www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Schimburi


Liviu.Pop
 Share

Recommended Posts

Cand vorbesti de siguranta, te referi la transport sau la om?

Eu schimburi am facut doar cu persoanele ''cunoscute'' pe forum, gen Ramurel ( :))), etc.

Asa ai siguranta ca produsul primit e in starea descrisa.

Daca e vorba de transport.....ambalezi bine si trimiti prin curier :))))))

Edited by Les Paul 1960
Link to comment
Share on other sites

La sectiunea "Bazar" avem optiunea de a face schimb. Vin si eu cu o intrebare care probabil ca ii roade si pe altii: cum se poate realiza un schimb in conditii de siguranta pentru ambii participanti la troc, daca acestia sunt din zone diferite si nu renteaza deplasarea personala?

 

Răspunsul corect este "cum vă înţelegeţi". În condiţii de siguranţă deplină nu prea se poate face.

Există o soluţie prin curier, dar costă cam mult. Puneţi la curier coletele şi cereţi o valoare pe ele. Tu poţi cere 10 lei pe al tău, cel care trimite, tot 10 lei. Astfel, vei fi sigur că a fost verificat conţinutul coletului şi s-a făcut un PV la firma de curierat în care e specificat produsul, cu o serie. Acum, dacă funcţionează produsul sau dacă nu are probleme, nu poţi şti până nu ajunge la tine.

 

Personal, solicit userilor fără calificative sau fără activitate pe forum să trimită primii, după care trimit şi eu. La userii cu feedback pozitiv nu-mi bat capul, trimitem amândoi când apucăm şi nu-mi fac probleme. Prin poştă, prin curier, cum vrea fiecare. Îţi sugerez să nu faci schimburi dacă ai urme de îndoială că userul s-ar putea să nu fie prea serios, oricât de tentantă ar fi oferta.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

ca sa nu fac topic nou:

cate feedbackuri pozitive ar trebui sa aiba un user ca sa fim mai siguri de schimb? (daca are 200 pozitive si doua negative de exemplu, banuiesc ca aia doi oameni care au dat negativ au un motiv, nu?...sau daca are doar unul pozitiv si atat, nu prea ma ajuta...)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.