www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Grosmann


Razvan S.
 Share

Recommended Posts

Da deci scopu acestui thread ( fara sa iau warn ), este acela sa sa arat ce mult se indoiesc multi de domnul Cristian Grosu, care este de altfel un om foarte reliable! Tin sa va zic, ca in afara de dozele de pe chitara mea luate d la MC Music, toate piesele le am aduse de la Grosmann in matter of days.

Puteti sa imi explicati si mie de ce e asta posibil? Si de ce marile magazine laudate nu pot aduce piese sau au furnizori neseriosi, si toti se leaga de domnul Grosu ... am comandat mult timp la magazin un tremolo,nu ,,aveau" bene...Grosu l-a luat de la stand din Germania, cand a venit il si aveam acasa...ce e drept nu am testat niciuna dintre lucrurile facute de el, deci nu ma bag la acel capitol; dar la furnizarea de piese mai custom sau nu, indeplineste bine tot, asa ca daca mai exista cineva nemultumit de serviciile ,,marilor magazine" apelati la Grosu si rezolvati problema repede.

HAI akum sariti, ofensati-va :) ca numa asta vad p threads. Cheerz p cat se poate :)

Link to comment
Share on other sites

mai nu e nici un scop(era spus doar asa)....eu atat vreau sa stiu de ce unii sunt asa luati ca sunt nu stiu cum, si altii care sunt laudati ma dezamagesc total...aia e, sunt doar curios ce parere aveti voi de suppliers, nu de partile constructive

 

 

Ar fi frumos cei care ii tot vad ca se plang sa scrie aici care e motivul exact pt care nu sunt multumiti de serviciile acestor oameni, kre ca s-a mai discutat dar asa random si off-topic; eh aici se poate on topic ca despre asta este vorba! Deci go ahead...

Edited by skarbu
Link to comment
Share on other sites

Guest Blackout

Unii sunt multumiti de serviciile oferite de Grosmann, in vreme ce altii-s nemultumiti. Asa cum a spus si Skarbu, nemultumiri sunt si fata de alti provideri de pe piata de la noi, dar, din ceea ce am vazut pe aici nu se fac discutii decat pe marginea prestatiilor d-lui Grosu...Probabil ca omu' nu e prea simpatizat pe acest site...

@ Bassmann : nu cred ca are vreo relevanta daca o...anumita persoana citeste acest topic sau nu.oricum, din cate vad, topicul este deschis chiar azi!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Guest Morgan

Eu sunt nemultumit de manopera la chitarile lui. Sunt de acord ca atunci cand vrei sa iti iei componente pe care nu le gasesti in alta parte apelezi la el. Alta chestie care nu imi place la el e felul in care isi face propaganda pe forum. Daca minte in legatura cu identitatea lui cine stie in legatura cu ce altceva ar mai putea sa minta. Nu cred ca e atat de greu sa poarte o discutie civilizata cu administratorii si sa isi recapete contul, dar probabil e prea incapatanat sa faca asta si prefera sa apeleze la clone.

Link to comment
Share on other sites

e na, ca-mi bag coada si aici... ba cu mine cristi a fost ok... cand ceva nu a mers bine ne-am injurat, am discutat, si s-a rezolvat... io cred ca este vb de modul in care discuti cu ce-l ce ofera anumite servicii pentru care tu ca si client platesti... si apoi s-o mai zic si p'aia buna... io oricum voi canta doar pe ibanez, dar asta nu inseamna ca trebe sa-mi pun cortu' in fatza la Mc-Music... sa-mi fi adus mie Mc-Music-u' lac acrilic cand mi s-a p***it kitara pe headstock si atunci poate ca aveam de ales... insa pe langa faptul ca dl cristi a adus substantza cu pricina, pot spune ca sunt si super-multumit de manopera, iar ca pret, sa spunem ca am renuntat la o bauta intr-o seara... am sa fac o paralela a acestui topic cu cel de la Open-Stage legat de Bucov... si am sa va intreb pe voi... oare lucrurile astea care noua ni se par iesite din comun (vezi pseudo luptele intre diferiti furnizori, fie ei de servicii ori doar produse) nu sunt decand lumea? oare nu noi suntem cei care le alimentam cu astfel de discutii inutile?

 

In final spun: Cristi sar'na pt cat mai ajutat pana acum si la mai multi clienti, caci cel putin fatza de mine, ti-ai facut treaba admirabil!

 

Hai, sa vina ban-u':P (sub orice forma vine el... ca tot ban e... :))

Link to comment
Share on other sites

Vis a vis de acest lucru... cum am mai spus-o in cateva randuri D-nu Cristi si fata de mine a fost mai mult decat ok... i-am dus o lopata de Stagg cu care am avut probleme... mi-a zis 2 zile in 2 zie era gata cu un setup mai mult decat decent .. m-a ajutat atunci cand aveam nevoie... tot ce am luat de la el de la pene la corzi si povoti de Floyd au fost de calitate si eu Multam inca odata domnu cristi.

Si vorba lu' Ion aici de fatza ... sa se lase cu banu'... oricum cam mult *** discutat pe aceasta tema ... si de multe ori neadevarat.... si eu pot sa imi fac griful prastie si apoi sa zic da am fost la grosu si este un jeg... sa avem pardon totusi si sa mentinem o limita a decentei in afirmatii... si inca o chestie ... sa ne mai uitam si la preturi ...

Link to comment
Share on other sites

Guest anghelescu
Mai astept pareri. M-ar interesa headul.

are un amic varianta combo..si pot sa zic ca pentru cat costa suna f bine. canalu de clean..daca il dai mai tare de jumate..suna f crunchy... .iar canalu de drive are mai mult drive ca sa zic asa.:)

Link to comment
Share on other sites

In final spun: Cristi sar'na pt cat mai ajutat pana acum si la mai multi clienti, caci cel putin fatza de mine, ti-ai facut treaba admirabil!

+1

Si eu am avut o mica problema cu "manopera", dar in loc sa ma vaiet pe forum, am rezolvat face-to-face ("cateva injuraturi ":))

 

App, a probat cineva ampurile pe lampi Mindech de la Grosmann?

 

Eu am incercat varianta head. Suna O.K. pentru un amp cu lampi si incredibil de bine pentru un amp de 10 mils. Si camalu' clean, forjat cu o pedala "smechera" urla bine de tot :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 months later...

Am luat si eu o chitara de la el, am fost, am testat...suna foarte bine, actiunea cam mare dar am zis ca asta se rezolva acasa usor ( bridge fix)...cand am ajuns acasa mi-am dat seama de ce era asa mare actiunea...fret buzz, atat de rau incat nu iesea nici un sunet in anumite pozitii si nu lasasem corzile prea jos. In fine, am vb cu omul si l-am rugat sa ma scape de buzz...am facut drum special pt asta pana in Bucale (sunt din Pitesti) sa vb personal cu el si am vorbit cat se poate de civilizat. Mi-a zis ca se rezolva si ca in 5 zile imi trimite chitara...am asteptat aproape o luna pana mi-a trimis chitara inapoi si nici nu cred ca s-a uitat la ea...i-a pus alte corzi pe care le platisem cand am dus chitara si gata...nu i-a facut nimic...nici macar nu a pus corzile pe care le-am vrut...la Recenzii am cam laudat chitara ca deh, in perioada aia era la "rearanjat" si nu-mi imaginam ca nu ii face nimic...se pare ca am avut o surpriza...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest Ender_Eugen

am fost la grosu cu un prieten si al lui stagg, avea potentiometrele bulite, si trebuia o cheita noua... 2 ore mai tarziu trageam o piesa in studio... pret? 50 ron....

 

nu il ridic in slavi pt ca pe mine nu m-a ajutat deloc insa a fost foarte ok. mi-a si zic ca poate sa imi aduca un calus zeta cu doze pe fiecare coarda... mc music a zis ca nu se complica la un calus... ca ar trebui sa iau vreo 5 (1 calus=300 euro). si imi pune pe stagg si doza midi la un pret de *** daca vin cu doza mea (mana de lucru)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.