www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Duel Osteporoza #1 - Votare Backing Track


ADIDAS
 Share

Backingtrack vote  

15 members have voted

  1. 1. Pe care dintre rumatoarele backingtrack-uri doriti sa ne duelam?

    • Ballad
      6
    • Blues
      3
    • Funky
      2
    • Slow Blues
      2
    • ZZ Style
      2


Recommended Posts

Asa cum am promis o sa postez 5 backingtrack-uri pe care sa le votam pentru duel.

 

Pe backingtrack-ul cu cele mai multe voturi se va intampla duelul.

 

Ascultati cu atentie si alegeti cu grija. Votarea va dura o saptamana. Adica pana Luni 9 Iunie ca sa aveti timp sa va ganditi si sa ascultati cu atentie backingtrack-urile.

Ballad.mp3

Blues.mp3

Funky.mp3

Slow Blues.mp3

ZZ Style.mp3

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

BT-urile sunt interesante toate. Parerea mea este ca ar trebui organizat cate un duel pt fiecare gen muzical in parte .

 

Chiar ma gandeam ca unele genuri lipses din selectia asta de backingtrack-uri. De exemplu nu am pus nimic pentru metalisti si am observat ca sunt cativa pe aici.

 

Eu sunt dispus sa extindem chestia pe genuri asa cum ati propus dar asta numai daca exista doritori. Daca la duel participa doar 2-3 persoane nu cred ca are rost.

 

Prima extindere pe care as vrea sa o fac ar fi inspre chitara bass. Si daca sunt doritori putem extinde si la chitara si la bass pe genuri, stiluri, etc.

 

Cel mai important e sa fie persoane care sa participe.

Link to comment
Share on other sites

Eventual se pot \restrange\ genurile in funcite de bpm (blues, ballad ar intra la incet si funky si restu la rapide) sau intermediate vs advanced - in functie de complexitatea progresiei.

Asa ne intereseaza doar ceea ce ar trebui sa ne intereseze - muzica si aspectele ei teoretice, de comert se vor ocupa producatorii si marketistii :D

Edited by CiocanelBloodyCIocanel
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Eu pana Luni astept voturile. Am atasat un poll.

 

Dupa aia ii dam drumul la cantat. Si am decis ca cel mai bine ar fi sa dureze un pic si duelul.

 

Eu am cautat prin duelurile mai vechi si nu am idee cat dura un duel mai demult dar am vazut oameni care se mandreau ca au tras din prima dintr-o singura incercare si alte chestii si inregistrarea iesea foarte prost. Aici duelul vreau sa dureze 3 saptamni ca sa aveti timp sa invatati progresia, sa trageti cea mai buna versiune posibila. Scopul nu e sa se laude lumea ca a tras din prima sau altceva de genul asta ci sa obtinem cel mai bun rezultat.

 

Daca vinzi un disc lumea nu il va cumpara pt ca l-ai tras din prima ci pt ca suna bine. Asta e scopul si aici, sa avem la final piese de calitate.

 

Sper ca pe Luni sa avem voturile sa stabilim pe care backingtrack cantam.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

m-as baga si eu, dar sunt curios ce BT iese. Nu sunt universal capabil. :)

Pentru funky asta mi se pare putin mai interesant, chiar daca nu e pur-sange: https://www.youtube.com/watch?v=-_n3dMJ4OTI

 

Imi place sugestia ta. O sa il pun in poll la urmatorul duel. Multumesc mult.

 

Daca au si altii sugestii poate urmatoarea votare o sa o facem pe baza sugestiilor membrilor rgc. Nu o sa mai vin eu cu ele din pod.

Asa ar fi si mai frumos.

 

Merci inca o data.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Acuma cativa ani cand pentru mine doar jemsite era forum si eram mare ibanist am intrat o data pe rgc si am ajuns in 10 minute la concluzia ca asta-i forum de fenderisti blueseri.

 

Cat de mult am putut sa gresesc. Pana acuma tot balada conduce urmata de funk. Blues-urile au ramas in urma deci... ahem, imi cer scuze ca v-am etichetat blueseri fenderisti.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.