www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

La Multi Ani Jimi Hendrix!


Cognek
 Share

Recommended Posts

Azi face 71 de ani... si e mai viu ca niciodata prin muzica si ideile pe care le-a lasat in urma. E un model pe care-l urmez... si-l respect pentru valorile si felul in care privea tot ce-l inconjura. A fost mai pe val ca oricine din dracii din zilele noastre si totusi a fost atat de retras... impartial si modest... Mare om... mare caracter... La multi ani Jimi!

 

http://www.youtube.com/watch?v=pJV81mdj1ic

 

tin minte cand m-am dat pe rock... prin 2009 cred... ceva de genu. Si mergeam la munca si ascultam melodia asta visand la ziua cand o sa cant si eu la chitara... ce vremuri. Si cate mai au sa mai vina... cu siguranta...

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Nah nu cred... da nici n-are treaba. Una e sa faci o comparatie intre mozart si hendrix... unde chiar ai ce compara deoarece amandoi au fost trup si suflet pentru muzica... alta e sa compari un clasic ... mozart, vivaldi bla bla cu "mulgatorii" astia care scot albume pe banda rulanta si mai vezi din an in paste cate o melodie "interesanta"... Oricum sa nu intram in subiectu asta ca e mult prea hot si deja discutat si ras-discutat. In opinia mea... Mozart se impaca de minune cu Hendrix... dar cred ca le-ar da cu pianu in cap multor persoane care au pretentia de a fi mari artisti ca vezi doamne au vanzare...

1461376_10201389105782556_863948601_n.jpg

 

P.S. aici nu mai e vorba de generation gap... e vorba de ... ce zicea Tudor Arghezi (cred ca el a scos ideea asta):

http://poetul.wordpress.com/2008/03/28/in-lumea-asta-prost-facuta/

Edited by Cognek
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.