ca ne putem intalni si cunoaste mi se pare un lucru bun!

Link to comment
Share on other sites

da...parca vad ca vin si n-am sa mai cunosc familie, prieteni.sarbatori....parca vad ca ma bag ca berbecu in datorii sa-mi iau nush' ce amp bengos...nasol ca daca ma apuca..gata...fac credit si-mi cumpar ce vreau...ne vedem marti mibule...vin sa vad cabluri si ampuri...si ce canti..si tot ce mai gasesc pe acolo...ma intereseaza tot!

Link to comment
Share on other sites

Aduci si niste mo(n)stre de Evidence?ca asta m-ar interesa.N-am nimic cu cablele Laboga,doar ca joc in alta liga :) Ai cablu de boxa?sunt curios de e vreo diferenta sesizabila si acolo....

Link to comment
Share on other sites

bineinteles ca aduc Evidence-uri! am mostre din toate tipurile de cabluri (inclusiv cel de alimentare - la care sunt sigur ca o sa ai/aveti o mare surpriza...). pe stoc am momentan doar Lyric HG, insa sunt pe drum cabluri Siren II (de boxa) si noul cablu Monorail (pentru legaturi intre pedale si in rack).

Link to comment
Share on other sites

Uitandu-ma la cablul Monorail,am constatat cu stupoare ca..............jackurile sunt produse de George L

Blasfemie!

 

nu, nu!!!! total gresit! citeste faq-ul scris de toni farinella (pe site-ul evidence audio)! ideea aparitiei acestui cablu este urmatoarea: toni a vrut sa scoata un cablu care sa sune de departe mai bine ca oricare din cele disponibile la ora asta in zona "patch cables", un cablu care sa poata fi folosit si de userii de george L. insa tony nu recomanda folosirea acestor tipuri de jack-uri, fara lipitura!!! dar, pentru ca vrea sa intre si pe piata asta, a facut monorail-ul...

Link to comment
Share on other sites

Pai ce e total gresit?

Sunt jackurile produse de George L? Sunt!

S-a amestecat sangele albastru cu plebea?s-a amestecat!

Ce explicatie e asta?"Jackurile nu sunt bune de nimic,dar iata ca am scos pe piata si io un asemenea cablu.Va dati seama ca e cel mai bun din lume,nu?Doar l-am facut eu,Tony.Dar,sincer,nu vi-l recomand"

:) ce e asta?anti-marketing?

De altfel nu cred ca Evidence sunt singurii care fac patchuri de calitate superioara.Mai fac si Van den Hul si VoVox,care garantat sunt de calitate.

pe de alta parte,nu uitati ca patchurile sunt cele mai scurte cabluri din intregul lant,astfel calitatea lor este cea mai putin critica.Probabil pe asta s-a bazat si Toni Farinella cand a folosit jackurile fara lipitura? Cel mai important cablu este cel de la chitara la pedale,apoi cel de la ultima pedala la amp.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.