www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

clienti


Guest cri050871
 Share

Recommended Posts

Guest cri050871

se da reteta:

vine client la magazin comanda o anumita chitara asa cum si-o doreste i se comunica pretul ,i se spune ca lemnul pe care il doreste nu se gaseste de vanzare si ca din alt lemn va fi la alt pret. Apoi vine cu alte dorinte ,inlayuri scris pe headstoc etc etc etc ,i se spune alt pret in conformitate cu dorintele actuale ,se bate palma plateste in avans 30%urmand ca restul se va platii la ridicarea chitari apoi pleaca ( nu este din bucuresti) discutam pe mess despre faptul ca lemnul dorit la corp nu se gaseste , cauta si el si se convinge , noi ne apucam de constructie ,comandam lemn etc si peste o saptamana ne trimite un mesaj prin care spune ca nu mai vrea chitara ca are de platit facultatea. Fara ca noi sa-i spunem ca da sau nu intreaba intai de un griff ,nu-i convine grifful,apoi de o doza ( noi ii spunem ca avem pe stoc zebra el vrera neaparat sa-i dau neagra) apoi de pedale care atunci cand a intrebat el ce a dorit nu mai era pe stoc . Aici se opresc discutiile ne mai primind de la el nici un semn timp de inca o saptamana ,dupa care suntem cautati de niste inspectori de la care aflam ca a facut reclamatie impotriva noastra cum ca l-am fi excrocat si i-am luat banii nedandu-i chitanta si ca nu vrem sa-i dam banii inapoi. Total neadevarat noi taindu-i chitanta , nici un moment nu s-a discutat despre restituirea banilor .

Deci dupa cum vedeti avem numai oameni de bine.

Clientul despre care este vorba este colegul vostru Iustin din Iasi .Acum dupa toate neplacerile pricinuite a mai avut tupeul sa ceara azi si banii inapoi, bineinteles tot printr-un mesaj off line ca nu a avut curajul sa vorbeasca direct sau la tel.

 

De acum inainte comenzile se vor plati in avans 100 %si fara posibilitatea de restituire sau schimbare a produselor. Din cauza unora vor suferii si altii......

 

Am facut acest post ca sa va cunoasteti colegul de forum......

Edited by cri050871
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 66
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Guest MrJackson

Din cauza unora vor suferii si altii......

 

Hai ma Cristi, asta e replica de invatatoare (stii, aia care preda la 1-4).

 

Pe bune acuma, nu mi se pare o practica care iti va mari numaru de clienti. Din contra... Da acuma tot tu erai ala care practicai tarife duble pentru anumiti regecisti (ne stim noi care...) asa ca na, oi stii tu mai bine.

Link to comment
Share on other sites

Scuza-ma ca iti spun dar nu e prea corect .In cel mai rau caz poti cere 50 % vans dar totusi e prea mult. Eu mi-am dat momentan chitara la modificat si nu mi s-a cerut nici un ban inainte (am dat eu ca sa nu ii cheltui pe urma :)). Nu vreau sa ma bag in afacerile pesonale dar s-ar putea chestia asta sa te afeacteze foarte tare.

Link to comment
Share on other sites

se da reteta:

vine client la magazin comanda o anumita chitara asa cum si-o doreste i se comunica pretul ,i se spune ca lemnul pe care il doreste nu se gaseste de vanzare si ca din alt lemn va fi la alt pret. Apoi vine cu alte dorinte ,inlayuri scris pe headstoc etc etc etc ,i se spune alt pret in conformitate cu dorintele actuale ,se bate palma plateste in avans 30%urmand ca restul se va platii la ridicarea chitari apoi pleaca ( nu este din bucuresti) discutam pe mess despre faptul ca lemnul dorit la corp nu se gaseste , cauta si el si se convinge , noi ne apucam de constructie ,comandam lemn etc si peste o saptamana ne trimite un mesaj prin care spune ca nu mai vrea chitara ca are de platit facultatea. Fara ca noi sa-i spunem ca da sau nu intreaba intai de un griff ,nu-i convine grifful,apoi de o doza ( noi ii spunem ca avem pe stoc zebra el vrera neaparat sa-i dau neagra) apoi de pedale care atunci cand a intrebat el ce a dorit nu mai era pe stoc . Aici se opresc discutiile ne mai primind de la el nici un semn timp de inca o saptamana ,dupa care suntem cautati de niste inspectori de la care aflam ca a facut reclamatie impotriva noastra cum ca l-am fi excrocat si i-am luat banii nedandu-i chitanta si ca nu vrem sa-i dam banii inapoi. Total neadevarat noi taindu-i chitanta , nici un moment nu s-a discutat despre restituirea banilor .

Deci dupa cum vedeti avem numai oameni de bine.

Clientul despre care este vorba este colegul vostru Iustin din Iasi .Acum dupa toate neplacerile pricinuite a mai avut tupeul sa ceara azi si banii inapoi, bineinteles tot printr-un mesaj off line ca nu a avut curajul sa vorbeasca direct sau la tel.

 

De acum inainte comenzile se vor plati in avans 100 %si fara posibilitatea de restituire sau schimbare a produselor. Din cauza unora vor suferii si altii......

 

Am facut acest post ca sa va cunoasteti colegul de forum......

 

 

Il cunosc pe acest Iustin, si am avut placerea sa copilaresc cu el...si din cate stiam nu e omul care sa faca lucruri de genul...se mai schimba oamenii cine stie...dar tzeapa ca asta nu-l vad in stare faca...

 

 

Cat despre plata in avans de 100% nu mi se pare corect si cred ca singurul care ar avea de pierdut, ar fi dumneavoastra...nu intelegeti gresit nu am nimic cu dvs si chiar va respect munca...

 

 

:):):)

Link to comment
Share on other sites

Guest cri050871

Afara oriunde ai comanda ceva custom platesti inainte tot si apoi astepti cand iti vine randul la chitara. Poti astepta si 1 an sa ti se faca o chitara.

Crezi ca este normal ce a facut clientul ?. Ca eu voi cere sau nu 100% avans este o alta problema .

 

Il cunosc pe acest Iustin, si am avut placerea sa copilaresc cu el...si din cate stiam nu e omul care sa faca lucruri de genul...se mai schimba oamenii cine stie...dar tzeapa ca asta nu-l vad in stare faca...

Cat despre plata in avans de 100% nu mi se pare corect si cred ca singurul care ar avea de pierdut, ar fi dumneavoastra...nu intelegeti gresit nu am nimic cu dvs si chiar va respect munca...

:):):)

 

 

E uite ca asta a facut si din cauza unora ca el suntem nevoiti sa schimbam politica firmei in ceea ce priveste chitarile custom.

 

Exista persoane ,unele chiar de pe foru mcare au comandat diverse l;a noi si care uneori au asteptat mai mult decta se discutase ,dar asta nu din cauza noastra , dar in final nimeni nu a ramas fara obiectu lcomandat sau care ar putea sa ne arate cu degetul si sa spuna ca l-am excrocat in vre-un fel.

Edited by cri050871
Link to comment
Share on other sites

Afara oriunde ai comanda ceva custom platesti inainte tot si apoi astepti cand iti vine randul la chitara. Poti astepta si 1 an sa ti se faca o chitara.

Crezi ca este normal ce a facut clientul ?. Ca eu voi cere sau nu 100% avans este o alta problema .

E uite ca asta a facut si din cauza unora ca el suntem nevoiti sa schimbam politica firmei in ceea ce priveste chitarile custom.

 

 

Pai asta era avantajul dvs ca nu suntenti din afara si ca platesti doar un avans initial...

 

 

Cat despre schimbarea politicii firmei este problema dvs si va rezervati dreptul sa faceti ce vreti dar cand cereti 100% avans si fara posibilitatea de restituire sau schimbare a produselor, lumea s-ar gandi de doua trei ori mai bine inainte sa vina la dvs si probabil n-ar mai veni deloc...Ati putea sa incercati o mai buna comunicare cu clinetii...

 

 

:):):)

Link to comment
Share on other sites

Guest cri050871

O sa gasim o solutie buna pentru albele parti . O solutie care sa ne protejeze si pe noi si pe client de astfel de situatii in viitor. Deja azi am vorbit cu avocatul firmei despre aceasta situatie , urmand sa gasim o solutie.

 

Pai asta era avantajul dvs ca nu suntenti din afara si ca platesti doar un avans initial...

Cat despre schimbarea politicii firmei este problema dvs si va rezervati dreptul sa faceti ce vreti dar cand cereti 100% avans si fara posibilitatea de restituire sau schimbare a produselor, lumea s-ar gandi de doua trei ori mai bine inainte sa vina la dvs si probabil n-ar mai veni deloc...Ati putea sa incercati o mai buna comunicare cu clinetii...

:):):)

 

Esti prieten cu acest Iustin , ce poti spune despre faptele lui acum??? crezi ca inventez cumva ???? Putem scana documentul ( reclamatia pe care a facut-o ) imediat ca v-om intra in posesia ei si posta aici sa vada toata lumea . Deja avocatul nostru a inceput demersurile pentru a face o copie a ei.

In momentul in care comanzi ceva custom si noi incepem sa comandam componentele si lemnul pentru acel instrument nu mai exista posibilitatea de a restituii banii sau a schimba destinatia lor cerand alte produse .

La treaba asta te gandesti inainte de a comanda ceva. Nu este treaba si nici problema mea ca el are de platit facultatea ,trebuia sa se gandeasca la asta inainte de a comanda , noi nu l-am obligat sa comande .

Link to comment
Share on other sites

Guest cri050871

problema nu se pune asa . problema se pune ca eu deja am comandat niste materiale si am facut ceva pentru cineva anume ( custom) .De ce ar trebuii eu sa raman cu materialele comandate pe stoc in asteptarea unui client care sa vrrea asa ceva sau cu o chitara care putin probabil sa mai placa cuiva?????

este cumva problema mea ca s-a razgandit????

Inainte sa comanzi ceva te gandesti de 10 ori. Nici o firma de pe lumea asta nu iti restituie banii pentru un produs comandat doar pentru ca tu te-ar razgandit sau ai de paltit alte lucruri.

 

Eu chiar vreau sa vad chitanta, vreau si eu sa piarda odata cel vinovat, tara asta plina de acuzatii si dezmintiri mi-a facut pofta de asa ceva :)

 

 

Te atept la magazin cand vrei tu sa vezi chitanta pe care i-am dat-o lui Iustin pentru avansul dat. Este in chitantier .

Link to comment
Share on other sites

Eu cred ca exact asta-i rolul avansului, in caz ca clientul se razgandeste, acopera niste posibile pierderi(si in nici un caz nu se restituie).

Avansul, in cazul de fata, ar trebuii sa fie cam contravaloarea materialelor.

 

Perfect adevarat. Si chestia cu "Afara platesti totul inainte pentru custom" e iar neadevarata. De regula se plateste la sfarsit sau am posibilitatea sa-mi retrag banii daca produsul final nu e ca si cel transactionat initial. Daca totul s-a transactionat perfect legal nu o sa pierdeti nici un ban, ba chiar o sa castigati (avansul). Exista si semnatura cumparatorului pe chitanta?

Link to comment
Share on other sites

Guest cri050871

Ok si nu prea. Avansul nu acopera pretul materialelor, al transportului ,al vame si al TVA. Oricum in cazul de fata clientul vrea si restituirea avansului dar refuza sa ne dea datele de contact cand le-am cerut pentru restituirea banilor prin mandat electronic.

Link to comment
Share on other sites

Ok si nu prea. Avansul nu acopera pretul materialelor, al transportului ,al vame si al TVA. Oricum in cazul de fata clientul vrea si restituirea avansului dar refuza sa ne dea datele de contact cand le-am cerut pentru restituirea banilor prin mandat electronic.

 

 

Un numar de cont nu reprezinta toate datele necesare pentru restituirea banilor???

 

 

:):):)

Link to comment
Share on other sites

Guest cri050871

totul a fost legal facut , clientului dandu-i chitanta legala cu semnatura si stampila firmei. Afara se palteste inainte 100%, firma realizand instrumentul dupa cerintele clientului. Si la Grosmann se face la fel , nu cred ca a axistat cineva dintre cei care si-au facut custom la noi care sa aibe ceva obiectii la ridicarea chitarii.

Link to comment
Share on other sites

poti venii sambata ca noi lucram si sambata.

 

ehh, stiti cum e romanul lenes, vrea sa vada dreptatea la TV :(

am vazut acu pe net chitanta de avans, exista, insa povestea nu e asa usor de transat :)

in fine, contine elementele intrigii B) o marire a costului initial al chitarii si apoi clientul a renuntat la comanda de chitara :) Plus alte mici detalii... Mda, nu e simplu cum speram :)

Link to comment
Share on other sites

Guest cri050871

Un numar de cont nu reprezinta toate datele necesare pentru restituirea banilor???

:):):)

 

 

nu, daca vrea restituire o facem prin mandat electronic ,dar vad ca ai luat legatura cu el si ati discutat, de ce nu postezi aici ce ai discutat cu el ? Are cumva ceva de ascuns???? daca nu de ce nu ne da datele de contact pentru ai putea restituii banii?????

 

repet daca vrea restituirea lor o vom face doar prin mandat electronic.

Link to comment
Share on other sites

Vreau sa fiu obiectiv. Am vazut si eu toate discutiile. Am niste treburi simple de lamurit si la obiect. Eu comand de exemplu o doza model z, dau un avans sa spunem tot 30%, se face o factura proforma, dar vreau sa vad pe data de xx doza adusa, nu sa ma trezesc sa se spuna ca ba nu s-a putut aduce, ba ca cineva a cumparat acea doza model z cu pret mai mare sau alte chestii de genu. Impreuna cu cineva am facut comanda la un bass si stiu cum se procedeaza. Odata ce produsul nu poate fi adus si pus la indemana cumparatorului mi se pare logic restituirea banilor sau inlocuirea produsului cu altul dorit de client. Greseala lui Iustin a fost ca nu trebuia sa dea niste bani pentru ceva nesigur, sau sa isi vada produsul gata apoi, asta fata in fata nu pe net, apoi sa dai banul. Si eu eram sa imi iau multe tepe de genul, eu unul merg dupa vorba aia :"Ce-i in mana, nu-i minciuna!". Odata ce l-am vazut, testat, sau fie comandat, vreau sa fie gata in timpul precizat pe factura.

Domnu cri050871, daca tot sustineti ca: "eu deja am comandat niste materiale si am facut ceva pentru cineva anume ( custom)" - intrebarea mea e, unde sunt aceste materiale?

Iustin a vrut doar un grif custom nicidecum unul din stoc, atunci ce rost mai avea comanda daca el tot mai frecventa Bucurestiul? Daca era treaba facuta cum dorea dansul (si mi se pare si normal sa fie asa, odata ce comanzi ceva custom), ce rost isi mai aveau retragerea banilor si scandalul acesta? In rest ce sa va spun, adevarul va iesi la iveala. O seara buna tuturor in continuare!

Link to comment
Share on other sites

Guest cri050871

ehh, stiti cum e romanul lenes, vrea sa vada dreptatea la TV :(

am vazut acu pe net chitanta de avans, exista, insa povestea nu e asa usor de transat :)

in fine, contine elementele intrigii B) o marire a costului initial al chitarii si apoi clientul a renuntat la comanda de chitara :) Plus alte mici detalii... Mda, nu e simplu cum speram :)

 

marirea pretului a venit ca urmare a ceeea ce a dorit sa-i facem suplimentar fata de ce a comandat initial si a faptului ca lemnul despre care am discutat initial nu mai era disponibil ,insa acest lucru cat si pretul la care va ajunge prin folosirea altui lemn i-a fost precizat inainte dea face comanda.

deci stia exact cat va face si intr-un caz si in altul .

Normal ca acum incearca sa se scuze in diferite moduri. Diferenta de 2 mil a fost dictata de folosirea mahonului in loc de basswood pentru corp si de inalyurile pe neck si pe headstock pe care le-a comandat + TVA-ul aferent lor.

Link to comment
Share on other sites

Guest p_aciulea

Ran Guitars, percep 50% intainte de a se incepe lucrul la chitara, si 50% cand chitara in cauza este terminata, insa inainte de a fi trimisa la client, deci tot un fel de 100%

 

[ma bag si eu aiurea ca ma plictisesc la munca]

Link to comment
Share on other sites

Ran Guitars, percep 50% intainte de a se incepe lucrul la chitara, si 50% cand chitara in cauza este terminata, insa inainte de a fi trimisa la client, deci tot un fel de 100%

 

[ma bag si eu aiurea ca ma plictisesc la munca]

Confirm! Dar nu am auzit pe nimeni sa se planga de ran. Buba mare cu ran e ca ajungi sa stai aproape un an dupa o chitara.

Link to comment
Share on other sites

Guest cri050871

Vreau sa fiu obiectiv. Am vazut si eu toate discutiile. Am niste treburi simple de lamurit si la obiect. Eu comand de exemplu o doza model z, dau un avans sa spunem tot 30%, se face o factura proforma, dar vreau sa vad pe data de xx doza adusa, nu sa ma trezesc sa se spuna ca ba nu s-a putut aduce, ba ca cineva a cumparat acea doza model z cu pret mai mare sau alte chestii de genu. Impreuna cu cineva am facut comanda la un bass si stiu cum se procedeaza. Odata ce produsul nu poate fi adus si pus la indemana cumparatorului mi se pare logic restituirea banilor sau inlocuirea produsului cu altul dorit de client. Greseala lui Iustin a fost ca nu trebuia sa dea niste bani pentru ceva nesigur, sau sa isi vada produsul gata apoi, asta fata in fata nu pe net, apoi sa dai banul. Si eu eram sa imi iau multe tepe de genul, eu unul merg dupa vorba aia :"Ce-i in mana, nu-i minciuna!". Odata ce l-am vazut, testat, sau fie comandat, vreau sa fie gata in timpul precizat pe factura.

Domnu cri050871, daca tot sustineti ca: "eu deja am comandat niste materiale si am facut ceva pentru cineva anume ( custom)" - intrebarea mea e, unde sunt aceste materiale?

Iustin a vrut doar un grif custom nicidecum unul din stoc, atunci ce rost mai avea comanda daca el tot mai frecventa Bucurestiul? Daca era treaba facuta cum dorea dansul (si mi se pare si normal sa fie asa, odata ce comanzi ceva custom), ce rost isi mai aveau retragerea banilor si scandalul acesta? In rest ce sa va spun, adevarul va iesi la iveala. O seara buna tuturor in continuare!

 

In primul rand Iustin a comandat o chitara si nu un griff, materialele sunt la magazin ,corpul este deja taiat la fel si griful.

Dupa aceia a vrut sa faca un griff doar si sa ia o doza SD JB. Si cum nu i-a convenit pretul la griff iar SD JB nu am avut pe stoc decat zebra si el a vrut neagra.......

 

deci hai sa nu spunem povesti trunchiate .Am la magazin foia pe care ne-a adus-o cu ceea ce vroia si cu mvroia sa fie chitara , foaie facuta de el personal .

va rog nu incurcati borcanele .....

Se vede ca unii membri au vorbit cu Iustin si fiecaruia i s-a spus alta poveste.

Aici nu este vorba despre un produs care nu a putut fi adus sau altceva .Iar discutiile au avut loc la magazinul nostru , la fel ca si plata avansului .Iustin stia inainte dea da avansul ca basswood nu ii putem aduce dar ca mai incercam sa gasim.

 

 

 

O sa postez aici arhiva cu discutiile avute dupa ce Iustin a paltit avansul si a stiut ca basswood nu putem aduce deci pretul va fi mai mare ,urmand sa vedem cat de mare dupa ce vedem pretul la manopera cu inlaurile dorite:

 

Iustin (10/28/2006 8:36:35 AM): salut

cri050871 (10/28/2006 8:37:39 AM): salut

Iustin (10/28/2006 8:37:43 AM): in legatura cu lemnu. m-am documentat eu pe aici

Iustin (10/28/2006 8:37:45 AM): si am vazut

Iustin (10/28/2006 8:37:52 AM): cum ca lemnul Koa

Iustin (10/28/2006 8:38:02 AM): ar avea ca-m acelasi sunet cu basswood

cri050871 (10/28/2006 8:38:20 AM): si Paducul la fel

Iustin (10/28/2006 8:38:38 AM): padul e putin mai bright din cate vad eu aici

Iustin (10/28/2006 8:40:08 AM): eh ideea e sa intrebi si de lemn koa de asta

Iustin (10/28/2006 8:41:34 AM): si am uitat sa zic ca vreau jacku pe o laterala, nu ca la lace-uri

cri050871 (10/28/2006 8:42:09 AM): k

Iustin (10/28/2006 8:43:15 AM): ok, astapt raspuns cu lemnul

Iustin (10/28/2006 8:43:45 AM): si cu inlayul ala, ce si cum

cri050871 (10/28/2006 8:43:51 AM): k

cri050871 (10/28/2006 8:43:58 AM): Koa este tot rosu

Iustin (10/28/2006 8:44:28 AM): asa ? http://www.warmoth.com/options/images/body...s/bwds_koab.jpg

Iustin (10/28/2006 8:44:51 AM): sau asa http://www.warmoth.com/options/images/body...s/bwds_koab.jpg ?

Iustin (10/28/2006 8:45:30 AM): foarte fain si figured koa asta al doilea

Iustin (10/28/2006 8:46:07 AM): in fine, ma anunti tu cat si cum costa

cri050871 (10/28/2006 8:47:03 AM): k

Iustin (10/28/2006 9:14:23 AM): mai niste rugaminti in legatura cu corpul si taieturile din corp

cri050871 (10/28/2006 9:19:04 AM): adica

Iustin (10/28/2006 9:19:13 AM): adica http://www.warmoth.com/guitar/images/bodie...rt_contours.jpg

Iustin (10/28/2006 9:19:17 AM): asta voiam eu sa explic

cri050871 (10/28/2006 9:19:43 AM): da

Iustin (10/28/2006 9:20:15 AM): se poate face si pe corp soloist, nu ?

cri050871 (10/28/2006 9:20:32 AM): da

Iustin (10/28/2006 9:20:32 AM): aici vad ca e un strat

Iustin (10/28/2006 9:20:35 AM): ok

Iustin (10/28/2006 9:20:57 AM): si la tot la lemn

Iustin (10/28/2006 9:21:05 AM): Korina

Iustin (10/28/2006 9:21:13 AM): e scump ?

Iustin (10/28/2006 9:21:37 AM): ori alb ori negru

cri050871 (10/28/2006 9:23:57 AM): vezi pe site cat costa

Iustin (10/28/2006 9:24:33 AM): da

Iustin (10/28/2006 9:24:37 AM): ma uit acum

Iustin (10/28/2006 9:33:53 AM): am gasit numai cu corp de les paul

cri050871 (10/28/2006 9:34:17 AM): vezi ca au si doar bucata de lemn netaiata la vanzare

Iustin (10/28/2006 9:34:26 AM): am vazut

Iustin (10/28/2006 9:36:57 AM): dar vad ca vand numai mahon, alder si swamp ash

Iustin (10/28/2006 9:37:03 AM): bucati intregi

cri050871 (10/28/2006 9:38:27 AM): k

cri050871 (10/28/2006 9:38:35 AM): ai vazut cvat costa o bucata de lemn?

Iustin (10/28/2006 9:38:49 AM): da

cri050871 (10/28/2006 9:39:09 AM): + transport + vama

Iustin (10/28/2006 9:41:54 AM): cu Doeringer ai lucrat ?

Iustin (10/28/2006 9:42:09 AM): si astia vand lemn

cri050871 (10/28/2006 9:42:36 AM): da link sa vad ce preturi au

Iustin (10/28/2006 9:42:51 AM): numai ca trebuie sa mai ai pe cineva sa-ti trimita lemnul din state

cri050871 (10/28/2006 9:43:01 AM): am

Iustin (10/28/2006 9:43:14 AM): http://stores.ebay.com/Doeringer-Guitars-and-Bird-Brains

cri050871 (10/28/2006 9:43:31 AM): da astia sunt pe ebay

Iustin (10/28/2006 9:43:42 AM): pai asa vad ca lucreaza

Iustin (10/28/2006 9:44:22 AM): asta e profilul utilizatorului

Iustin (10/28/2006 9:44:23 AM): http://myworld.ebay.com/doeringers/

Iustin (10/28/2006 9:45:17 AM): eventual da-i un mesaj si intreaba-l ce si cum

cri050871 (10/28/2006 9:45:27 AM): au preturi mari

Iustin (10/28/2006 9:45:35 AM):

Iustin (10/28/2006 9:45:54 AM): mai caut si eu pe net baswood

Iustin (10/28/2006 9:45:56 AM): poate gasesc

Iustin (10/28/2006 10:18:53 AM): http://www.projectguitar.com/ref/supply.htm jos in pagina sunt multe site pt wood supply

Iustin (11/3/2006 8:21:17 AM): sai SH2-jazz si SH4- JB model ?

cri050871 (11/3/2006 8:21:31 AM): jazz de neck am

cri050871 (11/3/2006 8:21:52 AM): astept azi sa vina noul lot de doze SD si vorbim

Iustin (11/3/2006 8:22:18 AM): si instalatul cat costa ?

cri050871 (11/3/2006 8:22:39 AM): 500.000

cri050871 (11/3/2006 8:22:48 AM): jazzul este 2.5 mil

cri050871 (11/3/2006 8:23:01 AM): iar JB-ul la fel

Iustin (11/3/2006 8:23:31 AM): 500 de doza ?

cri050871 (11/3/2006 8:24:06 AM): nu de amandoua

Iustin (11/3/2006 8:24:51 AM): perfect.

Iustin (11/3/2006 8:24:55 AM): cand vine lotul de doze

Iustin (11/3/2006 8:24:59 AM): caut si una de neck

Iustin (11/3/2006 8:25:03 AM): pardon

Iustin (11/3/2006 8:25:08 AM): de bridge

cri050871 (11/3/2006 8:25:14 AM): k

Iustin (11/3/2006 8:25:16 AM): merci fain

Iustin (11/5/2006 11:58:08 AM): salut, ai primit SH4 JB model ?

cri050871 (11/5/2006 11:58:27 AM): maine iau dozele de la vama

Iustin (11/5/2006 11:58:45 AM): a... ok

Iustin (11/6/2006 8:24:15 PM): salut, ai primit SH4 Jb pt bridge ?

cri050871 (11/6/2006 8:24:27 PM): nu le-am luat din vama azi

Iustin (11/6/2006 8:24:53 PM): ok, ma anunti tu

cri050871 (11/6/2006 8:25:09 PM): k

Iustin (11/7/2006 11:08:51 PM): salut, ai luat dozele ?

cri050871 (11/7/2006 11:08:55 PM): salut

cri050871 (11/7/2006 11:09:04 PM): da am un JB da zebra

Iustin (11/7/2006 11:09:19 PM): nu stiu cum e aia

cri050871 (11/7/2006 11:09:28 PM): o bobina neagra si una crem

Iustin (11/7/2006 11:09:42 PM):

Iustin (11/7/2006 11:09:49 PM): SH-5 ?

cri050871 (11/7/2006 11:10:06 PM): nu

Iustin (11/7/2006 11:10:13 PM): ce ghinioane am

cri050871 (11/7/2006 11:10:20 PM): mai tot ce a venit au fost comandate din septembrie

cri050871 (11/7/2006 11:11:59 PM): nu iti place zebra?

Iustin (11/7/2006 11:12:20 PM): ai si SH-2 tot zebra ?

Iustin (11/7/2006 11:12:44 PM): acu ma gandesc ce altceva as putea sa pun

cri050871 (11/7/2006 11:13:10 PM): jb asta este singura disponibila

cri050871 (11/7/2006 11:13:33 PM): chiar ma gande-am ce noroc ai sa fie singura ramasa necomandata si tocmai pe asta s-o vrei

Iustin (11/7/2006 11:14:15 PM): ai ceva de neck tot zebra ?

cri050871 (11/7/2006 11:14:43 PM): de neck nu mai am nimic disponibil

Iustin (11/7/2006 11:16:08 PM): paaaai cam cat dureaza pana vine urmatoarea tura de doze ?

Iustin (11/7/2006 11:26:08 PM): nici macar SH-2n nu-o mai ai /

Iustin (11/7/2006 11:26:11 PM): ?

cri050871 (11/7/2006 11:26:19 PM): nu

cri050871 (11/7/2006 11:26:21 PM): s-a dat

Iustin (11/7/2006 11:26:27 PM): of

Iustin (11/7/2006 11:27:03 PM): multi-alientare pt pedalele alea se mai face ?

cri050871 (11/7/2006 11:28:05 PM): cat de curand

Iustin (11/8/2006 12:07:44 AM): pedale de delay sau wah sunt ?

cri050871 (11/8/2006 12:07:55 AM): de delay mai sunt

cri050871 (11/8/2006 12:08:02 AM): una

Iustin (11/8/2006 12:09:46 AM): noise gate ?

cri050871 (11/8/2006 12:10:32 AM): da

Iustin (11/8/2006 12:21:01 AM): ok

Iustin (11/8/2006 12:21:18 AM): pai facem asa

Iustin (11/8/2006 12:21:29 AM): 1. EQ-100

Iustin (11/8/2006 12:21:53 AM): 2. CS-100

Iustin (11/8/2006 12:22:03 AM): 3. delayul ala

Iustin (11/8/2006 12:22:44 AM): equilizerul si compresorul sunt pe stoc ?

cri050871 (11/8/2006 12:22:57 AM): da

Iustin (11/8/2006 12:23:01 AM): ok

Iustin (11/8/2006 12:23:03 AM):

Iustin (11/8/2006 12:23:06 AM): pai iau alea 3 pedale

Iustin (11/8/2006 12:23:55 AM): si setul de cabluri mici ?

cri050871 (11/8/2006 12:24:10 AM): nu mai vrei gat?

Iustin (11/8/2006 12:24:41 AM): astept sa am toti banii

Iustin (11/8/2006 12:24:49 AM): adica strang iar

Iustin (11/8/2006 12:25:13 AM): daca iau pedalele acu cant asa

Iustin (11/8/2006 12:25:47 AM): si vand chitara asta + ce mai strang vad de chitara noua

cri050871 (11/8/2006 12:29:07 AM): azi n uam fost la mag ca am avut treaba .... n usti uce s-a vandut azi .....

cri050871 (11/8/2006 12:29:26 AM): sper saai noroc si sa nu se fi vandut ce vrei tu sa cumperi....

Iustin (11/8/2006 12:31:08 AM): pai alea 3 pedale

Iustin (11/8/2006 12:31:19 AM): si setul ala de cabluri mici

Iustin (11/8/2006 12:31:30 AM): si mai vad

cri050871 (11/8/2006 12:31:42 AM): nu mai vrei doza?

Iustin (11/8/2006 12:32:21 AM): daca e zebra nu

cri050871 (11/8/2006 12:32:28 AM): k

Iustin (11/8/2006 12:32:42 AM): eventual mai vad o pedala

 

deci am postat discutiile ce le-am avut dupa ce a comandat de unde se vede clar ca stia ca nu se poate aduce basswood si deci pretul va fi mai mare prin folosirea mahon.

au mai existat si mesaje offline da rcare s-au pierdut.

 

La fel se poate vedea ca dupa ce a dat comanda a venit cu tot felul de modificari care s-au reflectat in pret.

Edited by cri050871
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.