www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Al cui e riff-ul?


George
 Share

Recommended Posts

Guest Rayvann

Rainbow - Sixteenth Century Greensleeves, in sfarsit :)

l-am auzit acum intr-o inregistrare live si l-am gasit dupaia pe albumul On Stage

Edited by Rayvann
Link to comment
Share on other sites

...intru si eu,de fapt nici eu nu stiu ce e,nu stiu daca lam cantat corect o tin minte doar de la radio prin 1994 1995 o auzeam la emisiunea lui Lenti Chiriac la radio romania,cred ca era muzica de generic,daca nu e corect cantata scuze dar e ceva vreme de atunci.

 

Asta suna a Phoenix - Ciocarlia.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

observ ca e cam varza in ultima perioada in topicul asta, nu se mai respecta nici o regula... :)

sa incerc sa lamuresc si eu macar una din "foile" verzei in cauza...

 

...intru si eu,de fapt nici eu nu stiu ce e,nu stiu daca lam cantat corect o tin minte doar de la radio prin 1994 1995 o auzeam la emisiunea lui Lenti Chiriac la radio romania,cred ca era muzica de generic,daca nu e corect cantata scuze dar e ceva vreme de atunci.

 

deci... este intro-ul piesei "Bound To Fail" a trupei Accept :) , piesa (bonus?) inconstanta de pe albumul Metal Heart - 1985.

 

Asta suna a Phoenix - Ciocarlia.

 

gluma zilei! auzi, tu: Phoenix in genericul emisiunii lui Lenti! :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Nu e metallica , e o trupa suedeza , de gothic metal (sa zicem , in perioada respectiva)....desi au inceput ca o trupa de death metal si acum canta un fel de gothic metal comercial (nu stiu prea exact ce)

 

Piesa e din 1997 , si e despre "ciuperci" (desi nu cred ca o sa va ajute :) )

 

Letz make it easier : la baieti le place mult "mierea salbatica" :) si pink floyd si king crimson....

Edited by korko
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.