www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Detectoare Metale.


Les Paul 1960

Recommended Posts

Deoarece am lucrat in domeniu si cunosc cateva zone ce contin aur nativ in cantitati considerabile, ma intereseaza sa achizitionez un detector de metale.

Am contactat ANRM-ul ca sa primesc licenta de exploatare pentru zone aluvionare si o sa cntacte si politia pentru inregistrarea aparatului (o sa fie 100% legal).

Intrebarea mea este: care este cel mai bun detector de metale pentru aur de mici dimensiuni ce costa pana in 1000 eu?

Ma intereseaza sa faca discriminare, rezolutie foarte buna (dimensiunea metalului detectat sa fie cat mai mica) iar adancimea de investigare sa nu depaseasca 1m-1.5m, deoarece nu sap dupa comoara dacilor si nici nu am chef sa sap mai mult de 30-40 cm dupa niste pepite.

Cine poate sa ma indrume (se pricepe bine sau cunoaste pe cineva), va rog sa imi lasati un mesaj.

O zi faina.

Edited by Les Paul 1960
Link to comment
Share on other sites

Pana atunci ramane intrebarea: care este cel mai potrivit detector de metale pentru aur de mici dimensiuni?


Oricine e bine venit cat timp are licenta si cotizeaza la mine cu 50% din ce produce. (poate sa foloseasca aparatura mea). 

Sunt dispus sa-ti car aparatul.......macar la prima expeditie. :drinka:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.