www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Sfaturi Pt Procesor Chitara


 Share

Recommended Posts

Pt ca am inceput sa cant si la electrica de un an ,m-am gandit sa imi cumpar un procesor pt a obtine mai multe sunete...nu doar cleanul cu reverb de la mixer.Neavand cat de putina experienta cu procesoarele am zis sa cer cateva opinii OBIECTIVE aici. Ca sa stiti despre ce e vorba:

-buget- approx.300 lei...stiu..cam putin..dar ma multumesc si cu second-hand

- genuri cantate- country ,blues,classic rock

-nu am amplificator...conectez direct in mixer-Dynacord power mate 2200-3,sau la PC

-chitara Squier bullet start HSS

-vreau sa aiba pedala,iesire casti,aux in ,loc baterii(optional),sa nu aiba nevoie de amp pt a suna OK(presupun ca trebuie sa aiba amp models sau cabinet??corectati daca gresesc)

Multumesc!!!

Link to comment
Share on other sites

Teoretic orice companie sanatoasa la cap tinde sa evolueze. Mergand pe ideea asta, ce e mai nou teoretic e si mai bun. Spun teoretic pentru ca nu putine au fost cazurile in care s-au dat chixuri la gamele noi.

 

Firmware-ul e o memorie in care e stocat un cod (soft) care face device-ul respectiv sa functioneze. Ulterior lansarii produsului companiile producatoare scot noi versiuni de firmware menite sa imbunatateasca performantele sau sa corecteze bug-uri.

Edited by sam
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.