www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Manowar, Motorhead, Heaven & Hell In Bulgaria, Kavarna!


Guest ManOwaRadO
 Share

Recommended Posts

Guest ManOwaRadO

Hail brothers from Romania!

 

Here in Bulgaria is comming Earthshaking metal festival in Kavarna called Kaliakra rock fest 2007 (Kavarna is on Black sea, northern from Varna and southern from Mangalia)

 

It begins on 28 june, Headliners are:

 

28 june: Heaven & Hell - Dio + Black Sabbath

 

29 june: Motorhead - Lemmy smile1.gif

 

30 june: ManOwaR - Kings of Metal!!!

 

On 1 july there will play guitarist of Uriah Heep .

 

There will be bone-crushing fest near the sea with a lot of beers, girls and metal! Kavarna is closer to Romania and it's not very expensive to come here. The prise fore one day of this fest is 15 euro (onely for 30 june - 20 euro)

 

I will waiting fore you romanian brothers of metal!!!

 

Rock, drink and fuck!

Hail and Kill!!!

Edited by ManOwaRadO
Link to comment
Share on other sites

Guest ManOwaRadO

I don't speak romanian :)

 

But don't worry for the organisation, they are "Joker media", and everything will be ok.

 

See you on Kaliakra Rock Fest. Cheers! :)

Edited by ManOwaRadO
Link to comment
Share on other sites

Guest ManOwaRadO

If you asking for the tickets of Motorhead - the prise is 15 euro (30 BG leva) :)

 

I have one and drink a lot of beers :) Lemy will ROCK!!!

 

At the end of the fest will come the end of the World!!!

 

manowar_bg.gif

Edited by ManOwaRadO
Link to comment
Share on other sites

Thanks, but I want to buy the ticket here in Bucharest. :) The main problem is that I don't want to travel alone. :) Keep up the good work! :)

Link to comment
Share on other sites

Guest ManOwaRadO

Now the time has come :))) after a few hours I will travel by train to the sea. See you in Kavarna :)

 

Manowar!!!

Link to comment
Share on other sites

Now the time has come :) )) after a few hours I will travel by train to the sea. See you in Kavarna :)

 

Manowar!!!

 

Great! Enjoy the barbarians & don't forget to post pictures from the show. Eventually write a little review for us.

 

Feel free to use the English section.

Edited by Guest
Link to comment
Share on other sites

Senzational!!!! Am mai vazut concerte bune...dar asta fost magistral :)

Pe langa langa faptul ca au cantat 3 ore si vreo 10 minute fara oprire, urmeaza sa si scoata " Live in Bulgaria", dvd-ul in urma acestui concert.

Nu exista termen de comparatie pt instrumental(microfonii controlate de cateva minute, delayuri, coruri ETC) dar vocea....ce sa mai spun...nici pe albume nu suna cum a cantat Eric Adams aseara.

Per total scena a fost fantastica , organizarea ff buna( totu a inceput aproape la fix...gazonul de pe stadionul din Kavarna, care totusi eu un orasel mic, era muuuult mai bun decat ala de pe national in ciuda faptului ca eram in ziua 3 de concerte:) ) iar Manowar au fost TATICI :(B);) .....fara cuvinte

 

nu cred ca o sa vad asa ceva in Romanica noastra :):)

 

;) Hail And Kill :o

Link to comment
Share on other sites

Vis-a-vis de itnrebarea "de ce se duc toti in Bg? au organizatori mai buni?" <= o intrebare total aiurea! LOGIC! Nu ti se pare evident? Si ZAIR au organizatori mai buni omule! Trezeste-te! Romania este sinonim cu ratati!

 

Cine vrei sa vina aici intr-o tara plina de dobitoci?

Cine sa-i aduca?

 

Stai cuminte! N-o sa vezi concerte monstruoase la noi. Nici copiii tai nu or as vada. Ba mai rau.

Link to comment
Share on other sites

Guest radioman

Hai sa va spun ceva...primarul Kavarnei, Tsonko Tsonev e rocker batran si festivalul e organizat de el!!!

Link to comment
Share on other sites

Senzational!!!! Am mai vazut concerte bune...dar asta fost magistral :)

Pe langa langa faptul ca au cantat 3 ore si vreo 10 minute fara oprire, urmeaza sa si scoata " Live in Bulgaria", dvd-ul in urma acestui concert.

Nu exista termen de comparatie pt instrumental(microfonii controlate de cateva minute, delayuri, coruri ETC) dar vocea....ce sa mai spun...nici pe albume nu suna cum a cantat Eric Adams aseara.

Per total scena a fost fantastica , organizarea ff buna( totu a inceput aproape la fix...gazonul de pe stadionul din Kavarna, care totusi eu un orasel mic, era muuuult mai bun decat ala de pe national in ciuda faptului ca eram in ziua 3 de concerte:) ) iar Manowar au fost TATICI :(B);) .....fara cuvinte

 

nu cred ca o sa vad asa ceva in Romanica noastra :):)

 

;) Hail And Kill :o

 

Fiecare cu parerea lui. Au fost oameni care inainte de jumatatea concertului au iesit afara.

Link to comment
Share on other sites

Fiecare cu parerea lui. Au fost oameni care inainte de jumatatea concertului au iesit afara.

 

Si eu eram obosit ca numai vazusem patu de 20 de ore....si Jupanii au intrat dupa 45 de minute de pauza la ora 11 fix

Dar asa ceva e pacat sa vezi pe jumatate....mai ales ca 3 ore reprezinta o cifra mare tinand cont ca la Greci au cantat putin peste 1 ora si 20 de minute.

Si acum sincer, daca cineva bate atata drum sa vada o trupa de acest calibru si la jumatatea concertului sa se care....cred ca ar trebuii sa faca ce sugereaza baietii in niste versuri ale lor :):)

 

 

:) SSB :(

Link to comment
Share on other sites

Si eu eram obosit ca numai vazusem patu de 20 de ore....si Jupanii au intrat dupa 45 de minute de pauza la ora 11 fix

Dar asa ceva e pacat sa vezi pe jumatate....mai ales ca 3 ore reprezinta o cifra mare tinand cont ca la Greci au cantat putin peste 1 ora si 20 de minute.

Si acum sincer, daca cineva bate atata drum sa vada o trupa de acest calibru si la jumatatea concertului sa se care....cred ca ar trebuii sa faca ce sugereaza baietii in niste versuri ale lor :):)

:) SSB :(

Mi-ai luat vorba din gura!

Pentru cine nu stie exact despre ce e vorba, versurile sunt urmatoarele:

" THERE'S METAL IN THE AIR TONIGHT, CAN YOU HEAR IT CALL

IF YOU AIN'T GOT THE BALLS TO TAKE IT....WIMPS AND POSERS LEAVE THE HALL!!!!"

Link to comment
Share on other sites

Si eu eram obosit ca numai vazusem patu de 20 de ore....si Jupanii au intrat dupa 45 de minute de pauza la ora 11 fix

Dar asa ceva e pacat sa vezi pe jumatate....mai ales ca 3 ore reprezinta o cifra mare tinand cont ca la Greci au cantat putin peste 1 ora si 20 de minute.

Si acum sincer, daca cineva bate atata drum sa vada o trupa de acest calibru si la jumatatea concertului sa se care....cred ca ar trebuii sa faca ce sugereaza baietii in niste versuri ale lor :):)

:) SSB :(

 

Eu am stat pana la sfarsit in toate cele trei zile B)

Dar am inteles ca nu erau chiar putini aia care au iesit. Cred ca erau majoritatea bulgari si probabil ca nu batusera cine stie ce drum.

Realitatea este ca Manowar au avut cel mai tare show. Dpdv muzical nu sunt pe gustul meu, mi se par prea comerciali, asta s-a vazut si la cati oameni au venit si cum aratau. Cel mai tare chitarist mi s-a parut Iommi. Pacat ca nu s-a auzit chitara in monitoare. Sonorizarea pertotal a fost proasta. Normal, nu compar cu ce e la noi ca n-are nici un rost, compar cu alte concerte de afara si chiar cu alte concerte in Kavarna. Manowar au dat tricouri gratis pentru straini. Deh... mai mult marketing decat muzica, dar asta e parerea mea.

 

LE: Junky, daca stateai in fata cum am stat eu si faceai poze, te stropeau baietii de la security cu apa pana te linisteai. Daca ajungeau pana la tine iti luau aparatul. La ora cand s-a terminat Manowar erau afara 16 grade si apa nu era o placere. Unii totusi au apucat sa faca ceva poze si chiar sa filmeze.

Edited by Faust
Link to comment
Share on other sites

Vis-a-vis de itnrebarea "de ce se duc toti in Bg? au organizatori mai buni?" <= o intrebare total aiurea! LOGIC! Nu ti se pare evident? Si ZAIR au organizatori mai buni omule! Trezeste-te! Romania este sinonim cu ratati!

 

Cine vrei sa vina aici intr-o tara plina de dobitoci?

Cine sa-i aduca?

 

Stai cuminte! N-o sa vezi concerte monstruoase la noi. Nici copiii tai nu or as vada. Ba mai rau.

 

Baiete, ai fost la Coke Live sau B'estival? :) Sau Metallica sau Depeche Mode sau de ce nu chiar si Micahel Jackson acum o carca de ani?

 

Presimt ca B'estval va deveni un eveniment international (nu doar din punct de vedere al artistilor care presteaza) in anii urmatori, organizarea a fost brici si bill-ul la fel.

 

Oricum, cum s-a descurcat Dio? Aveti un setlist de la Heaven & Hell? Sunt chiar curios.

Link to comment
Share on other sites

Presimt ca B'estval va deveni un eveniment international (nu doar din punct de vedere al artistilor care presteaza) in anii urmatori, organizarea a fost brici si bill-ul la fel.

 

Imi vine greu sa cred... Poate doar daca schimba oamenii. Am recunoscut printre organizatori 2 oameni cunoscuti de prin alte proiecte, si nu erau dintre cei mai profesionisti. Bine, poate ei 2 sunt cei mai slabi din echipa si au fost trimisi "pe teren, la munca de jos" :) Dar asta e o problema minora. Cea mai mare mi se pare a fi selectia personalului steward. TOTI cei cu tricouri oficiale aratau ca niste gainari fiecare cu 10 ani de puscarie in spate. La controlul corporal am incercat sa aleg raul cel mai mic si sa ma duc la cel mai spalat dintre ei, dar nu exista nici macar unul de care sa nu iti feresti buzunarele... Si daca nu aratau ca niste gainari de ultima speta, aveau fete de interlopi....

Edited by George
Link to comment
Share on other sites

Imi vine greu sa cred... Poate doar daca schimba oamenii. Am recunoscut printre organizatori 2 oameni cunoscuti de prin alte proiecte, si nu erau dintre cele mai profesionisti. Bine, poate ei 2 sunt cei mai slabi din echipa si au fost trimisi "pe teren, la munca de jos" :( Dar asta e o problema minora. Cea mai mare mi se pare a fi selectia personalului steward. TOTI cei cu tricouri oficiale aratau ca niste gainari fiecare cu 10 ani de puscarie in spate. La controlul corporal am incercat sa aleg raul cel mai mic si sa ma duc la cel mai spalat dintre ei, dar nu exista nici macar unul de care sa nu iti feresti buzunarele... Si daca nu aratau ca niste gainari de ultima speta, aveau fete de interlopi....

 

That was so posh of you :) :) :)

 

Fata de cum te verifica jandarmeria la Stufstock, astia au avut maini de medici B)

Link to comment
Share on other sites

Imi vine greu sa cred... Poate doar daca schimba oamenii. Am recunoscut printre organizatori 2 oameni cunoscuti de prin alte proiecte, si nu erau dintre cei mai profesionisti. Bine, poate ei 2 sunt cei mai slabi din echipa si au fost trimisi "pe teren, la munca de jos" :) Dar asta e o problema minora. Cea mai mare mi se pare a fi selectia personalului steward. TOTI cei cu tricouri oficiale aratau ca niste gainari fiecare cu 10 ani de puscarie in spate. La controlul corporal am incercat sa aleg raul cel mai mic si sa ma duc la cel mai spalat dintre ei, dar nu exista nici macar unul de care sa nu iti feresti buzunarele... Si daca nu aratau ca niste gainari de ultima speta, aveau fete de interlopi....

 

Ai si tu niste prejudecati ... :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.