www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Duel 53 - backing track si inscrieri


Cosu
 Share

Recommended Posts

eh /..na.. bag si eu ....( stiu ca o sa ma faceti in toate felurile ...dar nu am putut sa ma abtin ...am bagat niste chestii frumoase....sunt totusi unele dintre cele mai faimoase 4 note ..dupa mine cel putin) :)

 

p.s. stiu..am cateva greseli ...am facuto p fuga si am tras prea mult d corzi :)...

Burb__Duel53.mp3

Link to comment
Share on other sites

Guest wired2moon

Man, this triplet feel filled me with compassion for all those triplets out there (especially siamese triplets) :)

 

Ok, asta-i jamul meu.

 

Enjoy!

 

P.S. Astept si un backing cu baza ritmica de cvintoleti sau septoleti. Jocurile de cuvinte cu aceste unitati ritmice vor suna mult mai sec cu siguranta. :)

wired2moon_duel_53.mp3

Edited by wired2moon
Link to comment
Share on other sites

Mai lipseste Mario D ... ca sa stim dupa aia din start, cine castiga!!!

Sa-l anuntati cumva!!!

Acest duel are mare popularitate... ma bucur de asta. :)

Link to comment
Share on other sites

Nu e vorba de cine castiga, ci despre atmosfera super tare B)

Nu tin minte niciodata sa fi fost atatia participanti :)

 

Clar, dar vreau sa nu lipseasca nici el si nici Neuro de exemplu. ;):(

Ma uitam la duelurile anterioare si am constatat si eu acest lucru cu participarea.

Va merita si o votare si o "dezbatere" frumoasa intre noi acest duel. ;)

 

Asta e RGC-ul! :):)

Edited by Monyo
Link to comment
Share on other sites

Mai lipseste Mario D ... ca sa stim dupa aia din start, cine castiga!!!

Sa-l anuntati cumva!!!

Acest duel are mare popularitate... ma bucur de asta. :)

este extraordinar cati participanti sunt.din pacate nu am timp decat sa votez si nu va fi usor acest lucru.multa bafta tuturor,dar nu bafta si norocul sunt importante ci vorba unui amic de-al meu care spune aici ca atmosfera conteaza si credeti-ma ca e una extraordinara :)

Link to comment
Share on other sites

foarte frumos

 

, observ ca se lucreaza la frazare , este OK , asa mai departe , initial am facut o lista dar este neinteresanta ,important este sa se cante ..

 

nu stiu daca a-ti prins pe Cultural demoul despre scule si cantat la chitara, unde se spunea .." nu instrumentul face chitaristul ..."..etc ..un chitarist bun canta bine pe orice ..pana nu ajungi la un "anumit" nivel absolut nu conteaza pe ce canti .."..!!!.

 

Problemele sunt cu frazarea , cu timing-ul , nu au nimic comun cu ce scula folosesti .

 

Trebuie depasit cat mai repede posibil , nivelul de "gradinita" cu.. " pe ce canti si la ce viteza "

 

Treaba aceasta cu "sculele" o fi vre-o scuza pentru uni ? ..." nu pot sa frazez ca nu am scule de 100000 $

"...?

 

Nu ai chitara , a-ti construiesti una tip "Cigarette Box Guitar" si tot canti bine daca ai muzica in tine.

 

 

 

cred ca si in comentarii este util sa faci observatii colegilor in legatura cu frazare , timing , muzicalitate , inventivitate.

 

Daca canti frumos si bine iar eu ati scriu ...." ce chitara frumoasa ai ..a-mi place culoarea " , mi se pare ca suna a "mistocareala "..cred ca se intelege la ce ma refer .

Edited by karpi
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.