www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Picks,plectrums,pene


Axel Goia
 Share

Recommended Posts

Merge cu succes metoda cu frecatul de carpeta. E buna mai ales daca n-ai cu tine o pila si/sau smirghel de 300. Dar in general daca n-ai cu tine o pila si/sau smirghel de 300, canti cu ce o fi.

Cum functioneaza? Se incalzeste rapid de la frecare si topeste superficial marginea penei. Se procedeaza "din aproape in aproape".

Razvan, pariu ca merge? :lol:

Edited by lefmir
Link to comment
Share on other sites

 

La electrica de 1mm? Canti blues? Pentru ca eu nu reusesc sa am un ''atac'' bun decat cu 2mm la rock/metal

 

 

Zau? eu pana acum pentru metal am folosit de 1 mm cu succes (ce-i drept, pe corzi de 09 ) Nu am incercat deloc cu o pana mai groasa, ar trebui? (si corzi mai groase)

 

ceva nu a mers cum trebuie cu quote-urile

Edited by andrei.francisco17
Link to comment
Share on other sites

La electrica de 1mm? Canti blues? Pentru ca eu nu reusesc sa am un ''atac'' bun decat cu 2mm la rock/metal

 

 

Zau? eu pana acum pentru metal am folosit de 1 mm cu succes (ce-i drept, pe corzi de 09 ) Nu am incercat deloc cu o pana mai groasa, ar trebui? (si corzi mai groase)

 

ceva nu a mers cum trebuie cu quote-urile

2mm? Atac,rapiditate,agresivitate.(riff,chitara ritm)

1mm?solouri,picking fin si precis(lead guitar)

Link to comment
Share on other sites

0,5mm? Ce-ai frate, esti homo? nu esti tru, canta cu 2.

1mm? Pfaaa...ce canti frate, bluz? metalu' e rege!!!

1,2mm?Esti p'aproape fra'! Dar mai ai de invatat pana iti intra metalu' in sanje!

2mm? numai cand ma gandesc la grosimea penei ma gandesc la master of pupppaaaah!!! Hey!!! YEY-YEAH!!!UUUuuooooh!!!

3mm? Ce esti frate? Zakk wylde? numai el e atat de tru sa cante cu pana de 10mm si fara chiloti pe el.

 

 

Catalogarea de mai sus e un pamflet si trebuie tratat cu atare. De asemenea, nu se pot generaliza astfel lucrurile.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

uneori generalizarile sunt bune pentru cei care au nevoie de informatia mura-n gura (ca mine poate :D )

Depinde si de gust si treaba e mai complicata de atat, e adevarat, dar nu poti sa spui chiar ca nu-i adevarat ce a spus Alex. :)

0,5mm? Ce-ai frate, esti homo? nu esti tru, canta cu 2.

1mm? Pfaaa...ce canti frate, bluz? metalu' e rege!!!

1,2mm?Esti p'aproape fra'! Dar mai ai de invatat pana iti intra metalu' in sanje!

2mm? numai cand ma gandesc la grosimea penei ma gandesc la master of pupppaaaah!!! Hey!!! YEY-YEAH!!!UUUuuooooh!!!

3mm? Ce esti frate? Zakk wylde? numai el e atat de tru sa cante cu pana de 10mm si fara chiloti pe el.

 

Buna asta.:))

 

 

Catalogarea de mai sus e un pamflet si trebuie tratat cu atare. De asemenea, nu se pot generaliza astfel lucrurile.

Eu asa vad treaba.:D
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.