www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Duel 56 - Votare si comentarii


Cosu
 Share

Duel 56 - Votare si comentarii  

22 members have voted

  1. 1. Duel 56 - Votare si comentarii

    • arosulescu
      4
    • Monyo
      10
    • Ilun
      3
    • Winston
      0
    • Iulian
      1
    • hututui
      2
    • karpi
      2


Recommended Posts

Guest arosulescu
Votat Monyo; cam multe "boabe" la finalul imtovizatiei, in rest ok.

 

Mi-au mai placut Arosulescu si Karpi.

 

@Arosulescu: ai ceva artificial pe la pasajele rapide. Oare ce sa fie?

 

 

pai spune-mi tu... ori interpretare proasta ... ori ton rau ori preluare in calculator nasoala sau... toate

 

io cu cine votez? :)

Link to comment
Share on other sites

Interpretat frumushel la hututui...arosulescu-le, tata, daca i-ai lua locul lui Vai la G3, nici nu i s-ar simti lipsa...dar votul meu merge la monyo, curat, tehnic, frumos.

Link to comment
Share on other sites

Guest claxonn

Hehe... Monyo my man... mit faci? Faci bineee! Bravo bah! Pe backtrack-u asta cred ca te-ai simtit cat se poate de in largul tau.

 

Sunt curios de urmatorul duel. Backtrack-ul suna promitator. :)

Link to comment
Share on other sites

Guest hututui

mi-au placut cam toate interpretarile.

daca imi este permis, voi face niste comentarii, "parerea mea", cum se spune.

arosulescu- idei foarte misto, tehnici noi pe rgc, abordare in general diferita fata de ceilalti concurenti. a lipsit insa perfectiunea detaliului (daca erai un pic mai atent, avei votul meu).

monyo- mi-a adus putin aminte de "war" al lui satch, dar nu e lucru rau. melodie, tenica destul de buna, dar mai este de lucru si la tine. tonul mai lasa de dorit, dar per ansamblu mi-a placut cel mai mult.

winston- se poate mai bine, dar se vad progresele. nu mai modifica bt-ul!

ilun-tonul mi-a dat in cap de la inceput. multa energie, dar ca mai toti, perfectiunea detaliului...

iulian, incepe frumos, dar pe parcurs te pierzi

fututui-cine p_la mea te mai crezi si tu ma? dupa ce ca bagi chinezarii unde nu trebuie, arunci carnati din dosul curtii si ii mai faci si aiurea, aritmic si cu falsuri, mai ai tupeul sa ii mai iveti pe altii?

karpi-inceput timid si cam nesigur, dar treaba se dezvolta frumos. abordare interesanta, tehnici de vibrator care imi aduc aminte de beck, atmosfera zappatista, dom-le omul asta cred ca a cantat dintr-o bucata, dar cursiv si cu acel ceva pe care il cautam multi.

 

sper ca ne-am mai descretit putin fruntile, asta e si scopul meu in perioada asta. nu o sa mai am acces la net si o sa imi fie dor de voi saptamanile astea. :)

sarbatori fericite si spor la cantat!

Link to comment
Share on other sites

Guest claxonn
fututui-cine p_la mea te mai crezi si tu ma? dupa ce ca bagi chinezarii unde nu trebuie, arunci carnati din dosul curtii si ii mai faci si aiurea, aritmic si cu falsuri, mai ai tupeul sa ii mai iveti pe altii?

:):):)

Link to comment
Share on other sites

monyo- mi-a adus putin aminte de "war" al lui satch, dar nu e lucru rau. melodie, tenica destul de buna, dar mai este de lucru si la tine. tonul mai lasa de dorit, dar per ansamblu mi-a placut cel mai mult.

 

Da, de la Satriani furam cateva note BUNE! :) ... si tonuri mai bune la ora 2 noaptea fara casti si cu sculele mele nu prea poti face... :)

Link to comment
Share on other sites

salut eu sunt prea nou pentru sa votez sau sa ma do cu parere (abia acuma am 25 de postari, eh,eh.) dar am ascultat lucrare pe care l-ati facuta. Felicitari tuturor si frumosa initiativa aceasta cu duel.

 

:)

Ai dreptul (ai 25 postari)! Ma gandesc ca ai si pareri... deci nu tre sa te abtii ; numai sa postezi ceva material inainte, ca sa intelegem mai bine punctul tau de vedere. :)

Link to comment
Share on other sites

ciao Monjo, o sa ma bag cu siguranta inainte de a posta, te dai seama!!! Problema meu este ca nu ma pricep la calculatoare si am inregistrat numai in studiu asa ca trebuie sa ma esplice cineva ce trebuie sa fac pentru sa inregistrez de a casa cu pc. Trebuie scule particolari, software,? Sunt asa de ignorant in materie ca nu stiu nici ce intrebari sa pun. Pot sa ma indrumi tu? Te multumesc anticipat.

Dar daca vrei sa stii punctul meu de vedere asupra lucrarilor te zic numai un lucru: Voturi aceste sunt un punctul de vedere personal, depinde cu ce ochi (scuse, urechie) este ascultat si gradu de maturitate al musician care asculta.(si de altfel cel care compune.)

De obicei este mai usor sa te dai cu parere decat sa faci ceva concret.

In sfarsit pentru mine lucrare a ta a meritat sa castige. Ciao si felicitari.

 

PS.Astaz merg a casa pentru craciun, si sunt extrem de fericit!!! O sa ne auzim de seara!!Numai bine

ps. nu ma uita cu esplicatie acea despre calculator.ciao

Link to comment
Share on other sites

Guest arosulescu

mi-au placut cam toate interpretarile.

daca imi este permis, voi face niste comentarii, "parerea mea", cum se spune.

arosulescu- idei foarte misto, tehnici noi pe rgc, abordare in general diferita fata de ceilalti concurenti. a lipsit insa perfectiunea detaliului (daca erai un pic mai atent, avei votul meu).

 

 

multumesc... lasa-ma insa sa iti ( va) citez o fraza spusa de neuro , atunci cand ma plangeam lui de anumite probleme legate de tehnica si de ton...

 

" TOATA LUMEA CAUTA PERFECTIUNEA ... PUTINI SUNT INSA CEI CARE CAUTA IDEI" si mi-as permite sa completez... si mai putini sunt insa cei ce le gasesc si le si aplica.... nu vreau sa spun ca ar fi cazul meu... era doar un aforism.

 

 

oricum, cred ca ne-am simtit bine si ma bucur ca sa terminat cu galceava tipica pe la dueluri... macar pt moment

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.