www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Al cui e riff-ul?


George
 Share

Recommended Posts

O fi ceva P Gilbert? :)

The curse of castle dragon ???

 

E Paul Gilbert dar piesa e Eudaimonia Overture.

 

, pe la 0:28 incepe pentru cine e curios.

 

ok pana se afla numele riffului cantat pizzicato, mai bag si eu un riff :) sa mi se scoata ochii daca am incalcat in mod flagrant si abuziv vreo regula :)

 

In general cel care posteaza un riff este cel care l-a ghicit pe cel dinainte.

Link to comment
Share on other sites

Guest szekely
ok pana se afla numele riffului cantat pizzicato, mai bag si eu un riff sa mi se scoata ochii daca am incalcat in mod flagrant si abuziv vreo regula :)

 

pare un ton de apel :) ... acum serios : e vreo tema de la ceva joc vechi , ce era in format midi , de pe telefon , sau console dinalea vechi cu casete ?

 

e cumva de la steve vai ¿

Link to comment
Share on other sites

pare un ton de apel ;) ... acum serios : e vreo tema de la ceva joc vechi , ce era in format midi , de pe telefon , sau console dinalea vechi cu casete ?

 

e cumva de la steve vai ¿

 

nu.

indiciu: e cantata de unul care nu e chitarist de meserie.

si a murit in 2002.

 

E Paul Gilbert dar piesa e Eudaimonia Overture.

In general cel care posteaza un riff este cel care l-a ghicit pe cel dinainte.

 

Imi pare rau..

 

suna a gutza... da poate fi si salam... :):):):D:D:D

 

chiar as fi zis ca asculti Metallica, pana la al treilea cuvant pe care l-ai scris.

Edited by Vladimir Oltean
Link to comment
Share on other sites

Guest midiez
ok pana se afla numele riffului cantat pizzicato, mai bag si eu un riff :) sa mi se scoata ochii daca am incalcat in mod flagrant si abuziv vreo regula :)

 

he-he..i don't know anything. you don't know anything.. they don't know anything about mad season :) asta fu sa va salvez posterioarele, dar n-am de gand sa riffez :D deci care mai doreste.

Link to comment
Share on other sites

Guest AlinMetallica
chiar as fi zis ca asculti Metallica, pana la al treilea cuvant pe care l-ai scris.

 

n-ai pic de umor

Link to comment
Share on other sites

n-ai pic de umor

 

de fapt acum sunt sigur ca asculti Metallica, sunt o adunatura de mistocari fara haz la fel ca si tine.

inainte sa comentezi ca grunge-ul suna a salam si guta, poate ar trebui sa-ti bagi cate ceva in cap. vezi ca si nenea jaymz facea pe vremuri misto de Kurt Cobain si Layne Staley si acum incearca sa se gudure pe langa trupele lor..

si mai era un video "Metallica making fun of Layne Staley, show gets thrown at them" dar vad ca a fost scos de pe youtube. This video has been removed due to terms of use violation.

This video is unavailable.

dupa care uite-i cum il pupa in fund toti..

si.. bineinteles, nu pot sta pana nu se fac de ***** cu coveruri Alice in Chains

http://www.youtube.com/watch?v=i3FnQMSD4Zg

 

oare asa eram si eu la 6 ani? :)

Edit: Pardon, 12

Edited by Vladimir Oltean
Link to comment
Share on other sites

Guest szekely

Pun io ca nu am pus demult ... asteptati sa aduc sculele la calculator plzzz

 

le:daca aveti deja inregistrata o melodia ...nu mai asteptati ...

Edited by szekely
Link to comment
Share on other sites

a opta piesa de pe Back in Black: Have A Drink On Me. e pentru Bon :)

 

eu d-abia stiu 5 acorduri :). puneti voi ofc

 

esti bun, guitarbite, aia e :)

 

ac dc !!!!! ceva cu rock n roll ....

 

si tu ai fost pe aproape, rock'n'roll ain't noise pollution mi se pare ca e urmatoarea melodie de pe album :D

 

va intelegeti voi, szekely si guitarbite, cine canta urmatorul riff?

Link to comment
Share on other sites

Guest szekely

ei bine ... asta este ... aici aveti ... calitate proasta ca de obicei :)... si nu am mai adus ampu ... ca dupa aia trebuia sa il urc inapoi si e mare lenea :) .... melodia este cantata pana la vers ...

record_i3u3.mp3

Link to comment
Share on other sites

ei bine ... asta este ... aici aveti ... calitate proasta ca de obicei :)... si nu am mai adus ampu ... ca dupa aia trebuia sa il urc inapoi si e mare lenea :D .... melodia este cantata pana la vers ...

 

Wake up! Grab a brush and put a little makeup! :)

 

edit: sau nu e chop suey :) ca scrie ca citesti topicul, dar vad ca nu raspunzi..

Totusi, asta e raspuns final: SOAD.

Edited by Vladimir Oltean
Link to comment
Share on other sites

Aquafresh? :)

 

Intre timp m-am prins al cui e rifful, dar nu le fac reclama, pentru ca sint o trupa pe care as pune-o la sectiunea "trupe care ma scot din sarite", cu boldface :):)

 

 

Si anume vita de vie sau luna amara? Pe youtube numai astea am gasit in legatura cu Despot...restul era cv rap.

Melodia e Luna Amara-Luni de Fiere

Edited by balu
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.