www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Shamana Guitars Romania


Guest
 Share

Recommended Posts

Văzusem una la vânzare pe forum: https://forums.rgc.ro/topic/115116-chitara-custom-shamana/ însă discuția a degenerat.

Pe Facebook sunt mai multe modele, au chiar și un bas (tip Rick): https://www.facebook.com/shamana.guitars.ro/ :D

 

 

post-4195-0-66653000-1480233976_thumb.jpg    post-4195-0-53229100-1480233993_thumb.jpg  post-4195-0-29096000-1480234001_thumb.jpg

 

post-4195-0-10779200-1480234010_thumb.jpg  post-4195-0-91490900-1480234015_thumb.jpg  post-4195-0-42076900-1480234022_thumb.jpg  post-4195-0-89077000-1480234036_thumb.jpg

 

post-4195-0-28615300-1480234027_thumb.jpg  post-4195-0-37536800-1480234032_thumb.jpg  post-4195-0-86850300-1480234042_thumb.jpg

 

 

A testat cineva chitarele astea? Prețuri?

 

 

 

 

 

https://www.facebook.com/shamana.guitars.ro/

https://www.facebook.com/shamana.guitars.hk/

 

:respect:

Edited by Guest
Link to comment
Share on other sites

Serifule, daca-mi iau si io un Chibson d-ala, ajung faimos si bogat de-mi iau Lamborghini, sau ala vine bonus la achizitie? B0$$ B0$$

Also, observ ca toati solistii din trupele astea de hipster-rock poarta ochelari de soare inauntru si au atitudini de zici ca i-a invitat Arsinel la revelionul vedetelor. Care-i faza?

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Serifule, daca-mi iau si io un Chibson d-ala, ajung faimos si bogat de-mi iau Lamborghini, sau ala vine bonus la achizitie? B0$$ B0$$

Also, observ ca toati solistii din trupele astea de hipster-rock poarta ochelari de soare inauntru si au atitudini de zici ca i-a invitat Arsinel la revelionul vedetelor. Care-i faza?

Bahahahaa! Buna asta cu Arsinel! :))))))))

Ba fratele meu da cum ii solistul ala frate... Le da pe langa uneori..

Sunt mandru de bunica-mea ca il considera un artist desavarsit... 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Eu zic sa ii lasam in pace, baietii sunt de pe alta lume, o lume acordata doar la 432Hz, nu ai cum sa ii scoti de acolo. Merita incercate la un foc de tabara, ca materie prima. Intamplator mi-a cazut in mana primul lor prototip, este fix la nivelul unui Harley Benton ca si chitara, dar frumos vopsit.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Repet: sunt mii de firme pe net care fac fix acelaşi lucru. Prea mult succes nu pot avea, cât timp nu vin cu absolut nimic nou. Fleacuri pompoase.

 

Ai perfecta drepate, trebuie ceva inovator, ceva nou nu doar niste copii, cu headstock schimbat, si vopsele colorate si lucioase, mai bine zis "futuristice" doar ca sa dea bine la ochi, si calitatea la pamant... Sunt destule astemenea chitari.

Link to comment
Share on other sites

Na că m-ați făcut și pe mine curios să aflu ce constituie "echipa Shamana". Pe lângă clienți, în poze apar doar doi oameni:

Lutieri, designeri, muncitori necalificați, chestii, socoteli... canci. Ce concluzii se pot trage?

Link to comment
Share on other sites

Na că m-ați făcut și pe mine curios să aflu ce constituie "echipa Shamana". Pe lângă clienți, în poze apar doar doi oameni:

Lutieri, designeri, muncitori necalificați, chestii, socoteli... canci. Ce concluzii se pot trage?

O concluzie simpla... Doi oameni care nu au nici o legatura cu "chitara", poate Radu Hanu nici macar cu muzica, s-au hotarat sa faca o firma de chitari, cu aspect "cool" si "futuristic" pentru a prostii incepatorii sa le cumpere chitarile lor, doar ca arata bine. Asta e concluzia mea.

Link to comment
Share on other sites

Acum fiecare e liber să facă ce fel de afaceri vor și să-și vândă treburile cum consideră mai bine. Inclusiv cu abrambureli New Age dacă asta le place publicului lor.

Dar și consumatorii trebuie să se informeze. De exemplu de faptul că

  • Există producători mari care acoperă aceeași nișă. Pe mine mă lasă rece "tradiția" acestora, dar măcar au departamente de R&D și support și oameni care construiesc chitare de o viață, nu doar o linie de producție.
  • Există și producători mici la care poți face ce invenții custom vrei, și în cazul celor locali poți urmări proiectul îndeaproape. Ceea ce e important pentru invenții custom.
  • Dacă doresc neapărat respectivele modele, le pot lua direct din China mult mai ieftin. Cum de altfel s-a notat.
Edited by FiveseveN
Link to comment
Share on other sites

Ba fratele meu da cum ii solistul ala frate... Le da pe langa uneori..

Sunt mandru de bunica-mea ca il considera un artist desavarsit... 

 

Off topic :  :D Aceeasi problema o aveam si eu... in familie... oare numai eu auzeam falseurile alea? Nu ma intrebati cine din casa mea se uita la emisiunea respectiva... :P

 

Revenind la chitare - cineva incearca sa faca o chestie, numai ca nu mi se pare ca aduce nimic nou, adica ce construieste "Echipa Shamana" nu-i ceva original si n-au inventat ei roata. Au un finish sclipicios si atat.. bine orice chitara straluceste cand e noua. chiar si o Harley Benton...

Doze Epiphone? Am pe o chitara HH unul este Wilkinson (de pe o chitara marca Vintage) si unul Epi si asta din urma imi fluiera si face microfonie, pe cand Wlilkinsonu` n-are nici pe naiba... deci eu m-am lamurit si de dozele Epi.

Edited by alinu_tau
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.