www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Nationala De Rock


Guest NationaladeRock
 Share

Recommended Posts

Guest Morgan

hai sa fim seriosi, n-ar fi fost deloc greu sa gasiti un proc bun de imprumut dar ma indoiesc ca ati incercat macar. Motivul pentru care ati ales janghina aia ramane un mister dar este o defavorizare clara si repet ce am zis mai sus, voi nu cautati un chitarist bun, cautati un robotel care sa cante ce i se spune. A ramas cover band-ul fara chitarist sau care-i faza?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 165
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Daca crezi ca publicul vine sa vada pe scena forfota cu montat 16 procesoare, 16 alimentatoare + 16 cabluri pe scena in seara spectacolului, te inseli. Gandeste-te logic cat timp se pierde cu aceste schimbari si ai sa-mi dai dreptate. Unde mai pui ca unii vin si cu trupa. Ce-ar fi sa-si aduca toti tobosarii cinelele si premierul( asa cum dealtfel se obisnuieste ) si sa stam sa vedem schimbari de scule in loc de muzica, sau crezi ca cei din juriu au timp sa stea o zi intreaga sa vada miscari de trupe pe scena?

Daca tot ai afirmat ca efectul Zoom 606 e jale, ce-ar fi sa-ti aduci tu procesorul minunat si bestial si sa ajuti un pic Nationala, sa-l pui la dispozitia concurentilor asa cum dealtfel ai facut cu sugestia de mai sus.

Hai sa fim seriosi, cine stie chitara intra direct in amplificator si CANTA. Am auzit azi un pusti de 16 ani care "manca" chitara. Unde mai pui ca era o chitara Behringer( cea mai ieftina ).

Cand ma refer la sunet ma refer defapt la sunetul din mana chitaristului si mai putin la efect. Juriul va sesiza si mai clar acest aspect daca toti interpreteaza pe aceeasi scula. Diferenta va fi clara.

In ceea ce priveste afirmatia despre elevii mei, consider ca este gratuita si spusa in necunostinta de cauza atat timp cat exista un juriu independent si format din oameni incoruptibili.

Cred ca ti-am acordat prea mult timp.

 

 

 

moama..ce ton; eu am vorbit chiar foarte frumos in commentul meu. faza cu procesorul.e foarte simplu, mai simplu decat sa stea fiecare cateva minute sa-si faca un ton. fiecare urca pe scena cu procesorul in mana, doar baga cablul in procesor, procesorul in priza si asta a fost treaba. parerea mea, sa vina lumea sa vada ceva frumos, nu un scartait de zoom606. sunetul din mana chitaristului e dat de acuratete, claritate, cat de curat canta....astea cred ca sunt criterii separate fata de soundul unui chitarist.cam atat.sorry daca am deranjat, nu a fost intentia mea;doar m-am gandit ca ar putea fi imbunatatita situatia. si cu acordajul inca nu m-am lamurit. asa ca mai intreb odata ce se urmareste prin acordajul chitaristului. daca chitara este acordata? nu intreb sa supar pe nimeni, doar ma intreb si intreb.

Link to comment
Share on other sites

Ideea lui slash nu este rea insa e nevoie de un sunetist care trebuie sa se adapteze la fiecare de concurent. Fiecare vine cu tonul facut de acasa si intr-un fel suna la sala de repetitii sau in dormitor si altfel e pe o scena mare cu amplificare pe fata. Fara o proba initiala risti sa suni mai prost cu scule "de top" decat cu zoomul ala.

16 concurenti e deja un numar mare si e nevoie de timp suplimentar pentru probe si alte manevre.

Asta e ipoteza mea bazata pe o experienta anterioara:D

Sa imi zica dl Adriani daca l-am ghicit.

Link to comment
Share on other sites

Guest Adriani
Ideea lui slash nu este rea insa e nevoie de un sunetist care trebuie sa se adapteze la fiecare de concurent. Fiecare vine cu tonul facut de acasa si intr-un fel suna la sala de repetitii sau in dormitor si altfel e pe o scena mare cu amplificare pe fata. Fara o proba initiala risti sa suni mai prost cu scule "de top" decat cu zoomul ala.

16 concurenti e deja un numar mare si e nevoie de timp suplimentar pentru probe si alte manevre.

Asta e ipoteza mea bazata pe o experienta anterioara:D

Sa imi zica dl Adriani daca l-am ghicit.

Ai ghicit. La fel s-a intamplat la festivalul Fun Rock de la Sala Palatului din 1990(au fost nume mari in festival: Cargo, Survolaj, Amala, etc. dar si trupe debutante cum a fost si trupa mea) cand a durat festivalul 10 - 12 ore din cauza schimbarilor de scule. Daca nu ma crezi intreaba-l pe Doru Ionescu. Era in juriu.

 

P.S. Acest concurs este de chitara deci prin urmare astept pareri avizate si sugestii de la CHITARISTI, adica indivizi care canta cu chitara pe scena si nu in dormitor sau in rest room. Cei care abia isi formeaza trupe ii sfatuiesc sa studieze mai mult si sa-si dea cu parerea pe alte forumuri.

Nu stiu de ce dar este a nu stiu cata oara cand am impresia ca am gresit forumul. Chiar nu mai sunt CHITARISTI pe aici?

Link to comment
Share on other sites

Guest eueueu
Ai ghicit. La fel s-a intamplat la festivalul Fun Rock de la Sala Palatului din 1990(au fost nume mari in festival: Cargo, Survolaj, Amala, etc. dar si trupe debutante cum a fost si trupa mea) cand a durat festivalul 10 - 12 ore din cauza schimbarilor de scule. Daca nu ma crezi intreaba-l pe Doru Ionescu. Era in juriu.

 

P.S. Acest concurs este de chitara deci prin urmare astept pareri avizate si sugestii de la CHITARISTI, adica indivizi care canta cu chitara pe scena si nu in dormitor sau in rest room. Cei care abia isi formeaza trupe ii sfatuiesc sa studieze mai mult si sa-si dea cu parerea pe alte forumuri.

Nu stiu de ce dar este a nu stiu cata oara cand am impresia ca am gresit forumul. Chiar nu mai sunt CHITARISTI pe aici?

 

 

holla chitaristii.am vazut ultima polemica. sunt un fost elev al lui adi, ce-i drept mai de demult.nici nu am stat prea mult, ca pasiunea mea principala a devenit sunetul in sine, nu doar sunetul chitarei (adik studioul de inregistrari, niste cantari live...). sunt dispus sa pun la bataie pentru evenimentul de la preoteasa un boss GT6. banuiesc ca sunt multi chitaristi care cunosc cat de cat procesorul. cum toata lumea stie, suna oki, si probabil ca mai toti chitaristii gasesc cate unul pe la un prieten sa-si faca un ton, si la fata locului din cateva rasuciri o sa poata avea fiecare un ton ok. ce ziceti oameni buni, ne bagam? :) o sa vin si eu la eveniment sper.o zi buna tuturor. mai intru sa vad raspunsul, sa apuc si eu sa sterg de praf procesorul pana pe 25.eventual pot sa vin si mai devreme pentru setarile necesare.

Link to comment
Share on other sites

Ai ghicit. La fel s-a intamplat la festivalul Fun Rock de la Sala Palatului din 1990(au fost nume mari in festival: Cargo, Survolaj, Amala, etc. dar si trupe debutante cum a fost si trupa mea) cand a durat festivalul 10 - 12 ore din cauza schimbarilor de scule. Daca nu ma crezi intreaba-l pe Doru Ionescu. Era in juriu.

 

P.S. Acest concurs este de chitara deci prin urmare astept pareri avizate si sugestii de la CHITARISTI, adica indivizi care canta cu chitara pe scena si nu in dormitor sau in rest room. Cei care abia isi formeaza trupe ii sfatuiesc sa studieze mai mult si sa-si dea cu parerea pe alte forumuri.

Nu stiu de ce dar este a nu stiu cata oara cand am impresia ca am gresit forumul. Chiar nu mai sunt CHITARISTI pe aici?

 

Eu am o alta propunere pentru dvs . Ati spus intr-un post mai sus ca cine stie sa cante intra cu chitara in amp si canta . CEA MAI MARE DREPTATE . Cel mai simplu e sa puneti la dispozitie un amp bun versatil ( MARSHALL JCM ,DSL 100 , TSL , PEAVET CLASSIC 50 , etc ) si puneti la dispozitia concurentului si un booster . Si gata . Nu mai carcoteste nimeni iar care o face se face de cacao. Daca nu poti sa canti asa inseamna ca nu poti sa canti .

Link to comment
Share on other sites

Eu am o alta propunere pentru dvs . Ati spus intr-un post mai sus ca cine stie sa cante intra cu chitara in amp si canta . CEA MAI MARE DREPTATE . Cel mai simplu e sa puneti la dispozitie un amp bun versatil ( MARSHALL JCM ,DSL 100 , TSL , PEAVET CLASSIC 50 , etc ) si puneti la dispozitia concurentului si un booster . Si gata . Nu mai carcoteste nimeni iar care o face se face de cacao. Daca nu poti sa canti asa inseamna ca nu poti sa canti .

Rezon. :)

Link to comment
Share on other sites

Eu am o alta propunere pentru dvs . Ati spus intr-un post mai sus ca cine stie sa cante intra cu chitara in amp si canta . CEA MAI MARE DREPTATE . Cel mai simplu e sa puneti la dispozitie un amp bun versatil ( MARSHALL JCM ,DSL 100 , TSL , PEAVET CLASSIC 50 , etc ) si puneti la dispozitia concurentului si un booster . Si gata . Nu mai carcoteste nimeni iar care o face se face de cacao. Daca nu poti sa canti asa inseamna ca nu poti sa canti .

 

 

well..atunci chitaristii ar fi chiar foarte limitati.traim totusi in secolul 21. iti trebuie totusi o pedala de volum si una de wah-wah cel putin. dar e adevarat...cine stie sa cante se descurca cu chitara direct pe un amp.doar ca pt o piesa sa zicem steve vai...ti-ar mai trebui si altele pe langa.

Link to comment
Share on other sites

domnule Manolovici, pana in momentul asta am avut o parere foarte buna despre dumneavoastra. Ca si chitarist nu mi-am schimbat'o, ca si om ati scazut foarte mult in ochii mei. Aceste raspunsuri nu si le-ar permite un tip cu bun simt, indiferent ca se numeste Satriani, Hendrix sau Malmsteen.

 

Aceasta comunitate nu este doar a chitaristilor afirmati, ci a chitaristilor punct, de toate varstele, pregatiti mai mult sau mai putin, cunoscuti sau nu, amatori sau profesionisti. Daca nu se ridica la nivelul cerintelor dumneavoastra fiti un gentleman si renuntati la comunitate fara jigniri si fitze de mare vedeta.

 

Imi pare rau ca a trebuit sa va spun asta, insa de la un anunt privind un concurs interesant s-a ajuns la jigniri pe fata si o atitudine incalificabila.

Link to comment
Share on other sites

well..atunci chitaristii ar fi chiar foarte limitati.traim totusi in secolul 21. iti trebuie totusi o pedala de volum si una de wah-wah cel putin. dar e adevarat...cine stie sa cante se descurca cu chitara direct pe un amp.doar ca pt o piesa sa zicem steve vai...ti-ar mai trebui si altele pe langa.

 

K'm Pee Do Wee a fost inregistrata cu chitara direct in amp.

Link to comment
Share on other sites

Guest arosulescu

si eu sunt de parere ca daca ai ceva de spus ... spui pe orice chitara pe orice procesor si pe orice amp. Nu stiu altii cum ar face dar eu as avea curaj sa ma prezeint la un concurs de acest gen cu o singura coarda la chitara ( daca nu as avea de ales .. evident ).

 

Acum ce sa zic eu stiu un chitarist din oradea de care nu a auzit nimeni si nu a cantat pe nici o scena ... nu stiu daca se poate pune cineva cu el ( teorie ,practica ...orice... canta jazz dar nu conteaza) ... cine sunt chitaristii adevarati? nu stiu daca scena/ activitatea, este masura unui instrumentist. Si eu inclin sa cred ca da , ai ceva de spus, intri pe scena altfel esti un ilustru necunoscut si totusi ...

Edited by arosulescu
Link to comment
Share on other sites

Am urmarit si eu "razboiul" din acest topic si astazi reusesc sa trag o concluzie. Orice ar fi facut Manolovici si oricum ar fi organizat preselectia, concursul si spectacolul, tot s-ar fi gasit destui care sa se arate nemultumiti. Nu ca ar fi ceva rau in a-ti exprima parerile negative despre un anumit subiect, oricare ar fi acesta, dar aceasta exprimare ar trebui facuta cu mai multa atentie. Am vazut deasemenea in acest topic, nemultumiri exprimate civilizat , care au primit raspunsuri in aceeasi nota. Deci se poate si asa. Dar nu mai e la fel de incitant

Pana acum s-a facut caz de dificultatea probelor de la preselectie. Acum ca preselectia s-a incheiat si s-a dovedit ca nu a fost dracul asa de negru cum se credea, s-au gasit alte motive de nemultumire...ca de ce zoom...ca de ce nu altceva...si asa mai departe. Mai este o saptamana pana la concurs si astept cu interes sa vad ce motive de nemultumire vor mai aparea.

Dupa parerea mea singura greaseala a lui Adi Manolovici, este ca a raspuns atacurilor lansate de catre unii dintre cei care au postat in acest topic, dandu-le apa la moara. Poate trebuia sa o faca mai diplomatic, sau sa nu o faca deloc, dar nu-i poti cere unui om care este atacat , sa intoarca invariabil si celalalt obraz. Suntem crestini, dar nici chiar asa.

Felicitari si multa bafta tuturor concurentilor!

Edited by gogi.rust
Link to comment
Share on other sites

Guest Morgan

domnule manolovici... mai devreme l-ati invocat pe hendrix ca fiind unul din cei mai mari chitaristi, si folosea tremolo. Ma intreb daca muzica lui ar fi sunat la fel fara acel crybaby. Intr-adevar cine poate sa cante poate sa cante si direct in amp, dar e pacat sa nu foloseasca la maxim optiunile date de tehnologia moderna. Daca sa o luam asa, si chitara electrica e de fapt tot un moft si mai bine cantam pe acustica, nu?

Un fost elev de-al dumneavoastra s-a oferit sa va imprumute un procesor mai mult decat decent pentru concurs, dati-mi un motiv bun pentru care nu l-ati accepta si incheiem discutia. Aveam ceva mai multe pretentii de la un om in toata firea, dar aparent n-am de ce.

Edited by Morgan
Link to comment
Share on other sites

Un fost elev de-al dumneavoastra s-a oferit sa va imprumute un procesor mai mult decat decent pentru concurs, dati-mi un motiv bun pentru care nu l-ati accepta si incheiem discutia. Aveam ceva mai multe pretentii de la un om in toata firea, dar aparent n-am de ce.

Îți dau eu unul: e foarte posibil ca nu toți concurenții sã fie familiarizați cu GT6 (ca ºi cu Zoom-ul, de altfel).

Dar existã ºi soluția, cam incomodã totuºi: concurenților sã li se puna la dispoziție procesorul înainte de concurs, pentru a-ºi face tonurile dorite. În felul acesta, la concursul propriu-zis chitaristul doar iºi va înfige cablul în procesor ºi îºi va selecta patch-ul personalizat.

Link to comment
Share on other sites

domnule manolovici... mai devreme l-ati invocat pe hendrix ca fiind unul din cei mai mari chitaristi, si folosea tremolo. Ma intreb daca muzica lui ar fi sunat la fel fara acel crybaby. Intr-adevar cine poate sa cante poate sa cante si direct in amp, dar e pacat sa nu foloseasca la maxim optiunile date de tehnologia moderna. Daca sa o luam asa, si chitara electrica e de fapt tot un moft si mai bine cantam pe acustica, nu?

Un fost elev de-al dumneavoastra s-a oferit sa va imprumute un procesor mai mult decat decent pentru concurs, dati-mi un motiv bun pentru care nu l-ati accepta si incheiem discutia. Aveam ceva mai multe pretentii de la un om in toata firea, dar aparent n-am de ce.

 

 

Poate ca "ma aflu in treaba" aiurea dar nu ma pot abtine.

 

Raspuns:

Poate pentru ca Adi a cantat foarte mult timp (in conditii profi - adica "pe bani") pe ZooM606 si a ajuns la concluzia ca este foarte versatil (adica butonezi instant orice modificare) si adecvat acestei manifestari.

 

Este stiut ca un procesor mare este cu atat mai greu de utilizat (daca nu ai facut practica 1 saptamana sau doua) si ca are sunetele de fabrica mai mult decat proaste (pentru ca sunt demo-uri).

 

Pe de alta parte este concursul lui si il organizeaza cum crede de cuviinta. (Dar asta nu scuza inflamarile gratuite la adresa forumului).

 

Bafta! calificatilor, si nu uitati sa ni-i prezentati si noua provincialii...

Link to comment
Share on other sites

Subscriu celor scrise de catre George, pe de alta parte... "eueueu" a facut un lucru tare frumos, sincer, eu nu as fi putut face asta, si nu ca-s al draq, dar tin la sculele mele (cei care ma stiu mai bine, stiu si cat sunt de paranoic), revenind... un gest mai frumos nici ca se putea gasi... atentie insa ca GT-ul nu-i un procesor kiar usor (nu la greutate ma refer) si nici nu sunt kiar atat de multi care sa-l fi atins, nu zic ca nu ar fi suficienti, insa nu kiar toti il stiu. Si mai este o treaba aici... cei cere stiu sa-si faca un ton pt scena si mai ales pe scena, sunt putini, iar probabil pt ce se va cere a se canta, mai mult de un clean decent (pe care zoom-ul il scoate f bine) si un oarece distors, nu cred ca va fi nevoie, iar organizatorii probabil ii vor ajuta pe copii in acest punct... Alternativa "fiecare cu scula lui" credeti-ma pe cuvant ca este musai sa pice, eu am patit-o pe o scena cu 2 trupe doar unde sunetistul a incurcat borcanele cu setari (George isi aduce aminte de anul trecut la Costinesti), ganditi-va la 16 cam ce ar fi... la urma urmei nu este bugetul unui concert Dream Theater, ca atare nu sunt nici armate de oameni in spatele mixerelor (ar fi kiar comic sa vezi asa ceva la un asa nivel, dar si placut totodata). Treaba cu kitara direct in amp, nu stiu cat e de adevarata, de multe ori overdrive-ul de amp (daca nu-i unul versatil cum spunea Alex_Strat69), mai mult te incurca decat te descurca, eu nu as putea sa cant cu kitara direct in amp decat clean - acum depinde si de amp, fireste - (kiar si partile de solistica, dar tot clean), asta e, (ce ti-e si cu shrederii astia obositori :)). In incheiere... tare mi-e mie ca dupa concursul asta, multi harfisti cu aere de vedeta pe forum si mana rupta pe scena (se stiu ei) se vor lasa de cantat... asa ca, pt sheptari: Sper din toata inima sa va vad plangand prin sala :) !

 

Al vostru Ionut Ciolan

Edited by LORD-C
Link to comment
Share on other sites

Orice ar fi facut Manolovici si oricum ar fi organizat preselectia, concursul si spectacolul, tot s-ar fi gasit destui care sa se arate nemultumiti.

Este absolut normal sã nu mulțumeºti pe toata lumea, mai ales cã este prima ediție a acestui concurs. Cu tot respectul pentru dânsul, domnul Manolovici ar trebui sa fie mai deschis la critici ºi sugestii, chiar dacã acestea pot veni de la oameni care nu cântã pe scenã, astfel încât la urmãtoarea ediție sã existe cât mai puține nemulțumiri. E o problemã de atitudine pe care am mai întâlnit-o pe RGC ºi care nu a avut urmãri prea fericite.

Baftã Comãnel, Andrei Sora ºi Malmsteen (scuze, dar doar pe ei i-am recunoscut dupã nume ºi fotografii ca ºi membri RGC)!

Link to comment
Share on other sites

Guest Morgan

ideea era ca procesorul e pentru oamenii care au nevoie de el pentru un sunet propriu, si daca au nevoie de procesor pentru sunet propriu se descurca si pe un procesor mai mare. De la un zoom 606 in schimb nu poti obtine mare lucru oricat te-ai chinui. Poate daca nu era cu pedala de expresie din plastic puteai obtine ceva de la el, dar ma indoiesc ca domnul manolovici a folosit vreodata wah-ul de la 606.

Link to comment
Share on other sites

uf.. greu ... nu zic nu la zoom 606, dar as prefera sculele mele.. :) fie ele asa cum sunt...

 

iar problema asta poate fi solutionata foarte usor, corectiile de mixer pe zero, toate corectiile din procesorul fiecaruia (sau lant de pedale.. sau whatever)...salvate la probele de sunet...

 

astfel, cand omul se urca pe scena, cu cele doua tonuri, face doua corectii zice rapid,, mai baga bass. mai scaote bass..

 

si in plus, nu va suparati, dar eu imi instalez procesorul, cu foot switch, chitara, volum.. alea alea in 2 minute.. MAXIM, timp in care se poate vorbi despre urmatorul concurent,... adica cel care sta si-si pune scula...

 

si sa fim seriosi... dupa ce ai terminat de cantat, dai cihtara jos si scoti alimentatorul cablu de la mixer si ai fugit... asta dureaza maxim 30 de secunde... vorba aia.. tonu ca tonu, da nici chiar asa (dar daca e sa fie un singur efect, sa fie bun.. sa sune bine, nu ca distorsul de la preselectie...)

 

ah si in plus... fie el bine organizat sau nu, in loc sa stati si sa bla bla bla degeaba, mai bine salutati initiativa...

 

latest news : "Concurentii vor avea la dispozitie acelasi efect de chitara si statie, iar in interval de maxim 10 minute, pe instrumentul propriu( chitara electrica) vor putea face proba abilitatilor lor . ".. perfect..

 

imi cant piesa de clean, pe zoom, si celelalte 2 piese (una de 4 si alta de 5) le cant pe sculele mele.. merge asa?

 

ah.. gresit... fiecare canta pe aceeasi chitara, si pe acelasi efect... hmz...

Link to comment
Share on other sites

Guest eueueu
post-4656-1177252990_thumb.jpg

Comunicat de presa

 

Adi Manolovici Production si Bergenbier prezinta:

"Nationala de Rock" - primul concurs de chitara rock cu premii, vineri 25 mai 2007 Sala Preoteasa. Informatii, regulament, inscrieri si detalii la www.nationaladerock.ro.

Daca doriti sa sprijiniti acest concurs, va rugam informati publicul Dvs. privind regulamentul si forma de inscriere de pe www.nationaladerock.ro.

Prin aceasta va aduceti aportul la promovarea, salvarea si continuitatea fenomenului ROCK in Romania.

Va multumim anticipat pentru ajutorul Dvs,

 

"Nationala de Rock" Team

Contact:

Adi Manolovici

www.manolovici.ro

tel: 0722.62.33.32.

adi.manolovici@yahoo.com

nationaladerock@yahoo.com

 

P.S. Premiile sunt oferite de firmele Guitar Shop, Elit Music si Teocta.

 

 

da, intr-adevar,bossul gt6 nu este un procesor usor, nu e nici prea greu insa. Doar ca se mai poate gasi pe la un prieten sa te uiti un pic pe el. sau si mai bine, vin cu procesorul cu 2 ore inainte, si-si fac baietii ton. oricum, o sa vin cu tonuri deja facute misto. am ceva asemanator satriani, steve vai, petrucci, facem eventual si un malmsteen, un clean misto, si raspunsul fiecarei chitari la sunet se poate regla din egalizatorul mixerului foarte usor.

 

daca e nevoie de procesor il aduc, daca nu, mai bine ma abtin, n-am chef de polemici pe grup. daca pot sa ajut, cu cea mai mare placere

Link to comment
Share on other sites

ce tacere s-a lasat. pana la urma pe ce o sa cante lumea la concurs?ma gandeam la chestia cu trupele de la diferite festivaluri si ca era prea mult timp pana se schimbau sculele. dar probabil acolo se schimbau si cinelele, si toate setarile. aici doar vine omu si scoate un cablu din procesorul anterior si il baga in procesorul lui. nici 30 de secunde nu ia toata treaba. daca nu, oricum, ar fi mai bine si cu bossul ala. oricum, am vazut ca s-au luat punctaje mari la preselectie, inseamna ca o sa auzim piese misto de la concurenti.

Link to comment
Share on other sites

Guest NationaladeRock

Comunicat de presa.

 

Miercuri,16 mai 2007 a avut loc la Casa de Cultura a Studentilor din Bucuresti, preselectia concursului "Nationala de Rock" , adresat chitaristilor cu varsta cuprinsa intre 16 si 22 de ani. Toti cei care sau prezentat ( 16 concurenti ) au trecut de preselectia-test care a constat in verificarea concurentilor pe criterii de teorie, tehnica si improvizatie.

 

Mai multe detalii si poze despre cei selectati veti gasi pe www.nationaladerock.ro

 

Competitia finala care va fi jurizata de nume mari, personalitati din domeniul rock cum ar fi: Petre Magdin, Florin-Silviu Ursulescu, Doru Ionescu, Lucian Moga, Laurentiu Cazan, Mircea Vintila, George Baicea si Adi Manolovici va avea loc pe 25 mai 2007, in intervalul orar 14.00.-22.00. in aceeasi locatie si va consta intr-un test de interpretare(solo sau cu trupa proprie).

 

Evenimentul se va incheia cu un recital extraordinar Adi Manolovici Syndikate si cu Gala de decernare a premiilor oferite cu generozitate de firmele de aparatura si instrumente muzicale: Pro Guitar, Elit Music si Teocta.

 

Sponsor principal al acestui eveniment este Bergenbier , iar partenerii media sunt: B 24 Fun, Tvr, Zile si nopti, Maximum Rock, Ziua, Ccs.

 

Daca doriti sa sprijiniti aceasta initiativa va rugam sa o faceti cunoscuta publicului si prietenilor Dvs.

 

Prin aceasta contribuiti la promovarea si continuitatea fenomenului Rock din Romania.

 

Va multumim,

 

"Nationala de Rock Team"

 

www.nationaladerock.ro

Ptr. sugestii folositi adresa: nationaladerock@yahoo.com

 

 

Link to comment
Share on other sites

Guest arosulescu

am vazut pozele cu participantii ... misto .. sincer ... BRAVO tuturor ... e imposibil sa nu apara si probleme cand organizezi asa ceva dar nu asta e important

 

eu sustin orice activitate de acest gen, indiferent !

Link to comment
Share on other sites

Guest Andrei Sora

"Concurentii vor avea la dispozitie acelasi efect de chitara si statie, iar in interval de maxim 10 minute, pe instrumentul propriu ( chitara electrica) vor putea face proba abilitatilor lor."

 

Daca piesele depasesc 10 minute trebuie sa renunt la una?

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.