www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Alegere Chitara/amp


Guest Victor Popa
 Share

Recommended Posts

Guest Victor Popa

Salutare oameni buni , nu stiu daca postez unde trebuie dar planuiesc sa imi iau o chitara electrica noua.

Buget:1300 RON maxim.

Ce planuiesc sa cant : Death metal , Melodic death metal , speed/thrash.

La ce m-am gandit: http://esound.ro/dean-vendetta-1-0-f1-floyd-trans-black.html

Amplificator: Buget: 600 RON

La ce m-am gandit : http://esound.ro/amplificatoare-chitara/amplificatoare-chitara/amplificator-chitara-fender-mustang-i-v-2-20w.html

 

PACE!

Link to comment
Share on other sites

chitara cu floyd la 1150 ron? un floyd rose original stii cat costa? ca sa ai o viziune de cat de mare e diferenta? Pai un floyd rose original e vreo 800-900 Ron, ala din chitara respectiva o fi costat cat? sa mai ramana bani de lemn, chei, electronica, manopera,vopsea,finisaje,doze?

 

Chiar nu inteleg cum se poate pana si in ziua de azi, cand sunt atatea review-uri pe forumuri si internet, sa aleaga lumea doar prostii? cu 1200 ron pentru chitara cumperi jackson japonez sau ibanez S SH daca ti neaparat sa iei cu floyd rose si este mult mai bine gandita.

 

Amplificatorul ala nu zic ca nu este bun, din cate stiu are si usb se poate conecta la pc. Doar ca sunt vreo 2-3 la vanzare la pret mult mai bun, cu garantie si ambalaj chiar.

 

Cu alte cuvinte mi se pare ca ai variante mult, mult mai bune la banii aia.

Edited by Deenman
Link to comment
Share on other sites

Guest Victor Popa

Ai probat vreun amplificator de genul ăsta cu difuzor de 8"?

Da , am probat la un prieten prima versiune a amplificatorului.

Atunci , o varianta noua pana in 1300 lei fara tremolo . ziceti-mi.

Link to comment
Share on other sites

În cazul ăsta de ce n-ar lua mai degrabă un procesor sau o interfață?

 

Pentru ca nu toata lumea se impaca cu castile, asa cum o faci tu. Si sa scoata procesoru prin boxe 2.0 cu difuzor de 1 inch iesi mai prost.

 

Ti-am recomandat deja chitari de la mica publicitate Jackson dxmg, Ibanez S 320, si asa mai departe.

 

Cea mai buna chitara pentru tractoristi si incepatori este ibanez rg321 sau ceva similar cu bridge fix.

Link to comment
Share on other sites

Da , am probat la un prieten prima versiune a amplificatorului.

Și ți se pare că sună adecvat pentru genurile pe care vrei să le abordezi?

 

Si sa scoata procesoru prin boxe 2.0 cu difuzor de 1 inch iesi mai prost.

Nu știm ce opțiuni are pentru monitorizare, așa că n-are sens să presupunem că ar fi sau nu mai performant decât amplificatorul în sine. Întrebarea mea era dacă ajungi să folosești amplificatorul doar ca procesor sau interfață, de ce ai mai plăti cutia, alimentarea, puterea, difuzorul etc?

Link to comment
Share on other sites

Guest Victor Popa

Și ți se pare că sună adecvat pentru genurile pe care vrei să le abordezi?

 

 

Nu știm ce opțiuni are pentru monitorizare, așa că n-are sens să presupunem că ar fi sau nu mai performant decât amplificatorul în sine. Întrebarea mea era dacă ajungi să folosești amplificatorul doar ca procesor sau interfață, de ce ai mai plăti cutia, alimentarea, puterea, difuzorul etc?

Nu pot sa zic ca este chiar adecvat , alta optiune in afara de acel roland.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.