www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Duel Osteoporoza #2 - Backing Track (Votare)


ADIDAS
 Share

Backing Track - Votare  

14 members have voted

  1. 1. Alegeti backing track-ul pe care voi ati dori sa participati la duel.

    • Blues Funk (propunerea lui lefmir)
      4
    • Folk Rock
      3
    • Modern Rock
      6
    • Pop
      1
    • Slow Blues
      0


Recommended Posts

mike_KidLazy a castigat primul duel la diferenta de un vot in fata lui Cthulhudeath. Felicitari.

 

Dupa cum am promis voi posta din nou 5 backingtrack-uri si timp de o saptamana astept voturile voastre.

 

Daca aveti propuneri pentru urmatorul duel sunt foarte interesat. :)

 

Multumesc mult.

Blues Funk Guitar Backing Track In B Minor.mp3

Folk Rock Backing Track (DmA) _ 78 bpm - MegaBackingTracks.mp3

Modern rock Backing Track (A) _ 140 Bpm.mp3

Pop Acoustic Guitar Backing Track In Gb Major Eb Minor.mp3

Slow Blues Backing Track (E).mp3

Edited by ADIDAS
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Votat :) ! (imi pare rau ca am ratat osteoporoza no1, m-am distrat de minune jamuind pe track ieri)

 

Dintre astea Pop-ul mi s-a parut cel mai ,,pentru stiluri diverse''

 

Abia astept saptamana viitoare sa aud. Ma bucur foarte mult ca particpi si tu.

 

Daca o sa ai si niste sugestii pentru backing track le astept cu toata placerea.

Edited by ADIDAS
Link to comment
Share on other sites

Eu sper sa se fac uz de dreptul de a posta mai multe versiuni si bineinteles ,sa se cante mai mult . La duel-ul care tocmai s-a incheiat am avut pregatire si alte variante . Dar daca am vazut ca nu a mai incercat nimeni, nici eu nu am postat.

 

Păi pune-le în topicul personal, să le ascultăm şi noi. :)

E cam plictisitoare treaba cu votarea. Pune un BT şi cântă toţi peste ăla, că n-o fi bai. Merge mai repede, timpul pe care îl pierzi cu votarea, ar însemna alt BT. Eventual, ai putea să pui şi două de-odată, în topicuri separate, în genuri cât mai diferite cu putinţă.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Eu sper sa se fac uz de dreptul de a posta mai multe versiuni si bineinteles ,sa se cante mai mult . La duel-ul care tocmai s-a incheiat am avut pregatire si alte variante . Dar daca am vazut ca nu a mai incercat nimeni, nici eu nu am postat.

 

Meriti o bataie. :angry: Scuze ca-mi permit :lol: Dar... trebuia sa pui si alte variante care le-ai mai avut. Doar de aia am mai lasat special inca o satpamana.

 

Poate si altii au gandit ca tine. Parca si Cthulhudeath zice ca mai vrea sa mai puna dar nici el nu a pus. De aia zic.

 

Deci va astept cu cate 3 variante pe fiecare. :)

 

Păi pune-le în topicul personal, să le ascultăm şi noi. :)

E cam plictisitoare treaba cu votarea. Pune un BT şi cântă toţi peste ăla, că n-o fi bai. Merge mai repede, timpul pe care îl pierzi cu votarea, ar însemna alt BT. Eventual, ai putea să pui şi două de-odată, în topicuri separate, în genuri cât mai diferite cu putinţă.

 

Daca sunt si alti de acord cu asta eu sunt de acord. Eu am facut chestia cu votarea in ideea ca nu vreau sa zica dupa aia lumea ca aleg eu ce imi tuna mie si lor nu le place.

 

Dar daca sunteti dispusi eu cu toata placerea pun direct ce imi vine mie pe palarie si fac mai multe dueluri o data :).

 

Placerea va fi de partea mea. :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Da, bre, nu-i democraţie. Dacă ţie-ţi face plăcere să cauţi BT-uri şi să le faci disponibile, ar trebui să-ţi mulţumim, nu să-ţi schimbăm modul de-a face asta. Se aplică "dorinţa populară" privind BT-urile care plac sau nu plac şi celor 5. Şi dacă ai pune 20 s-ar aplica. Oricum, n-o să-ţi cânte aceeaşi oameni pe ele. Ideea e să fie mai diversificate şi mai multe.

 

Nu mai ştiu dacă pe RGC, dar parcă să zic că aici. Când mergea treaba cu duelurile, ştiu că userii care câştigau dueluri aveau o drăcie pusă lângă user sau la statut, nu mai ştiu exact. Scria pe undeva "Dueluri câştigate" sau ceva. Ar fi simpatic să mai fie chestia aia, dacă ar putea Cosu sa ne ajute aici, ar fi benefic, ar mai da un impuls celora care nu participă.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ar fi si mai misto daca s-ar putea posta din nou topicurile astea la sectiunea "Duelul chitaristilor", ca doar acolo le e locul, nu? :)

 

In alta ordine de idei, am votat. Sper sa reusesc sa mai particip o data, mai ales daca iese ce am votat eu :D. It's fun :).

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ce ma mai gandeam eu: Castigatorul duelului anterior sa faca propunerea de bt si eventual sa "gazduiasca" evenimentul. Ma gandesc ca asa scapam si de votare si il degrevam si pe ADIDAS de povara gazduirii si il ajutam, nu ca ar fi mare lucru, dar poate omul n-o sa aiba chef tot timpul de asta(sa caute bt-uri, topiece, poll-uri etc. ) si asa am putea asigura continuitatea duelului. Daca castigatorul nu va vrea sa fie gazda, urmatorul si tot asa. Unul tot se gaseste.

 

Poate ca ar fi dragut sa avem si o sectiune separata la inregistrari, ca sa nu ne mai amestecam cu inregistrarile celelalte. Sau la sectiunea duelul chitaristic sa avem si noi o sectiune de "duel osteoporoza".

 

De asemenea as mai propune ca votarea candidatilor sa se faca intr-un topic si nu prin poll, ci prin note(ca pana la urma nu ne e rusine unul cu altul si nu ne ofticam, ca suntem adulti). Fiecare da reply si da nota fiecarui participant(eventual participantii isi pot da singuri nota maxima, ca in final nu va conta - sau participantii nu pot vota, discutabil), astfel votantul ar fi nevoit sa asculte toate improvizatiile si sa isi faca un top personal. La final, medie aritmetica sau cumul de puncte.

 

Eventual castigatorul are dreptul sa-si puna la "member title": "castigator duel osteoporoza" pana la stabilirea urmatorului castigator, asta pentru a atrage mai multe persoane, ca poate nu toti intra aici si cand vor vedea la member title asta poate vor fi curiosi.

 

:)

Edited by lefmir
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

ADIDAS, clar. de data viitoare sa nu mai faci poll pentru bt. Alegi unul random si gata.

Poate fac eu unul daca am ceva timp liber. Poate ca ar fi fost dragut sa iasa de data asta si altceva care sa nu se invarta tot in sfera rock/balada. Mai diversificam si noi.

 

Dap, toata lumea vrea asa fara poll.

 

Oricum eu am mers pe ideea de ce se cere. Daca era dupa mine bagam un backing track de jazz sau de blues sau alte chestii interesante.

 

Dar daca vrea lumea sa pun backing track-ul din start no problem. Oricum tinta mea ramane aceeasi, sa cante cat mai multi.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.