www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Bugera Amps


Guest Izzy Waan
 Share

Recommended Posts

  • 10 months later...
  • 3 weeks later...

Cu regret (pentru ca initial am zis ca statiile astea-s cristos intre statii si aporape am cumparat una), sunt cam de caca| la capitolul build. Pozele atasate explica o parte din cacao.

 

no-solder.jpg

pots.jpg

 

lipituri facute la oha, potentiometre vai de steluta lor, totul la exterior arata beton, dar cand pui mana si vezi ca aproape tot e plastic... bleah! pana si grila de fata, care de departe arata b e s t i a l... e tot plasticutz. De sunat, suna ok, insa la capitolul fiabilitate indoielile sunt sky-high.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Intamplator detin un Bugera 6260 de cateva luni

In mod sigur are grila din metal(atat cea din fata ,cat si cea din spate).

Are o constructie solida.Il car si-l scutur des in portbagajul masinii(stiu ca n-ar trebui)si nu da semne ca ar avea probleme.

De desfacut nu l-am desfacut sa vad ce lipituri are.

Probabil un upgrade de lampi ar schimba in bine(sau nu?) sunetul,dar, sincer,nu ma plang.

Un lucru ce-l apreciez la el este lipsa zgomotului de fond pe canalul de drive,mai exact are el un fasait usor dar nu deranjeaza mai deloc.

Pedala contine patru comutatoare pentru clean,drive ,reverb si efx loop(serial),si e solida (metal),comutatoarele sunt in genul celor de pe procesoarele Boss.

Am atasat un filmulet cu el.Statia e cuplata la un difuzor Celestion Classic Lead.Am filmat cu un aparat foto banal..

Sper sa va fie de folos aceste informatii.

O zi buna tuturor!

 

http://www.220.ro/amp_bugera_6260-115943.html

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...
Guest Sasuki
Are folosit cineva vreun amp de la astia ?!?

bugeraMainPicture.jpg

 

am auzit ca Bugera 6260 si 6262 la pretu de 500 euro suna mai bine de cat un Peavey 5150 care cost 1000 de euro

 

 

oricum daca ai bani, comparo acuma, e foarte buna.

 

uite aici:

 

http://www.youtube.com/watch?v=6dY1H-J8bqs

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=7CCeS3Ibbd4...&feature=iv

 

 

 

 

dupa parerea mea eu cred ca firmele astea mari ca( Marshall. Messa boogie, randall) juma din pret la ampurile lor platesti logo adica numele de firma.

Edited by Sasuki
Link to comment
Share on other sites

Guest szekely
dupa parerea mea eu cred ca firmele astea mari ca( Marshall. Messa boogie, randall) juma din pret la ampurile lor platesti logo adica numele de firma.

 

nu exagera ! daca nu ar fi bune nu ar costa atat !! desi se plateste si pentru firma ...

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

Ca un necromancer cuminte reînvii acest thread...

Vântul m-a dus pe situl Behringer azi ºi ce sã vãd: Bugera Trirec ºi Bugera Magician.

Din textul promoțional:

Discover your soul, feel and personality... triple rectified.
Experience all-valve magic that truly hits the mark.

Bine, nu-i nici un secret faptul cã toate produsele lor sunt copii but it's like they're not even trying anymore :)

O copie de Rockmaster, Triaxis sau Rectifier Recording Preamp când fac ºi pt. mine? :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.