www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Desene Animate Kvlt


Guest domnul Rig
 Share

Recommended Posts

dass ai cam pus punctul pe i, din alea se gasesc doar cateva episoade in original (japoneza), nesubtitrate

later edit: si vreo 2 in poloneza

 

Macar din alea in franceza cum au fost la noi...

 

Acum am vazut, sa stii ca le vreau si in poloneza

 

Macar atit :)

Edited by dass101
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 85
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Da' de Cartea Cartilor va mai aduceti aminte?? De Memo.. :) Tin minte ca la 19:30 ma postam in fata televizorului cu sufletu' la gura sa vad Furia Rosie Turbo, Testoasele Ninja, Voltron, Cpt. Planet etc. etc. Eram mare fan Shredder :)

Apropo, sa nu uitam de Proffessor Anne in Aventurierii Spatiului!! Pe Cartoon mai erau niste desene cu un rechin buclucas..nu mai tin minte cum se numeau dar erau haioase.

 

Off-topic - Stie careva de ce desenele mai noi cu Tom si Jerry arata ingrozitor fata de cele foarte foarte vechi?

Link to comment
Share on other sites

Guest Baumwolle
Da' de Cartea Cartilor va mai aduceti aminte?? De Memo.. :) Tin minte ca la 19:30 ma postam in fata televizorului cu sufletu' la gura sa vad Furia Rosie Turbo, Testoasele Ninja, Voltron, Cpt. Planet etc. etc. Eram mare fan Shredder :)

Apropo, sa nu uitam de Proffessor Anne in Aventurierii Spatiului!! Pe Cartoon mai erau niste desene cu un rechin buclucas..nu mai tin minte cum se numeau dar erau haioase.

 

Off-topic - Stie careva de ce desenele mai noi cu Tom si Jerry arata ingrozitor fata de cele foarte foarte vechi?

 

 

J-J-J-JJ-Jabberjaw! :)

Link to comment
Share on other sites

Jabberjaw! Exact. Cat despre Tom si Jerry citisem cate ceva pe Wikipedia insa nu m-am lamurit de ce au regresat si de ce au fost lasate sa regreseze. Cele regizate de Chuck Jones sunt cele mai nasoale atat ca poveste cat si ca desen in sine.

Revenind, am vazut niste desene demult de tot in care apareau niste masini super. Erau niste camioane americane care aveau niste super bull-bar'uri. Nu imi aduc aminte care era povestea dar erau foarte tari. Iar pe Cartoon mai era enervantul de Ritchie Ritch.

Link to comment
Share on other sites

Guest domnul Rig

Bai va rog nu ii mai trageti cu 2 Stupid Dogs si Tom & Jerry, fiindca astea sunt arhicunoscute. Dupa cum am scris in primu post, eu vreau sa vorbim despre cele obscure date pe la inceputul Cartoon Network; poate unii isi amintesc vag de un desen si vor sa afle cum se chema.

 

Cine isi aduce aminte de A Touch Of Blue In The Stars? Era cu niste copii care calatoresc prin timp. Dintre episoadele ce mi le amintesc: unul cu tabloul Night Watch al lui Remmie, unul cu melodia Au clair de la lune si unul mai "horror" cu piesa Sur le pont d'Avignon.

Link to comment
Share on other sites

M-am suparat rau cand au inceput sa dubleze astia de la CN... de atunci nu ma mai uit la TV :)

The Mask(am scos niste episoade prin comp :(, Scooby Doo...

Yogi, Huckleberry Hound, Catch the Pigeon si Wacky Races & restul de la Hanna-Barbera

Stiu ca Scooby-Doo era dupa 9 si implicit dupa ora de culcare (aveam vreo 5-6 anishori pe atunci :) )

Mai era un tip care se facea mic... si avea un caine cu o cusca pe cap... urat de se speriau toti cand o ridica

Hong Kong Phooey... si cainele ala robotic RoboMut oare?

Cel mai de rahat mi se parea ala cu trenuletzele... ceva cu Thomas...

 

Jetsons... uau era aproape sa ii uit

si clasicii Flintstones

vremuri bune :)

Edited by Thrall
Link to comment
Share on other sites

Guest domnul Rig
poate l-ai restrans tu prea mult din start. corset style.

Asta e subiectul care ma intereseaza - obscure cartoons. Pentru misc. cartoons, sa se faca un autre topique.

 

Ala care mergea pe cal cu sabia lui electronica si traia cu piticii nu era cumva Galtar ?

http://en.wikipedia.org/wiki/Galtar_and_the_Golden_Lance

S-a rezolvat, era BlackStar, ala cu juma' de sabie.

Link to comment
Share on other sites

Guest Chiperion
Francejii au scos o bijuterie pentru care mi-as vinde sufletul. Din nefericire, pe DVD a aparut doar un season parca din varianta in franceza. :)

 

Marea problema pe care o am eu este ca nu imi amintesc cum se numeau desenele alea. De exemplu, asta cu un tanar blond care se batea cu vreo 7 calugari urati, dintre care unu stiu ca avea asa o fata de reptila si puterea lui era "transmogrify!", ma obsedeaza de foaaaaarte mult timp.

 

Stai! Omer and the Starchild?

Link to comment
Share on other sites

Guest MrJackson
putea sa o aiba si pe mariah carey si sa ridice unshpe octave ca tot de rahat mi se parea :|... ce poate sa fie amuzant la niste machete de trenuri cu fete pe ele ?

 

Nu stii tu. La vremea aia as fi dat in cap pentru o macheta cu Thomas. Mi se parea atat de misto...

 

mai era cyril. cyril sneer.. The_Raccoons-Cyril_Sneer_smirking.jpg

 

Jules... tocmai te-ai reabilitat in ochii mei! :)

Link to comment
Share on other sites

si eu imi aduc aminte ca ma uitam la swat kats prin 95 sau asa ceva cand aveam 5 ani.de fapt de acolo cred ca vin si chestiile care imi plac si acum:zborul(si tot ce tine de aviatie) si muzica(acum realizez ce misto suna inceputut :) )

Link to comment
Share on other sites

si eu imi aduc aminte ca ma uitam la swat kats prin 95 sau asa ceva cand aveam 5 ani.de fapt de acolo cred ca vin si chestiile care imi plac si acum:zborul(si tot ce tine de aviatie) si muzica(acum realizez ce misto suna inceputut :) )

Swat Cats avea un intro foarte foarte reusit cu chitara electrica si tot tacamul :)

http://www.youtube.com/watch?v=YUcEElPqSfM

http://kishikat.com/zone/sfiles/wavs/misc.html#themesongs

Eu imi aduc aminte cu placere de Soriceii Muschetari. Cred ca sunt cele mai bune desene animate romanesti sau chiar daca nu sunt eu asa mi le amintesc :)

http://ro.wikipedia.org/wiki/%C5%9Eoriceii_mu%C5%9Fchetari

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.