www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

All Activity

This stream auto-updates

  1. Today
  2. Si ca sa si inchidem discutia, iata: https://www.stars-music.com/fender-paramount-fsr-pd-220e-natural_201974.html Asta pentru ca nu citesc traduceri, ci mi le fac singur, in timp real, si nu gresesc niciodata. Toate cele bune, si multumesc pentru vigilenta!
  3. Doza pentru chitara cu 8 corzi, marca Dimarzio. Modelul este Ionizer, dezvoltat in colaborare cu Tosin Abasi, deci pentru djent & prog stuff. Doza este de bridge si este noua, sigilata. Pretul este fix.
  4. Vand chitara Ibanez RG370B-BK pentru ca nu voi avea unde sa-l pastrez in timpul anilor de facultate. Pret fix 2000.
  5. Cabinetul arata ca nou, doar predare personala Bucuresti sau Brasov cand am drum. Pm va rog, merci.
  6. Da, de 8 ohmi. Poate duce simultan 2. Eu l-am folosit cu un Hesu 2x12.
  7. Vând amplificator putere (power amp) Atomic Reactor pe lămpi (1x 12ax7 și 2x 6L6). Frecvent era folosit cu axefx sau kemper sau alte amplificatoare digitale pentru a le da un iz mai organic. Poate fi testat în Satu Mare sau eventual Cluj.
  8. Head-ul este în stare foarte bună, folosit în casă și de câteva ori în sala de repetiții. Este foarte versatil și relativ ușor de utilizat. Poate fi testat în Satu Mare sau eventual la Cluj.
  9. Momentul pe care nu știam că îl aștept a sosit. Momentul în care cei de la Strymon au decis să creeze o nouă pedala BigSky. Astfel că, după 8 ani, mă despart the old boy, cea mai grozava pedală de reverb, o prezență constantă pe pedalboard din 2016, pe toate materialele Valerinne de la Monumenta încoace, și în toate concertele. Dacă nu ar fi apărut recent BigSky MX, nu aș fi avut niciun motiv să vând această pedală. Are, evident, ceva zgârieturi și velcro pe spate. În afara de asta e 10/10. Achiziționată nouă de pe Thomann în 2016, unic proprietar. Adaptorul original inclus în preț. 390 euro / aprox 1950 lei Prețul nu e negociabil. Prefer să o vând în București dar trimit și în țară, cumpărătorul plătește transportul.
  10. Cu respect, voiam sa te ajut cu o corectare la specificatii. pentru modelul PD220E ( este un singur fel de PD220E, decat daca ai tu vreo alta dovada ca ai ceva special Limited Edition, dar nu se vede din pozele tale care sunt de pe site si nu a chitarii tale fizice), Ovangkol este doar Fingerboard + Bridge, nu este Solid Back Ovangkol ci Mahogany verifica aici daca ai indoieli: https://www.sweetwater.com/store/detail/PD220EN--fender-pd-220e-dreadnought-acoustic-electric-guitar-natural Poate ai citit o traducere gresita, dar se vede si la ochiul liber pentru cunoscatori ca nu este Ovangkol pe spate ci Mahogany Vezi o chitara cu Ovangkol cum arata aici: https://cdn.shoplightspeed.com/shops/668645/files/62573303/1652x1652x2/eastman-eastman-e3ome-deluxe-sitka-spruce-ovangkol.jpg
  11. Yesterday
  12. Salut, am 19 ani si sunt student la Facultatea de Finante, ASE. Cant de 7-8 ani la chitara, am echipament(o chitara electrica, acustica, un amplificator si o pedala de distors). Caut sa formez sau sa ma alatur unei formatii de rock in Bucuresti. Ca si punct de reper trupele mele preferate sunt: Pink Floyd, Opeth, Black Sabbath, Rush, King Crimson. Si din Romania trupele mele preferate sunt Timpuri Noi si Phoenix. Pentru cine e interesat astept un mesaj pe Instagram: @alexanddrrul sau pe WhatsApp - 0766282971
  13. Vand un amplificator de chitara Yamaha VX65D de prin anii 80. Made in Japan. Are 130W pe tranzistori, suna destul de puternic, poti sustine concerte cu el. Are 2 canale a cate 2 mufe, low gain si high gain. Canalul 2 are 2 gain stage-uri prin tragerea butonului de volum. Are 2 difuzoare de 12 inch a cate 65W unul. Are un singur defect, daca volumul este jos difuzoarele fac un sunet de parait cand dai pe chitara. Daca volumul este mai ridicat problema dispare. Pot trimite si in tara cu platirea transportului de catre cumparator. Predare personala doar in Bistrita. Pretul este negociabil.
  14. Vând această pedală din cauză că nu o folosesc, dar pentru acest preț este o pedală bună. A ajuns la mine printr-un schimb, este în stare perfectă de funcționare. La schimb aș fi interesat de phaser/flanger/tremolo/vibrato etc. Trimit în țară prin curierat.
  15. Pentru ca celalalt Tele s-a dat, acesta se retrage de la vanzare.
  16. Pret nou 1200 ron deoarece a venit chitara noua :))
  1. Load more activity
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.