www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Duel 71 - Votare Si Comentarii


Cosu
 Share

Duel 71 - Votare Si Comentarii  

35 members have voted

  1. 1. Duel 71 - Votare Si Comentarii

    • skarbu
      0
    • Addicted to Steiner
      0
    • un om
      0
    • iulian
      2
    • johnu1
      1
    • Baradux
      0
    • wwjd
      0
    • ThinkBlue
      0
    • Soulmaster
      1
    • bolly
      1
    • felixanu'
      1
    • Malmsteen
      1
    • Geliraden
      0
    • Gabytz
      2
    • music_mann13
      0
    • odiseus
      0
    • dire_straits
      1
    • Monyo
      7
    • stradivarius
      5
    • ntt
      0
    • Johnny I
      0
    • karpi
      1
    • DeathWarden
      1
    • Calimero
      0
    • lukeblue
      6
    • flavius
      5


Recommended Posts

Guest arosulescu

STRADIVARIUS GABYTZ SI LUKE .... in ordinea asta ...in rest ... nu am prea inteles dar ... e misto oricum

 

mi-au placut si addicted si nightelve dar nu i-am bagat in categoria chitaristilor

Edited by arosulescu
Link to comment
Share on other sites

Guest Geliraden

Votat Gabytz, mi s-a parut cea mai interesanta idee, desi nu chiar 100% pe tematica melodiei, care mi se parea buna pt ceva mai lent... oricum, :)

Link to comment
Share on other sites

Foarte greu la o asa lungime de BT sa nu se "show-off" unii... stradivarius, cam singurul serios si asezat, asa ca vot in forta la el!

Link to comment
Share on other sites

Guest alexm

placut: monyo, stradivarius, lukeblue, flavius

calimero: nu am inteles nimic din improv ta...

felixanu`: foarte plat, parca nu ai timp sa respiri;

Skarbu: care gama?

un om: cred ca ai inregistrat melodia intr`o pauza intre felurile de masa :) nu te supara, dar de obicei esti mai curat si mai atent.

iulian: nice, un efect a la satriani.

 

votat: lukeblue

Link to comment
Share on other sites

vot la bolly, pentru cea mai buna "creatie" a sa de pina acum :)

in rest, in afara de consacratii lukeblue si stradivarius (vinnie moore all the way B) ), m-au mai impresionat placut malmsteen (inca un pas spre maturitatea artistica), un om (constant, asa cum il stiu), johnu1 (neste chestii pe care le-am mai auzit la Nicu Patoi, foarte bune), iulian (melodie si maturitate), gabytz (foarte tehnic, dar piesa pare totusi o insiruire de lick-uri), flavius (melodios, dar oleaca nehotarit), monyo (niste pasaje armonizate la cvarta parca, suna foarte irish :) ) si varianta acustica asezata a lui music mann13.

oricum, felicitari tuturor participantilor pentru efort si inspiratie! welcome pentru addicted to steiner si nightelve, foarte melodioase variantele lor!

improvizatia mea m-a dezumflat rapid, a doua zi dupa ce am postat... dar macar am deschis apetitul la "wahwah excessss" ;) .

mentiuni "speciale" pentru skarbu (singurul care e in stare sa cante in gama decalata neprecizat :) ) si pentru odiseus (care, ca si personajul legendar cu acelasi nume, e plecat cu pluta, rau de tot! :( ).

Edited by felixanu'
Link to comment
Share on other sites

varianta lui skarbu m-a durut.poate a postat fisierul gresit nu pot sa cred ca trimiti la duel asa ceva canta ai de infruntat un karpi un lukeblue un malmsteen etc etc.

Gresesti aici. Poate ca skarbu e la inceput si implicit nu e la fel de tare ca cei mentionati de tine. Macar a avut curajul :) In stilul asta am limita duelul la cativa priceputi...

Link to comment
Share on other sites

Gresesti aici. Poate ca skarbu e la inceput si implicit nu e la fel de tare ca cei mentionati de tine. Macar a avut curajul :) In stilul asta am limita duelul la cativa priceputi...

 

 

10 pt curaj.dar uneori mi se pare normal sa incerci atunci cand ai ceva cu care sa nu te faci de ras..si aici s-a cam facut..stii u faptul ca esti la inceput nu ii da o scuza pt incercarile sporadice de viteza nereusite pe acolo.imi cer scuze fata de el cu care nu am nimic personal dar eu zic sa mai studieze si apoi sa incerce sa participe din nou.bine punctat dc nu ar aparea si astfel de incercari ar fi un duel de un nivel f mare insa nu ar fi fun deloc.bafta.

Link to comment
Share on other sites

Guest Gabytz

sunt inreg. interesante...

 

@karpi: feel extraordinar... misto!!!

@monyo: tema faina de tot... + k piesa e "plina" , kred k ai tras iara vreo 3 chitari :)

@lukeblue: pppfffffffffff :( ceaiu' :)

 

 

dupa vreo ora de listening, my vote goes to MONYO :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Monyo
sunt inreg. interesante...

 

@karpi: feel extraordinar... misto!!!

@monyo: tema faina de tot... + k piesa e "plina" , kred k ai tras iara vreo 3 chitari :(

@lukeblue: pppfffffffffff ;) ceaiu' :)

dupa vreo ora de listening, my vote goes to MONYO :)

 

... numai 2 si a treia cu niste flajolete cu ton acustic apare numai pt 4-5 sec ...

Dc nici tu nu auzi cate si ce?! La cine sa mai am asteptari...??? :) si de data asta nici nu -am complicat cu shred, tehnici, blablauri din astea ... B)

Edited by Monyo
Link to comment
Share on other sites

votat @monyo , mi se pare o improvizatie foarte reusita spontana cantat foarte dinamic .

 

Pentru alti colegi care fac cate o critica .Ai rog sa nu ironizeze colegi care sunt mai la inceputuri , acestia au curajul , perseverenta si dorinta de a realiza cate ceva .Daca nu te arunci in apa adanca nu vei invata niciodata cum e cu inotul.

 

Dati sfaturi daca puteti , si ajutatii pe cei mai la inceputuri sa-si vada greselile , micile neajunsuri.Cum se spune , critica constructiva.

 

De ce sa descurajezi participantii si asa in numar destul de redus fata de numarul membrilor forumului rgc.ro.

 

Fiecare trebuie sa inceapa odata sa-si masoare puterile cu ceilalti , dupa fiecare batalie va trage concluziile si va progresa cate un pic , mai ales in modul de a privi problemele.

Link to comment
Share on other sites

votat @monyo , mi se pare o improvizatie foarte reusita spontana cantat foarte dinamic .

 

Pentru alti colegi care fac cate o critica .Ai rog sa nu ironizeze colegi care sunt mai la inceputuri , acestia au curajul , perseverenta si dorinta de a realiza cate ceva .Daca nu te arunci in apa adanca nu vei invata niciodata cum e cu inotul.

 

Dati sfaturi daca puteti , si ajutatii pe cei mai la inceputuri sa-si vada greselile , micile neajunsuri.Cum se spune , critica constructiva.

 

De ce sa descurajezi participantii si asa in numar destul de redus fata de numarul membrilor forumului rgc.ro.

 

Fiecare trebuie sa inceapa odata sa-si masoare puterile cu ceilalti , dupa fiecare batalie va trage concluziile si va progresa cate un pic , mai ales in modul de a privi problemele.

:) :) :)

Link to comment
Share on other sites

votat @monyo , mi se pare o improvizatie foarte reusita spontana cantat foarte dinamic .

 

Pentru alti colegi care fac cate o critica .Ai rog sa nu ironizeze colegi care sunt mai la inceputuri , acestia au curajul , perseverenta si dorinta de a realiza cate ceva .Daca nu te arunci in apa adanca nu vei invata niciodata cum e cu inotul.

 

Dati sfaturi daca puteti , si ajutatii pe cei mai la inceputuri sa-si vada greselile , micile neajunsuri.Cum se spune , critica constructiva.

 

De ce sa descurajezi participantii si asa in numar destul de redus fata de numarul membrilor forumului rgc.ro.

 

Fiecare trebuie sa inceapa odata sa-si masoare puterile cu ceilalti , dupa fiecare batalie va trage concluziile si va progresa cate un pic , mai ales in modul de a privi problemele.

 

:) karpi

Link to comment
Share on other sites

Guest claxonn

@Geraliden - Duude! Suna beton pentru experienta ta! Mi-a placut ce-ai incercat tu sa faci acolo! Keep up the good work!

Votat Monyo - my hero :)

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.