www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Ajutor Alegere Procesor


Recommended Posts

Salutare! Vreau sa cumpar un procesor,dar inca nu am reusit sa aleg intre 2 modele,si as dori sa mai aud o parere

 

http://www.guitarshop.ro/efect-chitara-digitech-rp-55-multi-effects-processor_p755.html

http://www.guitarshop.ro/zoom-g1on_p3277.html

 

sau daca stiti alt model in price range-ul acesta...

 

Multumesc anticipat de ajutor :D

Link to comment
Share on other sites

Salut . Pentru aceste preturi iti recomand sa cumperi seva SH de pe forum . Poti sa dai de procesoare de 500-600 de RON si asa vei cumpara ceva mai calitativ pentru aceeasi bani .

 

Strict la ce ai postat tu , as alege zoom , pe baza experientei personale cu echipamentele low-cost din ambele tabere .

 

Sper sa gasesti ceva ce te satisface .

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

eu ma inceput sa folosesc Guitar Rig 5 pt repetitii si sunt f multumit de el. cu un controler midi iti faci treaba decent. curand o sa folosesc varianta asta si live, ca m-am cam saturat de carat amplficator,cabinet si pedalboard :)

Edited by Mosh Craciun
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Multumesc tuturor de ajutor ! Ma grabeam si nu mai puteam amana ca sa mai strang bani pentru altceva.Pana la urma am luat Zoom-ul :) Vad maine cand imi ajunge pachetul cum sta treaba :) Si eu ma joc cu Guitar Rig 5, cu el si inregistrez,dar tot printr-un procesor dat pe clean channel ( imprumutat de la cineva) ca altfel nu imi merge (am un toaster pe post de laptop).

Link to comment
Share on other sites

Zoom G2 la mana a 2a => cam acelasi pret.

 

Sfatul meu e sa mai strangi un pic de bani si sa vanezi o oferta buna la Zoom G2, varianta cu pedala de expresie, de aici de pe forum.

 

Ce v-a venit pe Zoom G2? Are mai puţine efecte decât G1on, iar procesorul e cu o generaţie în urmă. În plus, drăcia asta de 240 de lei are şi looper de 30 de secunde...

Link to comment
Share on other sites

off-topic: Exista lume care chiar foloseste looper-ul? Stiu ca multi se bucura cand isi iau o scula cu looper si mai ales ca cei care n-au incercat unul sunt fascinati de ce vad pe youtube ca poate face, dar exista si oameni care folosesc functia asta si dupa 10 zile?

Aproape la fiecare cantare folosesc looperul de le eventide... Cam de 1an incoace

Link to comment
Share on other sites

Eu le-am trimis un mail celor de la Zoom in legatura cu procesoarele G1on si G1Xon si mi-au raspuns - Au in ele microcipul ZFX-4, deci daca nu te deranjeaza carcasa de plastic eu zic ca n-ai cum sa dai gres la sond cu ele. Poate un "rehousing" mai incolo? :)

 

Dear Sir/Madam,

Thank you for your inquiry.

The on board processors of the G1on/G1Xon is “ZFX-4”.

We hope you find it informative.

Sincerely yours,

ZOOM Corporation

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.