www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Ce Parere Aveti Despre Acest Procesor


vlad_ibanez
 Share

Recommended Posts

Salut!

Ma ganbdeam si eu sa-mi iau un procesor pana in 700 de lei si nu stiu care ar fi cel mai bun.

Ce spuneti despre asta http://www.fly-music.ro/efecte-procesoare-chitare-chitari-electrice-bass-efect-chitara/8154-line6-floor-pod-plus.html#

 

Sau daca aveti alte sugestii, sa-mi spuneti.

Link to comment
Share on other sites

Nu am testat modelul asta insa am avut o dilema similara atunci cand mi l-am luat pe-al meu. In sensul ca-mi propusesem un buget si nu stiam ce sa fac cu el. Am sa-ti spun ce am facut eu, poate te ajuta.

 

1. Cateva zile pe net (citit referinte) + youtube (ascultat demo-uri)

2. Alte cateva zile de cautat si comparat oferte, atat noi cat si second-hand.

3. Am ales intr-un final sa merg pe varianta second.

4. Am triat ofertele, m-am urcat in masina, m-am dus la Brasov si l-am luat.

 

Am avut norocul sa iau un procesor aproape nou, la un pret foarte bun.

Iti recomand acelasi lucru pentru ca diferentele de pret pot fi substantiale. Insa ai grija cum il alegi. Daca a fost tarait pe n-spe scene, lasat in umezeala, varsat in el diverse bauturi, busit/trantit si altele, renunta. Iti vei da probabil seama de toate aste din cum arata.

Din ce am studiat la momentul respectiv, oferta era destul de atractiva si am gasit o gramada de procesoare tinute numai in casa.

 

Bafta!

Edited by sam
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Eu am echivalentul portabil al celui vizat de tine, PocketPOD. Mie imi este util, totusi costa aproximativ 200 RON SH. Nu iti recomand sa cumperi acel procesor nou. Ai variante SH bune, de exemplu: http://forums.rgc.ro/topic/89759-line-6-xt-live-700lei/page__hl__pod+live__fromsearch__1

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Eu am echivalentul portabil al celui vizat de tine, PocketPOD. Mie imi este util, totusi costa aproximativ 200 RON SH. Nu iti recomand sa cumperi acel procesor nou. Ai variante SH bune, de exemplu: http://forums.rgc.ro/topic/89759-line-6-xt-live-700lei/page__hl__pod+live__fromsearch__1

Cred ca daca aveam gologani, il luam si azi, desi am renuntat la procesoare. L-am auzit live si rupe. Cam atat.
Link to comment
Share on other sites

Mai ia in calcul si:

 

- robustetea, fiabilitatea. Alege un procesor care sa faca fata in timp diverselor medii de lucru.

- Verifica daca "mananca" semnal. Adica, scoate toate efectele (faci un ton gol), apoi treci pe bypasss, Observi daca exista diferente de sunet, Apoi intre bypass si amp, faci acelasi lucru.

- Verifici fiecare efect, daca reglajele functioneaza, daca iti plac (asta e ff important), cat de usor este sa editezi un ton ... etc.

- Foarte important! Asigura-te ca stii sa folosesti bine procesorul! asta ti-o spun din experienta, pt ca mi-am cumparat unul, care imi placea oarecum cum suna, insa am fost nevoit sa renunt repede la el, pt ca nu m-am pututt obisnui sa lucrez cu el :)))))))

 

Cam atat de la mine!

Succes!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.