www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Amplitube 2


Recommended Posts

Mie mi'o facut numa nervi de cand l'am instalat pana i'am dat "jet" de pe hdd ...

Astea is cerintele de sistem de pe site:

Minimal: 1GHz / Athlon XP 1.33 GHz, 512 MB of RAM, Windows XP.

Suggested: 2.4 GHz / Athlon XP 1.33 GHz, 1 GB of RAM, Windows XP

PC'ul meu le indeplineste ... Am Athlon 64 3000+ / 1 GB RAM ... si totusi cand il incarc in VSTHost urca CPU Usage la 100%, RAM'ul se incarca complet si PC'ul ingheata ... wtf ?

Link to comment
Share on other sites

Mie mi'o facut numa nervi de cand l'am instalat pana i'am dat "jet" de pe hdd ...

Astea is cerintele de sistem de pe site:

Minimal: 1GHz / Athlon XP 1.33 GHz, 512 MB of RAM, Windows XP.

Suggested: 2.4 GHz / Athlon XP 1.33 GHz, 1 GB of RAM, Windows XP

PC'ul meu le indeplineste ... Am Athlon 64 3000+ / 1 GB RAM ... si totusi cand il incarc in VSTHost urca CPU Usage la 100%, RAM'ul se incarca complet si PC'ul ingheata ... wtf ?

hehe

 

toate programele trombonesc

 

instalezi , programul se uita ce e prin jur si HAP papa toate resursele si ia mai scoate $$$$ si ia mai baga RAM apoi nu mai ai sloturi , ia mai schimba placa de baza si apoi ati spune ca trebe rezolutie minima de 2*(1280/800) ...etc , sursa de 2000W ...........si oricum faci apare " Dangeuros low system resourses Phyhicaly memory is gating low , might cause problems ! continue loading ? "...hehe si zice ca treaba ta daca agata programul si am resurse de trei ori mai mari decat erau cerintele in "reclama"..

 

am avut programe ce am incercat care dupa 20 M de wav mi-a scris ca nu mai am RAM ...hehe si era gol RAM-ul el vedea ocupat "cica" , asa se fac vanzarile.

"

Link to comment
Share on other sites

Mie mi'o facut numa nervi de cand l'am instalat pana i'am dat "jet" de pe hdd ...

Astea is cerintele de sistem de pe site:

Minimal: 1GHz / Athlon XP 1.33 GHz, 512 MB of RAM, Windows XP.

Suggested: 2.4 GHz / Athlon XP 1.33 GHz, 1 GB of RAM, Windows XP

PC'ul meu le indeplineste ... Am Athlon 64 3000+ / 1 GB RAM ... si totusi cand il incarc in VSTHost urca CPU Usage la 100%, RAM'ul se incarca complet si PC'ul ingheata ... wtf ?

 

Ai incercat sa-l instalezi pe un Windows curat, fara alte programe mergand in background? Softurile de muzica sunt oarecum dedicate (adica nu chiar diferite de serverele de baze de date sau softurile de editare video, as putea spune)

 

N-am apucat nici sa-l instalez aseara. Poate in seara asta.

 

Dragos, mie mi-a placut Amplitube 1 foarte mult - mi s-a parut mult mai 'folosibil' decat Guitar Rig, care e extrem de cheesy si suna mult mai 'sarma'.

Link to comment
Share on other sites

hehe

 

toate programele trombonesc

 

instalezi , programul se uita ce e prin jur si HAP papa toate resursele si ia mai scoate $$$$ si ia mai baga RAM apoi nu mai ai sloturi , ia mai schimba placa de baza si apoi ati spune ca trebe rezolutie minima de 2*(1280/800) ...etc , sursa de 2000W ...........si oricum faci apare " Dangeuros low system resourses Phyhicaly memory is gating low , might cause problems ! continue loading ? "...hehe si zice ca treaba ta daca agata programul si am resurse de trei ori mai mari decat erau cerintele in "reclama"..

 

am avut programe ce am incercat care dupa 20 M de wav mi-a scris ca nu mai am RAM ...hehe si era gol RAM-ul el vedea ocupat "cica" , asa se fac vanzarile.

"

 

Pai daca il iubiti pe Bill Gates? Asta primiti. Ia incearca linux sa vezi ce misto e. Si daca ti se pare ca nu e destul de dezvoltat pe audio treci pe OSX si nu mai nici un fel de probleme :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.